ביטוח בריאות

ביטוח הבריאות הינו אחד המוצרים המורכבים והמסובכים להבנה ולהתמצאות ואחד החשובים ביותר, מאחר ואף אחד לא רוצה לחסוך בבריאות שלו ושל משפחתו- אנו רוצים את רשת הביטחון החזקה ביותר, עם כמה שפחות חורים.

ביטוח בריאות מכסה הוצאות הקשורות לטיפול רפואי. בישראל, קיימות שלוש מסגרות כיסוי בגין הוצאות בריאות, בשלושה רבדים שונים:

  • ביטוח בריאות ממלכתי, המסופק על ידי המדינה. דמי הביטוח נגבים מתוקף חוק מהשכר של כולנו, והכיסוי הביטוחי הוא אחיד לכל תושבי המדינה.
  • שירותי בריאות נוספים (שב"ן) המוצעים על ידי קופות החולים למבוטחיהן, ומספקים כיסוי לשירותים נוספים על ביטוח הבריאות הממלכתי.
  • פוליסות ביטוח פרטיות, שמוצעות על ידי חברות הביטוח. פוליסות אלה מוצעות בנוסף או במקום השב"ן של קופות החולים.

הביטוחים שמוצעים על ידי קופות החולים ועל ידי חברות הביטוח הפרטיות מכונים גם "ביטוח משלים", משום שהם "משלימים" את הביטוח הבסיסי המוצע על ידי המדינה.

היתרון של הביטוח הפרטי הוא נגזרת של החסרונות של השב"ן- ביחד הם שלם. ליותר מ 70% מהאוכלוסיה יש שב"ן- אך הם לא מבינים שמה שהם רוכשים, לעיתים קרובות במבחן המציאות עלול לא להספיק.

חברות הביטוח מתחרות ביניהן ומציעות מגוון רחב של ביטוחי בריאות- לכל חברת ביטוח יש 10-15 תכניות שכל אחת שונה מהשניה בכיסויים, בתנאים ובעלויות.

התכניות משתנות ומתעדכנות בהתאם לכניסה של תרופות חדשות לשוק או לשינויים בתקנונים של הביטוח הממלכתי, כך שכמעט בלתי אפשרי לאדם הבודד להשוות בין התכניות באותה חברה ומול חברות אחרות.

בנוסף, עלינו לסמוך על סוכן הביטוח שמציע לנו את ביטוח הבריאות הספציפי שהוא מוכר- השאלה האם הוא הנכון ביותר עבורנו ובמחיר הטוב ביותר- כאשר יש לקחת בחשבון את התפתחות המחירים עם הגיל- ההבדלים עם השנים יכולים להתבטא במעל 100,000 ₪ במצטבר בשקלול הצמדה וריבית.

כל טעות עולה לנו ביוקר וההשלכות מרחיקות לכת. לרוב מגלים את הטעות רק בדיעבד ואז כבר מאוחר מידי, לכן כדאי למהר ולהתייעץ עם המומחים ב CLIMAX  לגבי תיק הביטוחים האישי שלך ושל משפחתך.