کد خبر : ۴۲۴۶۴۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴
قوام شهیدی: بسیاری از ایرانیان خارج از کشور مشکل ممنوعیت ورود به کشور را ندارند

ایکونا/ بسیاری از ایرانیان خارج از کشور که بی دلیل تلقی مشکلات امنیتی از خود دارند برای بازگشت به داخل دعوت شده اند و بسیاری از کردستانی های خارج از کشور نیز مشکل ممنوعیت ورود به کشور نداشته و کمتر از یک درصد همه هموطنان خارج از کشور تهدید علیه امنیت ملی محسوب می شوند.

به گزارش ایکونا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ سید جواد قوام شهیدی دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که کاروان تدبیر و امید را در سفر به کردستان همراهی می کند با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید بدنبال وفاق ملی است، اظهار داشت این وفاق محدود به داخل نیست و باید ایرانیان ساکن خارج از کشور نیز در وحدت ملی و وفاق ملی نقش آفرینی کنند.

وی افزود: دولت با این نوع نگاه بدنبال رفع مشکلات تردد کسانی است که به هر دلیلی در خارج از کشور هستند و تلاش خواهد کرد زمینه حضور آنان در عرصه های مختلف توسعه کشور فراهم شود.

قوام شهیدی تصریح کرد: هر ایرانی خارج از کشور که جرم جنایی و شاکی خصوصی نداشته باشد بطور طبیعی باید بتواند به وطن خودش تردد داشته باشد و با رویکرد جدید جامعه جهانی به ایران که بعد از توافق وین ایجاد شده است، نگاه هموطنان خارج از کشور نیز تغییر خواهد کرد و امیدواریم نظرات بسیاری از آنان برای بازگشت به ایران مثبت باشد.

وی خاطر نشان کرد: فضای داخل کشور تغییر کرده و بخش زیادی از ایرانیان و کردهایی که فکر می کنند آمدنشان به ایران با مشکل مواجه می شود تصورشان صحیح نیست و این افکار حاصل سیاست های ایران هراسی است که سالهاست در خارج از کشور تلاش می کند ایران بعنوان یک تهدید قلمداد شود.

دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور با تاکید بر اینکه بسیاری از ایرانیان خارج از کشور که بی دلیل تلقی مشکلات امنیتی از خود دارند برای بازگشت به داخل دعوت شده اند، گفت: بسیاری از کردستانی های خارج از کشور نیز مشکل ممنوعیت ورود به کشور ندارند و کمتر از یک درصد تمام هموطنان خارج از کشور تهدید علیه امنیت ملی محسوب می شوند.

وی تصریح کرد: برخی از ایرانیان و کردستانی های خارج از کشور مشکلات جزیی دارند و مورد آنها قابل اغماض و چشم پوشی است.

قوام شهیدی افزود: حدود 4600 کردستانی شاخص در خارج از کشور شناسایی شده و با آنها مذاکره شده است که قریب 50 نفر از آنها که در حوزه های اقتصادی و سرمایه گذاری فعالیت می کنند به کردستان دعوت و با رییس جمهور دیدار خواهند کرد.

وی خاطر کرد: آمار دقیق کردستانی های خارج از کشور بطور کامل در دسترس نیست اما کمیته های حقوقی، قضایی  و کنسولی شورا در حال جمع آوری اطلاعات و مذاکره با آنان هستند.

استاندار کردستان در نشت با دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور اظهار داشت: کردستانی های زیادی از جمله شخصیت های فرهنگی و هنری در خارج از کشور هستند و ما در حال تلاش و رایزنی برای بازگرداندن آنها به ایران و یاری گرفتن از آنها برای نقش آفرینی در وفاق و توسعه ملی هستیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi