אם פתחת קרן פנסיה במקום עבודתך, יש לוודא כי אתה משויך ל"מסלול רווקים"- במסלול זה לא משלמים על רכיב המיועד לביטוח שארים וניתן לחסוך דרכו מאות שקלים למבוטח בכל שנה. בישראל מעל 30 מיליון ₪ מופרשים כל שנה לביטוח שארים ע"י רווקים ו רווקות- לחינם. "מסלול רווקים" תקף לשנתיים בלבד ולאחר מכן תשוייך למסלול אחר ותתחיל להפריש לביטוח שארים- לכן אם הסטטוס שלך לא השתנה חשוב לחדש את המסלול
זקוק להלוואה למימון לימודים, רכב או כל מטרה אחרת? לקיחת הלוואה על חשבון כספים הנמצאים בחסכונות הפנסיוניים שלך או של ההורים תהיה בעלת תנאים טובים בהרבה מאלה המוצעים בבנקים, חברות האשראי או גופים אחרים, הבדלים שיכולים להגיע לאלפי ₪ בשנה. פנה אלינו ונסביר לך איך לעשות זאת.
התחלת לעבוד במקום עבודה שמפריש לך כספים לקרן פנסיה או קרן השתלמות? כדאי לוודא שהינך נהנה מהפרשה מקסימלית על כל מרכיבי השכר לחסכונות אלה, וכי אתה מנהל את כספך בגוף, אפיק השקעה ודמי ניהול אופטימליים עבורך ועבור הצרכים שלך. במידה ויש לך מרכיב של בונוס בשכר כנראה שאינך נהנה מהפרשות מלאות לפנסיה. צור קשר עוד היום להתייעצות עם המומחים של CLIMAX, או השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם.
תאונות דרכים, תאונות עבודה או מחלות הן לא נחלתם של מבוגרים בלבד. גם כשאנו צעירים, עלינו להגן על עצמנו אם חס וחלילה יקרה לנו משהו, לכן עלינו לבחון רכישה של ביטוחים כגון ביטוח בריאות וביטוח תאונות אישיות. חלק מהביטוחים מכוסים דרך מקום העבודה וחבל לשלם סכומים מיותרים כאשר הכסף יכול ללכת לחיסכון. בכל מקרה סביר להניח כי המחיר החודשי שתשלם על הביטוחים יהיה נמוך יחסית- הוא בד"כ מתייקר עם הגיל.
אם ברשותך חיסכון כספי, או אם ביכולתך לחסוך כל חודש כמה מאות עד אלפי ₪ לכל מטרה שהיא וברצונך לנהל את השקעותיך בבית השקעות מוביל בשוק ההון, רצוי לבחון את האלטרנטיבה של פוליסת חיסכון- לה יתרונות רבים. מידע על פוליסות חיסכון ניתן למצוא בתפריט "העולמות של CLIMAX" מצד ימין.
כדאי להתחיל לחסוך לפנסיה בגיל מוקדם ככל הניתן, בגלל כוחה של הריבית דריבית- מי שהתחיל לחסוך בגיל 25 הפנסיה שלו תהיה גבוהה פי 2 ממי שהתחיל להפקיד בגיל 40, באותן הפקדות וגובה שכר.
ככל שגילך צעיר יותר, כך הסיכוי שלך להתקבל לביטוח בריאות ואובדן כושר עבודה ללא החרגות של בעיות רפואיות קודמות הוא גדול יותר. למרות שעדיין לא מרחף מעליך ענן דאגה פיננסית לילדיך ובדרך כלל קל יותר פסיכולוגית לקחת סיכונים כשאף אחד לא תלוי בנו, כדאי לרכוש את הביטוחים כמה שיותר מוקדם.
אם הינך עצמאי- האחריות לפנסיה שלך ולהתנהלות הכספית בכלל היא באחריותך הבלעדית. המדינה מקנה הטבות מס משמעותיות לאוכלוסיית העצמאים כדי שגם הם ייזכו לפנסיה מכובדת- רצוי להתחיל בחיסכון כמה שיותר מוקדם ולהקפיד על הפקדות חודשיות ובניה איטית ונכונה של החסכונות הפנסיונים והנזילים שלכם. אם הינכם זקוקים למידע והכוונה בנושא אתם מוזמנים להשאיר את פרטיכם באתר ונחזור אליכם בהקדם.
עזבת את מקום העבודה ואתה חושב למשוך את כספי הפיצויים שהופקדו בקרן הפנסיה שלך? זוהי טעות נפוצה- בד"כ אנשים מושכים את כספי הפיצויים בין העבודות, מה שמקטין את הפנסיה במצטבר בשליש עד חצי. רכיב זה מהווה חלק אינטגרלי מהפנסיה שלנו, לכן יש לנסות להמנע ככל הניתן במשיכת כספי הפיצויים.