gintaro marcinkaus pasiekimai motorlaivių sporte

Home / gintaro marcinkaus pasiekimai motorlaivių sporte

Sveiki, aš esu Gintaras Marcinkus. Šiuo metu man yra 19 metų. Mokausi Jono Jablonskio gimnazijoje,  Kaune. Esu kilęs iš techninių sporto šakų mylinčios šeimos. Be abejo, tėčio aistra lenktynėms, kitaip ir negalėjo būti, persidavė ir man. Dabar be šio sporto sunkiai įsivaizduoju savo nuolatinį gyvenimą. Tai yra kažkas tokio, ko negali patirti tiesiog žaisdamas futbolą stadione ar mėtydamas krepšinio kamuolį aikštelėje. Į šį sportą įsitraukiau palyginus neseniai. Pirmosios dalyvautos varžybos buvo 2010 metais, o pirmas pilnai sudalyvautas sezonas 2011m. Dabartinėje klasėje pradėjau dalyvauti 2013m. paskutinėse Lietuvos čempionato etape, kuris kartu buvo ir Baltijos valstybių etapas. Pirmas blynas nebuvo prisvylęs - galėjau tenkintis tikrai aukšta 3 vieta ir Lietuvos čempiono titulu. 2014 metus pradėjau su senesnės kartos laivu, pagamintu iš fanieros. Sudalyvavę keletame varžybų pastebėjome, kad su juo tarptautinėse varžybose bus sunku kovoti dėl aukštesnių vietų. Įpusėjus sezonui nusprendėme negaišti laiko ir įsigyti dėvėta korpusą, bet jau pagaminta iš kompozicinių medžiagų. Tokiu laivu jau buvo galima siekti geresnių rezultatų. Pirmose varžybose, kurios vyko Taline ( kartu tai buvo ir Baltijos šalių taurė), pavyko užimti trečiąją vietą, nors per treniruotes su nauju laivu buvo apsukta tik keletas greitų ratų. Susilygiavę su estais, kurie yra stipriausi varžovai šioje klasėje jau 5 metu iš eilės, nusprendėme, kad galime išbandyti jėgas ir tarptautiniuose vandenyse. Pirmas labai ryškus pasirodymas įvyko Notingeme, Anglijoje, kur vyko 2013m. OSY-400 klasės Europos čempionatas. Būdamas vos šešiolikos, aš nebuvau taip gerbiamas tarp šių klasės sportininkų. Beje, buvau ir pats jauniausias, artimiausias jaunesnis konkurentas buvo 22 metų. Bet jau po kvalifikacijos šios klasės grandų požiūris į mane gerokai pasikeitė. Iš 16 dalyvių aš užsitikrinau penktąją poziciją. Pirmame įskaitiniame važiavime, po starto pirmame posūkyje, buvau jau ketvirtas. Atitinkamais rezultatais baigiau antrą ir trečią važiavimus. Ketvirtame važiavime buvo daug intrigos, nes po starto buvau trečias ir persekiojau vieną iš labiausiai patyrusių ir tituluočiausių šios klasės sportininkų slovaką Miroslavą Bazinsky. Neatlaikęs mano spaudimo, jis antrame posūkyje vertėsi. Varžybos buvo sustabdytos ir skelbiamas restartas. Restarte be didelių sunkumų užėmiau antrąją vietą, bet to nepakako, kad pakilčiau bendroje įskaitinių važiavimų lentelėje vos keliais taškais atsilikdamas nuo Europos čempionato bronzos.

Trumpai apie OSY – 400 motorlaivių klasę. Laivo korpusas pagamintas iš kompozicinių medžiagų arba medžio fanieros, kurio ilgis - 3,7m. ir yra varomas pakabinamu japonišku Yamato 302 modelio (33 AG) dvitakčiu varikliu. Pilotas kokpite važiuoja gulėdamas galva į priekį, valdo vairą dešiniąja ranka, o akseleratoriaus rankeną spaudžia kairiąja ranka. Maksimalus greitis iki 110 km/h.

 2014 metais buvo iškovotas ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos čempiono titulas, Šiaurės Europos šalių (Nordic cup) taurėje ir Estijos čempionate užimtos trečiosios vietos, o Europos čempionate, kuris vyko minėtoje Notingemo trasoje, iškovota ketvirtoji vieta. 2015 trečią kartą iš eilės iškovojo "Kauno motorlaivių" geriausio sportininko pereinamąją taurę. Taip pat Europos čempionate Vokietijoje dėl variklio nesklandumų užėmė tik penktąją vietą.

2015 m. Gintaras tapo geriausiu motorlaivių sportu užsiimančiu sportininku Lietuvoje, nušluostęs nosis visiems suaugusiems ir žymiai daugiau patirties turintiems sportininkams.Taip pat tapau 3 vietos laimėtoju Latvijos motorlaivių čempionate ir Estijos motorlaivių čempionate. Lietuvoje dėl gedimų teko tenkintis vice-čempiono titulu, bet R-1000 klasėje pavyko iškovoti čempiono titulą, dalyvavus tik finaliniame etape. Bet reikėtų paminėti, kad 2015m. Pasaulio čempionate buvo užimta aukšta 4 vieta.

2016 m. prasidėjo puikiai ir Gintaras iškovojo Baltijos šalių čempiono titulą. Gaila, bet dėl laivo gedimo negalėjo gerai pasirodyti Pasaulio čempionate ir tenkinosi tik 10-ąją vieta iš 17 dalyvavusių, bet sėkmė toliau laikėsi Lietuvos čempionate ir buvo iškovotas jau trečias OSY-400 klasės Lietuvos čempiono titulas. Taip pat buvo dalyvauta T-850 klasės tarptautinėse varžybose P. Korėjoje, kur Gintaras užėmė puikią 3 vietą.