Navšivte e-shop podlahovin

Kontakt

info@eshopPodlah.cz
+420 603 547 944
+420 603 220 645 (prodejna)
+420 577 320 196 (prodejna)

Podlahy

Netradiční vzhled podlahy? Zkuste dřevěnou mozaiku

Rekonstruujete byt, či rodinný dům? Tradiční plovoucí podlahy vás omrzely, chcete tedy vyzkoušet něco naprosto nového a originálního? Vaše sny o podlaze, která vypadá, jako by ji navrhoval sám umělec, může splnit netradiční průmyslová mozaika. Pojďme si alespoň ve zkratce charakterizovat její vlastnosti a výhody.

 

Mozaiková podlahaCo je to průmyslová mozaika?

Jedná se o netradiční druh masivní dřevěné podlahy, která je složena z malých segmentů (lamelek). Někdy se můžeme setkat také s označením kantovka. Mezi největší výhody tohoto typu podlahy patří bezpochyby její vysoká stabilita a odolnost, kterou oceníte zvláště v nadměrně zatěžovaných místnostech (obchodní domy, zámecké interiéry) nebo v prostorách s vysokou vlhkostí vzduchu (koupelny). Nezanedbatelnou výhodou průmyslové mozaiky je také její cena, která je opravdu velmi zajímavá. Ačkoliv vypadá finální úprava podlahy opravdu luxusně, její cena je více, než lidová.

 

 

Komu je průmyslová mozaika určena?

Průmyslovou mozaiku ocení architekti i bytoví designéři nebo milovníci esteticky nápaditého materiálu. Mozaika je složena z malých lamelek, které podlaze propůjčují živý a originální vzhled. Jednotlivé podlahové čtverce jsou vyráběny z tradičních českých dřevin, ale také z dřevin exotických. Její vzhled je proto nezaměnitelný a každý kousek nadmíru originální. Ani podlahové vytápění nebude pro kantovku překážkou.

 

 

Podlaha mozaika

Za kolik dřevěnou mozaiku pořídíte?

Jak již bylo výše zmíněno, kantovka je na rozdíl od klasických dřevěných podlah cenově velmi dostupná. Cena je samozřejmě závislá na barevném provedení, velikosti jednotlivých čtverců a také na jejich složení. Cena za metr čtverečný se pohybuje v rozmezí od 400 Kč, ale natrefit můžete na opravdu luxusní kousky, jejichž cena se vyšplhala třeba k osmi tisícům. Pokládku průmyslové mozaiky nechte vždy na odbornících, předejdete tak případným komplikacím a nedostatkům.