אם נותרו לכם כמה שנים עד לפרישה ממקום העבודה, כדאי להתכונן אליה כבר מעכשיו. רצוי למפות את כל הנכסים שברשותכם- החסכונות הפנסיונים ואחרים כגון נדל"ן והשקעות בשוק ההון. יש לעשות את ההתאמות הנכונות במוצרים, מסלולי ההשקעה ודמי הניהול כדי שתמקסמו את היציאה לפנסיה שלכם.
אם אתם מנהלים ניירות ערך בבנק ניתן להתמקח על עמלות דמי המשמרת וקניה/מכירה של ניירות ערך ולהוזיל משמעותית את עלויות ניהול תיק ההשקעות.רובנו לוקחים את העמלות הרבות שאנו משלמים בבנק כמובן מאליו, אך ניתן להתמקח ולהוריד את הבנק על כל עמלה.
אם אתם יוצאים לפנסיה כדאי לקחת יועץ פרישה שילווה אתכם בתהליך, יוודא כי אתם מנצלים את כל הטבות המס המגיעות לכם, ימפה ויטייב את כל הנכסים והחסכונות העומדים לרשותכם, יעזור לכם להגשים את חלומותיכם ויוודא כי התנהלותכם הכספית בשנות הפנסיה הינה הטובה ביותר.
עדיין גוררים החזרים חודשיים על הלוואות ומשכנתאות שביצעתם? אתם משלמים ריביות מטורפות שניתן להוריד אותן ע"י ניהול חוב נכון- אפשר ורצוי למחזר משכנתא כל תקופה, ניתן לשלב לתוכה את ההלוואות האחרות בתנאים טובים בהרבה ולקחת הלוואה על חשבון החסכונות הפנסיונים שלכם בריביות נמוכות משמעותית. תתקשרו אלינו ל CLIMAX ותתחילו לחסוך כסף.
אם אתם בוחנים גופים לניהול תיק ההשקעות שלכם, רצוי לא לבחור מנהל תיק השקעות על סמך מחיר עמלות בלבד. עמלות נמוכות יכולות להצביע על נותן שירות פחות טוב. כמו בכל תחום- על איכות משלמים. מצד שני, גופים נוטים לנצל את חוסר הידע והניסיון של הלקוחות ועלולים לגבות דמי ניהול יקרים. אנו ב CLIMAX עם האצבע על הדופק לגבי המחירים אותם אתם יכולים לדרוש מהגופים השונים. בכל מקרה בנוסף לשיקול דמי הניהול חובה לבדוק את ותק החברה, תשואות העבר שלה, גודל ורצינות מחלקת המחקר והתשתית הטכנולוגית.
ברוב הגופים המינימום לפתיחת תיק השקעות הוא 300-500 אלף. אם ברשותכם סכום כסף של מעל מיליון ₪, אפשר ורצוי לחלק את הסכום בין שני גופים (ובסכומים יותר גדולים גם לשלושה), לוודא כי בשניהם פועלים לפי אותה מדיניות השקעה ולקחת תקופת זמן של כשנה לבדוק מהן התשואות שהשיגו, מה העלויות ששולמו ואיזה שירות קיבלתם. את השינויים בצעו בהתאם- הגדלת פעילות בגוף המצטיין והחלפת הגוף הפחות טוב באחר.
השנים חולפות והתשלומים החודשיים בביטוחים השונים שברשותנו הפכו לגבוהים ומעיקים. בהחלט ייתכן כי חלק מהביטוחים שברשותכם לא רלוונטיים ואתם משלמים סכומי כסף מיותרים כל חודש- מצד שני ייתכן כי אינכם מכוסים בצורה האופטימלית לסיטואציות שהופכות לממשיות יותר ויותר עם השנים- כמו ביטוח סיעודי. כדי לוודא כי תיק הביטוחים שברשותכם הינו האופטימלי עבורכם צרו איתנו קשר ואנחנו נדאג שתישנו בשקט בלילה על כל צרה שלא תבוא.
יצאתם לפנסיה וברשותכם סכומי כסף נזילים, כמו כן כספים שנצברו בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות. טעות נפוצה הינה להנזיל את הקופות והקרנות לפני השימוש בכספים שבבנק. הכספים בקופות פטורים ממס רווחי הון וסביר להניח כי גם דמי הניהול המשולמים עבורם נמוך יותר- לכן כדאי לדחות את השימוש בהם ככל הניתן ולהשתמש קודם בכספים הנזילים, עליהם משלמים מס רווחי הון ועמלות גבוהות.
כשמנהלים תיק השקעות בבית השקעות אנו משלמים דמי ניהול אותם סגרנו במסגרת המשא ומתן על תנאי ניהול התיק. אך מעבר להם נגבים דמי ניהול חבויים נוספים ולעיתים יקרים משמעותית דרך מכשירים כמו קרנות נאמנות ותעודות סל. מבחינת מדיניות ואופן ניהול יש לרוב הצדקה לאחזקת המכשירים הללו בתיק, אך עלינו לבדוק מה החלק היחסי שלהם מהתיק ובכמה הם מייקרים אותו.