רוצים לחסוך לילדיכם ללימודים, חתונה או דירה? אפשר להתחיל לחסוך כבר היום סכומים נמוכים יחסית כל חודש שיצטברו לסכומים משמעותיים בעוד כמה שנים. מאחר וקיימים לא מעט אפיקים, תוכניות וסוגי חסכון אנחנו ב CLIMAX נשמח לשמוע על חלומותיכם ונעזור לכם להגשים אותם.
מתמודדים כל חודש עם מינוס בבנק, החזרי משכנתא והלוואות אחרות? אתם משלמים ריביות מטורפות שניתן להוריד אותן ע"י ניהול חוב נכון- אפשר ורצוי למחזר משכנתא בכל תקופה, ניתן לשלב לתוכה את ההלוואות האחרות בתנאים טובים בהרבה ולקחת הלוואה על חשבון החסכונות הפנסיונים שלכם בריביות נמוכות משמעותית. תתקשרו אלינו ל CLIMAX ותתחילו לחסוך כסף.
אם ברשותכם חסכונות של כמה מאות אלפי ₪ ומעלה ואתם בוחנים אפשרות של תיק השקעות דרך בית השקעות, קיימות מספר עלויות בהן יש להתחשב- 1) דמי משמרת 2) עמלות קניה ומכירה 3) דמי ניהול על קניה ישירה של מניות ואג"ח 4) דמי ניהול פנימיים של מוצרים שמוחזקים בתיק ההשקעות כגון קרנות נאמנות. לכל בית השקעות מדיניות השקעה שונה והסדרי עמלות שונים מול הבנקים, לעיתים זולים משמעותית מהתעריפים הרגילים ללקוחות. חשוב להתייחס למכלול העלויות בתיק.
ברצונכם לוודא כי גם במקרה של אסון חס וחלילה כמו תאונה, מחלה, או מוות, אתם ובני משפחתכם תפוצו ותוכלו לשמור על רמת החיים שהתרגלתם אליה? עליכם לוודא כי תיק הביטוחים שברשותכם מגן עליכם מפני כל צרה שלא תבוא. ברוב תיקי הביטוחים הקיימים ישנם חורים או תשלומי כסף מיותר כל חודש על ביטוחים כפולים- אנחנו ב CLIMAX נעזור לכם לבנות ולשפר את תיק הביטוחים שברשותכם ונוודא כי אתם מקבלים את התמורה המלאה עבור כספכם.
בקרנות הפנסיה, קופות הגמל וביטוחי המנהלים נגבים שני דמי ניהול- דמי ניהול מהפקדות ודמי ניהול מהצבירה. בגילאים צעירים, כאשר הצבירה נמוכה, יש להקפיד כי דמי הניהול על ההפקדות הם נמוכים עד כמה שניתן. בגילאים מבוגרים יותר, כאשר מצטברים סכומי כסף משמעותיים יותר בקופות- נושא דמי הניהול מהצבירה הינו קריטי- מי שמתעלם מהנושא יכול לאבד יותר מ-40% מהחסכון על הדמי ניהול שנגבים במהלך השנים. אנו ב CLIMAX נעזור לכם להישאר עם האצבע על הדופק ונסייע לכם בהפחתת העלויות.
השנים חולפות, הילדים גדלים ואתם מתחילים לחשוב על גילאי הפנסיה שמעבר לפינה- עצה חשובה היא לא להסתמך בעיניים עצומות על החסכונות הפנסיונים בלבד שיחזיקו אותנו בשנות הפנסיה. בפועל נקבל כפנסיה רק 35%-70% מהשכר החודשי שהתרגלנו אליו, לכן רצוי לתכנן כבר עכשיו מקורות הכנסה נוספים (לדוגמא כסף משכר דירה). כדאי להתייעץ עם איש מקצוע, להעריך מהי הפנסיה העתידית שתקבלו ולהתכונן בהתאם. אנחנו ב CLIMAX נשמח לעזור לכם להגיע לפנסיה במצב האופטימלי.
בישראל ל 80% מהאוכלוסיה יש כפל ביטוחים בתיקי הביטוח. אנו משלמים כל חודש עשרות ומאות שקלים לחינם, כספים שיכולים וצריכים ללכת לחסכונות שלנו ולא לחברות הביטוח. רק בביטוחי החיים קיים כפל ביטוח, כלומר נקבל ממספר מקורות את הכספים שמגיעים לנו. בשאר הביטוחים כגון בריאות ואובדן כושר עבודה- אין כפילות. חבל לשלם כסף חינם- השאירו את פרטיכם באתר ואנו נוודא כי תיק הביטוחים שברשותכם מאוזן ואופטימלי עבורכם
במידה וברשותכם משכנתא וחל גידול בשכר שלכם– כדאי לבחון את הגדלת ההחזר החודשי על המשכנתא, מה שיכול לחסוך לכם עשרות ומאות אלפי שקלים לאורך כל תקופת ההלוואה.
אם צברתם סכומי כסף משמעותיים בקרנות ההשתלמות שברשותכם ואתם מחכים לתום שש השנים כדי להשתמש בכספים לשיפוץ דירה, החלפת רכב או כל מטרה אחרת- סביר להניח כי אתם עושים טעות גדולה. הכספים בקרנות ההשתלמות פטורים ממס רווחי הון ודמי הניהול בהם נמוכים יחסית לכספים נזילים המושקעים בשוק ההון, לכן יקנו לכם תשואה גבוהה יותר. מומלץ לדחות ככל הניתן את השימוש בכספי קרנות ההשתלמות.