SUURED TÄNUD TEILE, 67 INIMESELE, KES TOETASID HOOANDJA.EE PORTAALI KAUDU PELGULINNA PÄEVADE KORRALDAMIST KOKKU SUMMAS 1745 EUROT.

AITÄH!

PILLE-MARIS ARRO  
MADIS ALVELA  
MERIKE ARBET  
SULEV-MATI EESMAA  
KADRI EMBERG  
MARET HALLIKMA
JUTA HIIEMÄE  
LAURI HIRVESAAR
HELINA HÄRMA  
JAAK JUSKE  
JUSS KAAREPERE
JAANUS KASE  
URMAS KERNU  
EVE KINGSEPP
TAIVO  KITSING  
KERLI KITSING  
KÜLLI  KITTUS  
KATRIN KIVISELG  
KRISTEL KLAMMER
MARIA  KOLDEKIVI
MAILI KONGAS  
KARL KOPPELMAA
DIANA KORONEN
MEELIS KUUSALU  
KATRE KUUSK  
KÜLLIKI KÜBARSEPP
RUTH LAASI  
MARIKE LAHT  
MAIT LEPIK  
KAIA LUIK  
HELDUR LUUP  
PIRET MAIBERG  
KRISTEL MARKSALU
LISET MARLEEN PAK  
KERLI MARLEY  
KÄROLI MAURITS  
MERJE MEERITS  
JAAN MERIOJA  
SAIMA NOOR  
RAIMO NÕU  
KERMO OJA  
ELO OLONEN  
MARIANN PAULS  
MARJU PIHLAK  
MAARJA PILDRE  
ELO POLENDIK
ANNIKA REINSOO  
MÄRT RIDALA  
MARIKA ROOMERE
AVE SARÕTSHEV
MARGUS STRÖÖM  
ANNE ZIMBOT  
AIVE ZIRK  
TRIIN TAEL  
KADRI  TALVA-OTS
MARI TANISSAAR
KADRI TONKA  
KADRI TOOMPARK STENSETH  
TARMO TREIMANN
SIIRI TREUFELD
KADRI-ANN VALGEVÄLI
INGMAR VALI  
VALLE VEERE  
MARTIN VIISILEHT  
KITTY VISSAK  
ARKO ÕIGE  
KAIDI ÕIS  

 

 

Selline oli Pelgulinna Seltsi toetusprojekt portaalis hooandja.ee.

 

 

PROJEKTIST:

Eelmisel aastal täitus Pelgulinna Seltsil 25 aktiivne tegutsemisaasta. Loomulikult on küll toimunud muudatusi meeskonnas, kuid kogu selle aja jooksul on selts püüdnud mõjutada ajakulgu asumis ja kallutada selle elu olu, oma arvates, paremuse poole. Juba 90ndatel hakati välja andma ajalehte Pelgulinn.

Igal seltsil on omad tõusud ja mõõnad, kuid tegevused seltsis on pidevalt jätkunud Pelgulinna selts on omapärane selts, kuna ta seob kokku nii eakad kui nooremaid pelgulinlasi ühiseks pereks. Tänu sellele on seltsi tegevus järjepidev.

Traditsioonilise iga kevadise asumipeoga anname kohalikele inimestele võimaluse tulla oma kodukandi inimestega tutvuma/suhtlema, loome arutelusid ning pakume mõnusa kontsertpäeva koos laadaga ning teisel päeval pakume kohalikele võimaluse tutvustada oma koduhoove ja käsitöö- ning kokandusoskusi. 2017. aastal täitus meil 25 tegutsemisaastat ja Pelgulinna Selts on üks vanimaid asumiseltse Tallinnas. Peame jätkuvalt oluliseks, et on üks vabatahtlik organisatsioon, mis on eestkõnelejaks asumis ja kogukonnas esile kerkinud probleemide lahendamisel.

Jätkuvalt on oluline teadvustada asumi miljööväärtuslikkust ja unikaalsust. Läbi kogukonnas aset leidnud praktikate innustatakse kogukonna liikmeid renoveerima ja heakorrastama ehitisi ja õuealasid, hoidma ja andma edasi asumi ajalugu. On oluline suurendada kogukonna ühtekuuluvustunnet ning propageerida initsiatiivikust tegema vabatahtlikku tööd oma elukeskkonna ja kogukonna elanike heaks. Ühisürituste korraldamisel kasvatame hoolivat ja aktiivset kohalikku aktiivi. Samuti soovime tutvustada asumi väikeettevõtjaid (pagarikojad, kohvikud, trükikojad,väikekauplused jne). Enamus Seltsi poolt korraldatud üritusi on pereüritused. Suur rõhk on pandud lastele (erinevad töö- ja õpitoad, sportlikud mängud jne), sest lapsed liidavad inimesed suureks pereks ja eks asum peabki olema üks suur pere. Traditsioonilised on ürituste raames korraldatavad Pelgulinna ajalugu tutvustavad ekskursioonid ja näitused. See on oluline, et inimesed oskaksid väärtustada seda unikaalset Tallinna asumit. Tugev kogukond on samuti asumis turvalisuse tagamise garantiiks.

Kuna oodatud on ka teiste Tallinna linnaosade inimesed, siis tõstame sellega oma asumi tuntust ning oleme eeskujuks teistele asumiseltsidele. Asumipidu toimub ka sel aastal kahepäevasena: Pelgulinna Päev kogu pere päev suure kontserdi (laulupeo), töötubade ja muude tegevustega erinevatele vanusegruppidele Ristiku Põhikooli õuealal ja Pelgulinna Avatud Hoovide päev, kus on avatud kodukohvikud, toimuvad kontserdid, näitused ja töötoad üle kogu Pelgulinna. Avatud hoovide päeval avame ka oma kohviku Eesti Filmiarhiivi õuel, kus näitame erinevaid filme-Aktuaalne kaamera numbreid ja kokku monteeritud filmi Pelgulinnast ja Pelgulinna Seltsi 25 tegevusaastast. Päevad on pühendatud EV 100 sünnipäevale, kus muuhulgas soovime rõhutada ka seda, et Pelgulinna kui asumi ajalugu ulatub 150 aastat tagasi, tänu millele sai võimalikuks (seoses linnade tekkimisega) ka EV sünd.

Pelgulinna Päev - perepäev kontserdi, laada ja lastele erinevate töötubadega Ristiku koolimaja õuel Päev algab juba traditsioonilise Jaak Juske ajaloomatkaga Pelgulinna radadel-rahulikku ning äärmiselt hõreda hoonestusega Pelgulinna miljöösse tõi muutusi 1869, mil alustati Tallinn - Peterburi raudtee ehitusega Eesti raudtee saab 150 aastaseks ja samuti Pelgulinna asum 150 a.! Pelgulinna päeva avarongkäigust läbi Pelgulinna võtab osa Pelgulinna rahvas koos Peeteli kiriku õpetajatega, samuti liituvad nendega kontserdil esinejad, Pelgulinna külalised ja huvilised, lehvivad erineva tekstiga loosungid ja müriseb muusika.

Kooli õuel, toimub terve päev kontsert - peaesinejaks tahame kutsuda ansambli SINGER-VINGER. Toimub ka laat, kus on erinevad müügiletid ja kohvikud, samuti on lastele erinevad tegevused kogu päeva jooksul, töötoad. Päev on loodud, et pelgulinlased saaksid peredega koos hästi aega veeta, puhata ning soovi korral pildistada ennast koos perega seltsi logo foonil.

Pelgulinnas toimuvad ka retrobussi ekskursioonid, avatud on Peeteli kirik, kus toimub kontsert ja külastajatele on avatud kiriku torn, Filmiarhiivis näidatakse vanu Ringvaateid ja tutvustatakse erinevaid filmieksponaate. Kolde puiesteele nn Pelgulinna väljakule (ehk siis juba TAREBELLA plats ) paneme üles pop-up fotonäituse Pelgulinna ajaloost ja loodame et seekord avab kool (endine 17 Keskkool) ka oma uksed ekskursiooniks oma ruumidesse.

Avatud hoovid- üle Pelgulinna on hoovides erinevad kohvikud ja toimuvad mini kontserdid. Avame seltsi kohviku Eesti Kinoarhiivi õuel, näitame koostöös Filmi- arhiiviga kokku pandud filmiprogrammi Pelgulinnast, Seltsist. Üritus annab suurepärase võimaluse naabritel arendada ühistegevust ning loob tihedamad sidemed kogukonnas. Klassikaliseks näiteks on Pelgulinna Päevade avarongkäigud, mis muutuvad iga aastaga järjest kirevamaks ja rohkearvulisemaks. Eelmise aasta rongkäiku tulid paljud omavalmistatud uute loosungitega!

Selleks, et pakkuda pelgulinlastele ja Pelgulinna sõpradele mõnusat kevadpidu koos suurepäraste esinejatega vajamegi, hea sõber, sinu toetust.

Anna hoogu Pelgulinna Päevade edukale õnnestumisele siin keskkonnas ja peatse kohtumiseni Pelgulinna päevadel. Oled väga oodatud!

Kingitused saab kätte Pelgulinna päeval infoletist. Juhul kui sa ei jõua peole tulla, võta ühendust ja toimetame kingituse sinuni.

Kui tunned, et tahad aidata korraldamisel kaasa, võta ühendust Pelgulinna Seltsiga.

TOETA SIIN!