קרן פנסיה

מהווה כיום את אפיק החיסכון המרכזי והנפוץ ביותר לפנסיה בישראל, אך עם זאת רוב החוסכים אינם מודעים לנושאים בסיסיים כגון גובה דמי הניהול אותם הם משלמים כל חודש או באיזה מסלול הם נמצאים והאם הוא המסלול הנכון והמתאים ביותר עבורם.

בגלל מורכבות הנושא רוב החוסכים סומכים על המדינה או על הארגון בו הם עובדים שיידאגו עבורם, אך גישה זו היא מוטעית ביסודה ומרביתם יתמודדו עם ההשלכות והמציאות הקשה לאורך כל שנות הפנסיה שלהם.

כיום כל כ 210,000 ₪ של חיסכון בקופות נותנות לנו קצבה חודשית בגיל פרישה של כ 1,000 ₪. כלומר כדי להנות מקצבה חודשית של 5,000 ₪ עליי לצבור מעל מיליון ₪. בעתיד בעקבות תוחלת החיים העולה נזדקק לסכומים גבוהים יותר- 250,000 - 300,000 ₪ או יותר- לכל 1,000 ש"ח קצבה בחודש.

מלבד חיסכון לגיל פרישה, כלומר קצבה חודשית אותה נקבל בגיל הפרישה, חיסכון בקרן פנסיה מעניק לחוסך כיסוי ביטוחי מפני מוות (פנסיית שארים) ואובדן כושר עבודה (פנסיית נכות).

קרנות הפנסיה פועלות לפי תקנון המשתנה מגוף לגוף, לפי עיקרון ערבות הדדית, כלומר העמיתים בקרן הפנסיה מושפעים זה מזה, לטוב ולרע- הדבר מאפשר להוזיל עלויות ניהול ועלויות ביטוחיות, אך צפויים שינויים אקטוארים לרעת החוסכים מה שעלול להקטין את הפנסיות בטווח הארוך.

לקרנות הפנסיה יתרון בולט נוסף, לעומת אפיקי חסכון אחרים- הן זוכות לאג"ח משופר מהמדינה. אג"ח זה אינו שכיר ותשואתו מובטחת.

בשוק קיימות קרנות פנסיה רבות, של חברות ביטוח ובתי השקעות, המתחלקות בתוך כל חברה מנהלת למגוון מסלולים בהתאם לצרכי העמית.

ההבדלים בין הקרנות השונות מתבטאים בנושאים רבים, כגון דמי ניהול, הבדלים בכיסויים הביטוחיים, באיכות הניהול ועוד, פערים העלולים ליצור הבדלים של עשרות ומאות אלפי ₪ בפנסיה.

אנו ב CLIMAX נשמח לעזור לך לקחת את עתידך בידיים ולעשות סדר בכל הנושא הפנסיוני.