ארץ מופלאה ושמה פנסיה

 

אין הרבה מילים בשפה העברית שהינן רחוקות ומעורפלות כמו המילה- "פנסיה". איכשהו המילה הזו מודחקת לחלוטין בגילאים צעירים, שמסרבים להפנים את עצם העובדה שגם להם מתישהו יהיה שיער לבן, ערכת תרופות יומית ותעודת גימלאי.. אבל ככל שעובר הזמן אנו שומעים את המילה הזו יותר ויותר והופ! הנה אנחנו אי שם, צפים לנו על ענן צחור של שלווה, בארץ מופלאה ששמה פנסיה.

לא? זה לא עובד ככה? אבל כבר שנים שאני מפנטז על חיים ללא דאגות, דוחה את כל התחביבים והחלומות ורק מחכה להגיע לארץ המובטחת, אז למה לא?

מה זאת אומרת "אין לי מספיק כסף"?? אבל כבר שנים שאני חוסך, הרי אני רואה כל חודש בתלוש שמפרישים לי ל... נו, איך קוראים לזה? קרן גמל? קופת פנסיה? אההה נכון, קרן פנסיה!

וכבר שנים שאני מקבל כל רבעון מכתב מקרן הפנסיה שלי! אמנם פתחתי אותו רק פעמיים וגם אז לא היה לי מושג מה כתוב שם, אבל הייתי בטוח שהכל בסדר...

הרי מקום העבודה שלי דאג לי, לא? ואותו סוכן שמקום העבודה שלח לי, שישב איתי לפני כמה שנים והסביר לי ב"מילים פשוטות" לדבריו עם מלא מושגים ומינוחים שלא הבנתי אבל בכל זאת טרחתי להתווכח איתו על הכל, גם הוא רצה רק את טובתי ודאג לאינטרסים שלי..לא?? אז מה עשיתי לא בסדר??

מדהים בכל פעם לעמוד על הפער שבין ההבנה של הציבור לגבי החשיבות של נושא הפנסיה, ובין רמת הידע וההתנהגות בפועל. ברור לכולנו שהנושא הינו נושא חשוב שזוכה ללא מעט כותרות וכתבות בעיתונים ובאתרי האינטרנט על רקע התארכות תוחלת החיים בארץ ובעולם כולו.

כיום תוחלת החיים של גברים הינה 80 שנים ושל נשים 83. רק בעשור האחרון תוחלת החיים התארכה בקרוב לשלוש שנים. בקצב הזה אנשים צעירים בגילאי העשרים ייזכו לחיות מעבר ל 100 שנים ובקרוב האיחול "עד 120" לא יהיה דבר בדיוני אלא מציאות קיימת.

עבור רובנו החיסכון הפנסיוני מהווה את החיסכון הגדול של חיינו וברור לנו כי אנו אמורים מתישהו לחיות ממנו, אבל לצערנו כמו שהנושא הזה חשוב- כך הוא מורכב ומסובך להבנה והתמצאות ובסופו של דבר מרתיע את רובנו מלהתמודד מולו בצורה נכונה.

רובנו לא יודעים מה הסכום החודשי אותו נקבל כפנסיה, לא יודעים מה ההבדל בין קרן פנסיה לקופת גמל, באיזה מסלול ביטוח ומסלול השקעה אנו נמצאים, אין לנו מושג באיזה גוף החסכונות הפנסיונים שלנו מנוהלים ומהם דמי הניהול אותם אנו משלמים מידי חודש.. אפשר להמשיך עם הדוגמאות עוד ועוד אבל הנקודה ברורה.

לגופים המנהלים לנו את החסכונות הפנסיונים הסטטוס קוו הקיים, בו הידע והכוח של הלקוחות הוא מינימלי- מצוין. הדבר האחרון שהם צריכים הוא ציבור אקטיבי, שיודע לדרוש וגם לקבל- בסופו של דבר זה רק יקטין להם את שורת הרווח.

אז כרגע זוהי מלחמה אישית- איש איש לביתו. מי שיתאמץ, יברר, יקרא, ילמד, ידרוש ולא יוותר- מגדיל את סיכויו לצאת לשנות הפנסיה עם יותר כסף בכיס. אנחנו ב CLIMAX יודעים עד כמה המלחמה הזו קשה ומסובכת, אך גם מבינים את חשיבותה וקוראים להציף את השאלות, הבעיות והדילמות בנושא ולהעלות את נושא הפנסיה לסדר היום הציבורי.

אנו ב CLIMAX  מכירים את הנושא הפנסיוני גם כחוסכים וגם מהצד השני של המשוואה, כעובדים לשעבר בבתי השקעות וחברות ביטוח, עם ההבנה של ההתנהלות של אותם גופים ואיך התעשייה הזו מתנהלת. אנו מציעים את נסיונינו ועזרתנו לכל אדם שיבקש עזרה, במודל אובייקטיבי וחינמי שמתאים לכולם. אל תהססו ליצור איתנו קשר ולעזור לעצמכם לקבל את המקסימום.