Przetłumacz Stronę

Poszukaj

Informacje

Od 11.01.2006 odwiedziło mnie: 19503027 internautów

Dobre Strony

Encyklopedia Radiooperatora - sprzęt, informacje, pomoc
Start arrow Sztuczki magiczne
Sztuczki magiczne
ZWIĄZANE CHUSTECZKI Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
mała cienka gumka (najlepiej biała) 2 chusteczki

opis
Iluzjonista pokazuje chusteczki publiczności. następnie jedną z nich wkłada pomiędzy kciuk a palec wskazujący. Druga miedzy palec wskazujący z palec środkowy tak, aby były oddalone od siebie o ok 3 cm . Teraz energicznym ruchem podrzuca obie chusteczki do góry a one spadają na ziemię złączne ze sobą jakby węzłem.

sekret
należy umieścić małą gumkę między kciuk a palec wskazujący. Pozrzucając chusteczki należy wsunąć niepostrzeżenie chusteczki na oba końce chusteczek. Po opadnięciu na podłogę wyglądają jakby były razem związane.
 
KARTY Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
talia kart
 
opis
Iluzjonista kładzie na stole zakryta talię kart i prosi jednego z widzów o podzielenie tej kupki na dwa stos, poczym odwraca się do niego plecami. Następnie prosi go o wybranie dowolnej liczby od 1 do 13 i przeniesienie tylu kart z dolnego stosu do górnego. Na koniec widz jest proszony aby położył górny stos na wierzchu dolnego. Gdy wykona polecenie, iluzjonista odwraca się i bez patrzenia liczy karty począwszy od góry talii, poczym odwraca jedną z kart- liczba punktów na tej karcie jest równa liczbie kart przeniesionych z jednego stosu na drugi. Na przykład jeden z widzów bierze do ręki talie kart a następnie dzieli ja na dwa stosy. Sześć kart przenosi z dolnego stosu na wierzch górnego. Następnie górny stos kładzie na dolnym. Iluzjonista bierze do ręki talie kart, odlicza po kolei i odwraca szóstą.

sekret
Na wierzchu talii należy umieścić trzynaście kart  w następującej kolejności od króla do asa. Kolor kart nie ma znaczenia. Następnie poproś jednego z widzów, aby podzielił talię na 2 stosy i wybraną liczbę kart z dolnego stosu przeniósł na wierzch górnego, poczym umieścił górny stos na dolnym.. Aby odgadnąć wybrana przez widza liczbę należy odliczyć czternaście kart i odkryć czternastą. Odczytujemy z niej liczbę przeniesionych kart. Przypuśćmy, że z jednego stosu do drugiego zostały przeniesione trzy karty, wówczas odlicz te trzy karty i przenieś je na spód talii. Będziesz mógł powtórzyć sztuczkę. Nie należy tak robić jednak zbyt często i staraj się tasować karty po wykonaniu sztuczki. Podczas układania kart warto pod asem umieścić dżokera. Jeśli z dolnego stosu na górny nie zostanie przeniesiona żadna karta, wyciągniesz dżokera, który posiada 0 punktów.
 
MAGICZNE KWADRATY Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
kartka i długopis, cylinder lub pudełko

opis
iluzjonista daje jednej osobie kartkę podzielona na 9 kwadratów (3x3)  i prosi, aby w środkowym polu napisać dowolna liczbę i ja zapamiętać, a dookoła obojętnie jakie. Następnie  należy kartkę przerwać na 9 kawałków, wrzucić je do cylindra i zamieszać.

sekret
kartka papieru powinna mieć równe brzegi. Po przetarganiu powstaje 8 kawałków o 3 nierównych brzegach. Natomiast element ze środka będzie miał wszystkie boki rozerwane i ten element będzie zawierał prawidłową liczbę.
 
OWOCE Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
dwa dowolne owoce średniej wielkości np. pomarańcza i banan

opis
Iluzjonista prosi jednego z widzów, aby zawiązał mu oczy i  wziął każdy z owoców do jednej ręki, poczym odwraca się i mówi aby podnieść jedną dowolną rękę do góry i potrzymać 10 sekund. Po tym czasie prosi o opuszczenie ręki na równi z druga ręka poczym odwraca się i ściąga opaskę z oczu i bezbłędnie odgaduje podniesiony owoc.

sekret
ręka, która trzymana była w górze robi się blada, ponieważ szybciej będzie odpływać z niej krew.
 
SIŁA MAGNETYCZNA Drukuj Email
Niezbędne rekwizyty
Brak

opis
Iluzjonista wybiera spośród publiczności jednego widza, "na oko" znacznie silniejszego niż on. Następnie styka koniuszki wyprostowane palce wskazujące na wysokości klatki piersiowej i trzyma je tak przez kilkanaście sekund by wytworzyć "siłę magnetyczną"
Następnie prosi silniejsza osobę od siebie, aby starała się odciągnąć owe palce od siebie- lecz nie idzie !!

sekret
cała filozofia tkwi w położeniu rąk. otóż iluzjonista dociskając palce na wysokości klatki piersiowej ma znacznie większa przewagę siłową niż widz, który stara się rozłączyć twoje ręce.
 
USZKODZONA MONETA Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
nacięta moneta 50 groszowa na awersie lub rewersie

opis
iluzjonista daje jednemu z widzów monetę i prosi o jej rozkręcenie. Sam w tym czasie odwraca się plecami aby nie widzieć tego momentu. po zatrzymaniu monety jest w stanie bez problemu stwierdzić czy wypadł orzełek czy reszka.

Sekret
podczas rozkręcania monety należy uważnie jej się przysłuchiwać. Jeśli moneta będzie obracała się coraz wolniej będziesz wiedział, że wypadła strona monety bez nacięcia. Jeżeli moneta zatrzyma się nagle lub bardzo szybko- wiadomo że wypadła strona z nacięciem.
 
CHUSTECZKA Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
cienki drucik, chusteczka

opis
Iluzjonista chwyta za przeciwległe końce chusteczki, a następnie energicznym ruchem rozciąga ja i stawia pionowo na palcu. po około 5 sekundach zdejmuje ją i zgniata chusteczkę i ja strzepuje

sekret
chusteczka posiada poprowadzony cienki drucik między dwoma przeciwległymi końcami chusteczki.
 
TRZY SZNURKI Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
sznurek o długości ok 1,5 metra

opis
Iluzjonista przecina sznurek na 3 równe odcinki a następnie wiąże je węzłami. Po kilku magicznych ruchach strzepuje sznurek i okazuje się że nie ma na nim ani jednego węzła !

sekret
podczas wykonywania tej sztuczki magik wcale nie dzieli sznurka na trzy części. Na początku pokazu składa się sznurek na dwie części zginając u góry i na dole (rys A), tak by szło związać końce sznurka przypominający koci grzbiet (rys. B) Następnie robi się pętle równej długości, by u góry i na dole wystawały nie więcej niż 3 cm sznura. Teraz mówisz widzom, że podzieliłeś go na 3 odcinki- co jest faktycznie uczyniłeś i że teraz go przetniesz, poczym przecinasz sznurek na zgięciach ucinając nożyczkami prostą część każdego sznura poniżej węzła (rys. B). W ten sposób zostają ucięte jedynie końce sznurka a razem z nimi węzły, które oczywiście pozostaną na miejscu. Teraz należy złapać sznurek za jego nowe końce. Dwa węzły umieszczone w równej odległości  sprawiają wrażenie iż sznurek jest faktycznie rozcięty na trzy mniejsze. Teraz, aby połączyć sznurek należy wziąć jego koniec do lewej ręki. Prawą ręka natomiast zawijaj sznurek wokół lewej, jednocześnie opuszczając prawą rękę w dół sznurka. Gdy dojdziesz do węzłów należy je przesuwać wraz z prawą ręką, co spowoduje że wszystkie znikną. Teraz należy usunąć charakterystyczne węzły. Najprościej jest sięgnąć po nożyczki, podnosząc je ze stołu prawą ręką. trzymając węzły na miejscu wykonaj ruch nożyczkami, mówiąc, że podobnie jak przecięły sznurek teraz w magiczny sposób go połączą.  następnie wystarczy odłożyć nożyczki, wsiąść końce sznurka i rozciągnąć go pokazując, że sznur został naprawdę połączony.
 
SUCHA DŁOŃ Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
miska z woda, talk

opis
Iluzjonista wkłada rękę do miski z wodą. Po wyjęciu okazuje się, że ręka jest równie sucha jak przed wsadzeniem jej do wody

sekret
przed zanurzeniem ręki w wodzie należy natrzeć rękę talkiem. Po wyciągnięciu ręka będzie sucha
 
PRZENIKANIE Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
2 kubki lub szklanki, kilka monet, karta do gry

opis
 1. iluzjonista kładzie na stole kubek, poczym na kubku kładzie kartę do gry a na tej karcie jeszcze jeden kubek. następnie bierze monety i pokazuje je publiczności i wrzuca do górnego kubka (dobrze by było aby kubki były przeĹşroczyste)
 2. Podczas gdy iluzjonista wrzuca monety do kubka jedna z nich przenika przez kartę i ląduje w dolnym kubku !!
sekret
pomiędzy dolną krawędzią kubka a kartą umieszczona jest moneta nieznacznie przechylona do środka. która jest podtrzymywana jedynie przez ciężar karty i kubka. Podczas wrzucania monet do górnego kubka wystarczy nieznacznie szturchnąć dolny kubek, albo podnieść lekko kartę, a dolna moneta wyląduje na dnie kubka.
 
BALANSUJĄCE MONETY Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
jedna drewniana zapałka oraz dwie monety 50 groszowe.

opis
jest to sztuczka polegająca na umieszczeniu dwóch monet tej samej  wielkości w lewej ręce między kciukiem a palcem wskazującym (monety są w pionie) Ku wielkiemu zaskoczeniu obie monety balansują i ani nie myślą wypaść między placami !

sekret
za monetami umieszczona jest zapałka odpowiadająca  łącznej długości obu monet. Ukryty kawałek drewna skutecznie podtrzymuje obie monety i pozwala nimi balansować.
 
NIEOCZEKIWANA ZMIANA MIEJSC Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
talia kart, przeĹşroczysta szklanka, chusteczka

opis
Po położeniu na stole talii kart iluzjonista wybiera jedna z kart i wkłada do szklanki tak, aby  każdy ją widział. następnie zakrywa szklankę chusteczką i nagle usuwa chusteczkę. w szklance pozostaje zupełnie inna karta ! Iluzjonista następnie od razu pokazuje publiczności szklankę, kartę i  chusteczkę, by wszyscy mogli je zbadać.

sekret
Pierwszy trik polega na uchwyceniu dwóch kart w taki sposób, by trzymać je za brzegi i przechylić nieci do przodu gdyż wydaje się wtedy, ze karta jest jedna. przypuśćmy, że za dwójka trefl została umieszczona dziewiątka karo. Następnie  wkładasz ostrożnie obie karty do szklanki, poczym zakrywasz szklankę chusteczką i przez tkaninę rozdzielasz dwie karty. Usuwając  ze szklanki chusteczkę, musisz uchwycić przednia kartę przez materiał i wyciągasz ją prawa ręką a lewa w tym czasie przytrzymuje szklankę. zaraz po tym prawą rękę z chusteczką przybliżasz do stołu  i upuszczasz kartę tak, by znalazła się na wierzchu talii. dzięki temu możesz pokazać widzom kartę, chusteczkę oraz szklankę.
 
NIEDOMKNIĘTA DŁOŃ Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
mały kamyczek lub np. ziarno pieprzu lub ziela angielskiego.

opis
Iluzjonista wkłada do dłoni kamyk a następnie zamyka dłoń a rękę wysuwa przed siebie. Następnie prosi widza aby położył palec na jego zaciśniętej pięści i wypowiedział zaklęcie. Po otwarciu dłoni okazuje się, że kamyka nie ma !

sekret
kamyk należy umieścić na dłoni w ten sposób, aby bo jej zamknięciu kamyk znajdował się pod opuszkiem dowolnego palca. Kiedy dłoń zostanie zamknięta a widz będzie szykował się do tego, aby położyć palec na zaciśniętej dłoni należy wykonać szybki lecz niewielki ruch ręki do tyłu  pod pretekstem: "nie połóż na dłoni palec wskazujący bo ten przynosi pecha" w momencie cofania ręki do tyłu należy poluĹşnić owy palec do tego stopnia aby kamyk mógł swobodnie opuścić rękę i spaść do tyłu za magika. Uwaga sztuczkę warto wykonać na dywanie lub trawie, gdyż eliminuje się hałas spowodowany upadkiem rekwizytu.
 
CIĘĹťKIE POWIEKI Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
brak

opis
 1. Iluzjonista prosi jednego z widzów, aby patrzał oczami prosto przed siebie, a następnie spojrzał gałkami ocznymi jak najwyżej lecz bez podnoszenia głowy. Widz powinien patrzeć  tak wysoko jak może, a następnie zamknął powieki, ale nadal aby gałki oczne skierowane były do góry. Następnie magik będzie prosił aby ta osoba otworzyła oczy (dalej skierowane do góry). niestety mimo próby widz nie będzie w stanie tego wykonać czego dowodem będzie drżenie i mrużenie powiek.
 2. Teraz iluzjonista prosi uczestnika aby się rozluĹşnił i skierował gałki oczne tak, jakby chciał popatrzeć na podłogę a następnie otworzył powieki. jednak tym razem rozkaz zostanie wykonany bez problemu
sekret
sztuczka opiera się na zasadzie pracy mięśni. Nie można otworzyć oczu, kiedy gałki są skierowane do góry, jeśli patrzą w dół- tak.
 
PRZEISTOCZENIE Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
duża pomarańcza, mniejsze od pomarańczy jabłko, papierowa torebka

opis
widzowie widza pusta torebkę, poczym zostanie wsadzona do niej pomarańcza. Następnie torebka zostaje zamknięta, po otwarciu iluzjonista wyjmuje z niej jabłko !!

sekret
rozwiązanie jest bardzo proste- otóż jabłko należy umieścić w odpowiedzi dużej skórce pomarańczy. Po włożeniu ręki skórka pozostaje w torebce a ręką wyciąga się jabłko. Po skończeniu pokazu torebek najlepiej zgnieść aby nie stwarzała pozoru, że wewnątrz pozostaje jeszcze skórka pomarańczy.
 
WĘZEŁEK Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
chusteczka do nosa

opis
iluzjonista łapie jeden róg chusteczki poczym parę razy potrząsa chusteczka i ku zdziwieniu publiczności pojawia się na niej węzeł.

sekret
przed przystąpieniem do pokazu należy na jednym z końców chusteczki wykonać węzeł. Podczas pokazu owy róg wraz z węzłem powinien być trzymany przez iluzjonistę. teraz wystarczy wykonać kilka szybkich ruchów i przy nadarzającej się okazji podwinąć szybko przeciwległy koniec chusteczki a trzymany wcześniej puścić i ku zdziwieniu publiczności pojawia się węzeł.
 
ZAWSZE DZIEWIĘĆ Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
kawałek papieru i długopis

opis
Iluzjonista prosi widza o napisanie dowolnej liczby 3 cyfrowej. Następnie sam dopisuje lub nakazuje dopisać pod spodem ten sam ciąg liczb lecz w odwróconej kolejności (ostatnia liczba z poprzedniego rzędu będzie pierwsza w drugim rzędzie). Następnie nakazuje odjąć mniejsza liczbę od większej. zanim osoba skończy liczenie iluzjonista od razu będzie wiedział, że środkowa liczba będzie 9

sekret
liczba 9 wystąpi w każdym przypadku, niezależnie od liczb podanych na początku.
 
CZARODZIEJSKI RÓG Drukuj Email
Niezbędne rekwizyty
trzy karty oraz 1 róg karty z figurą.

opis
Sztuczka ta ma na celu wyprowadzić wszystkich w pole. Iluzjonista wybiera trzy karty z dowolnej talii i starannie je układa, umieszczając króla w środku. Następnie kładzie zakryte karty na stoliku, jednak żadnemu z widzów nie udaje się wyciągnąć króla. Iluzjonista pozwala na 2 a nawet trzykrotne odgadywali a i tak nie wyciągną króla- bo niestety go nie ma !

sekret
Przed przystąpieniem do sztuczki należy niestety poświęcić jedną kartę z figurą- np. w naszym przypadku jest to król. Obetnij lewy górny róg karty i miej go cały czas przy sobie. Kiedy będziesz szykował się do sztuczki sięgnij po dowolną talię kart i odwróć się plecami do widzów podczas układania kart. Po pierwsze znajdĹş prawdziwego króla trefl, następnie wsuń obcięty róg króla w wachlarz trzech kart, umieszczając go przed karta środkową. Trzymając w prawej ręce ten wachlarz pokaż go widzom z każdej strony. obcięty róg skutecznie zasłania prawdziwą kartę znajdująca się w środku wachlarza. teraz musisz się skutecznie pozbyć ów roga w tym celu udawaj, że poprawiasz ustawienie kart umieszczając go między kciukiem a palcami lewej ręki. Następnie szybkim ruchem kładziesz prawa ręką zakryte karty na stole, a róg króla pozostaje w lewej ręce. Teraz na spokojnie możesz go schować np. do kieszeni.
 
PRZENIKANIE MONETY Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
puste pudełko po zapałkach, moneta dwu lub pięcio- groszowa

opis
iluzjonista pokazuje widowni pudełko po zapałkach z otwarta szufladką tak, aby każdy mógł zajrzeć do środka i przekonać się że jest ono puste. Następnie szybkim ruchem zamyka je i otwiera jednak tym razem nie jest ono puste... znajduje się w nim moneta !

sekret
przed wykonaniem tej sztuczki otwórz pudełko do połowy, następnie włóż monetę między obudowę górna a koniec pojemnika (szufladę). Pokaz pudełko publiczność aby upewniła się, ze jest ono puste. Staraj się nacisnąć na obudowę tak, aby wierzchnia cześć pudełka ugięła się i przysłoniła częściowo monetę aby nie była widoczna podczas pokazywania jej publiczności, jednocześnie wysuń szufladę tak bardzo jak będzie to możliwe. teraz szybkim ruchem strzepnij pudełko  zamykając je. Kiedy je otworzysz ku wielkiemu zdziwieniu publiczności będzie w nim moneta.
 
POKROJONY BANAN Drukuj Email
Niezbędne rekwizyty
1 banan, igła lub kawałek drutu

opis
Iluzjonista daje publiczności banana aby obejrzała go dokładnie z każdej strony. Następnie bierze go do ręki i zaczyna obierać. Po obraniu okazuje się, że banan jest pokrojony !

sekret
przed przystąpieniem do pokazu należy banana odpowiednio przygotować. Otóż należy w jego skórkę wbić igłę, a następnie starać się przesuwać ją w ten sposób, aby płaszczyzna igły stała się powierzchnią tnącą. Należy czubkiem igły zrobić pełny krąg po skórce uważając przy tym by jej przy okazji nie przeciąć lub mocno uszkodzić gdyż przy obieraniu skórka może  się złamać w tym miejscu
 
WĘZEŁ NA OBRĄCZCE Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
sznurek długości ok 90 cm, pierścionek lub inny kolisty przedmiot

opis
 Przez pierścionek iluzjonista przeciąga sznurek, i zawiązuje na nim węzeł. Gdy ciągnie za końce sznurka pierścień w tajemniczy sposób upada na ziemię.

sekret
nad pierścieniem zrób luĹşny węzeł poczym przeprowadĹş prawy koniec sznurka pod pierścieniem, zgodnie ze strzałką (rys A). Następnie przeprowadĹş koniec linki dołem i przesuń pod pierwsza pętlą (rys B). Teraz wystarczy pociągnąć za oba końce sznurka a węzeł zniknie i pierścionek spadnie na podłogę.
 
TAJEMNICZA LICZBA Drukuj Email
niezbędne rekwizyty
12 kawałków papieru, długopis

opis
iluzjonista rozkłada na stole 12 małych karteczek gdzie na każdej napisana jest inna liczba. Kartki leża zakryte. następnie iluzjonista prosi  jednego z widzów aby wybrał sobie dwie dowolne karteczki a sam w tym czasie stoi odwrócony. Kiedy widz już dokona wyboru to pozostałe powinien odłożyć na bok gdyż już nie są potrzebne. Następnie widz sumuje wybrane przez siebie liczby i z otrzymanego wyniku skreśla jedną dowolną cyfrę inną niż zero, poczym liczby z otrzymanego wyniku dodaje do siebie ( np. liczba 123 to jest 1+2+3=6)
a wynik podaje tobie. I na podstawie tego wyniku jesteś w stanie określić jaka cyfrę skreślił widz.

sekret.
Na początku kiedy wypisujesz cyfry na kartce musisz ułożyć takie kombinacje liczb trzy lub cztero cyfrowych alby ich suma wynosiła równo 10 (np. 343= 3+4+3=10).Gdy widz dokona obliczenia i poda ostateczna sumę cyfr wystarczy, ze odejmiesz otrzymany rezultat od 11 (jeśli widz poda wynik większy bądĹş równy 11 - wtedy odejmujesz od dwudziestu). Otrzymany wynik to cyfra, która skreślił widz.
 
BALANSUJĄCE PUDEŁKA Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
sześć pustych pudełek od zapałek

opis
Magik bierze kolejno każde pudełek od zapałek i stawia jedno na drugim. Mimo, iż wieża staje się coraz większa a tym samym pudełka zaczynają coraz bardziej balansować i mimo że się chwieją nie spadają ! Gdy cała wieża jest postawiona iluzjonista odlicza np. od trzech i cała wieża "rozsypuje się'

sekret
Przed przystąpieniem do pokazu należy jedno z pudełek całkowicie pozbawić szufladki. teraz bierzemy to pudełko jako pierwsze a na nim stawiamy kolejne tym razem sprawne i palcem lekko wpychamy szufladę tak, aby weszła ona nieznacznie w pudełko położone poniżej. Z każdym następnym pudełkiem należy postąpić tak samo. Nie trzeba starannie trzymać wieży bez obawy, że pudełka spadną. Po zbudowaniu wystarczy odliczać od jakiejś liczby i dolna szufladę szybko popchnąć do góry i cala budowla rozsypuje się.
 
NIEZWYKŁY SZNUREK Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
1 metr sznurka, sól kuchenna, zapałka, 2 pierścionki

opis
Iluzjonista daje publiczności kawałek sznurka aby  go obejrzała. następnie prosi widza, aby przeciął go na dwie równe części. Do każdego z otrzymanych sznurków wiesza na końcu pierścionek  poczym oba wiesza na sznurze do bielizny. Teraz bierze zapałkę i podpala pierwszy sznurek. Minęło parę sekund a linka przepaliła się i pierścionek spadł na ziemię. Teraz podpala drugi i ... sznurek się pali ale pierścień nie chce spaść !!

sekret
Przed przystąpieniem do pokazu należy równo polowe sznurka zamoczyć w mocnym roztworze soli kuchennej. Po wyciągnięciu go z wody należy go dobrze wysuszyć i oznaczyć w jakiś sposób który koniec był moczony. Teraz wystarczy dać publiczności do przecięcia. Końcówka która nie była moczona szybko się spali, jednak tam gdzie znajduje się sól tworzą się kryształki które są w stanie utrzymać ciężar pierścionka. Mimo iż ogień zgaśnie on nadal wisi.
 
UTRACONA SIŁA Drukuj Email
Potrzebne rekwizyty
brak

opis
Iluzjonista wybiera z publiczności jedną osobę ,a następnie sadza ją na krześle i odchyla się lekko do tyłu, zakłada ręce i prostuje nogi. Hipnotyzer prosi aby pozostał w tej pozycji kilka chwil. Następnie oznajmia publiczności, że sprawi, iż widz nie będzie w stanie wstać z krzesła. Kładzie teraz czubek palca na czole uczestnika i prosi go aby wstał z krzesła. Niestety mimo wszystkich sił nie jest w stanie się podnieść mimo, że iluzjonista dotyka go jedynie opuszkiem palca. Kiedy palec zostaje zdjęty z czoła widz wstaje bez najmniejszego problemu.

sekret
Widz siadając na krześle powinien odchylić się nieco do tyłu a głowę wygiąć do tyłu, aby patrzał na sufit. Ręce powinien trzymać założone pod pachami a nogi muszą być nieznacznie wysunięte przed siebie. Siedząc w takiej pozycji człowiek nie jest w stanie wstać z krzesła trzymając głowę przechyloną do tyłu a więc wystarczy nacisk jednego palca. Sztuczka nie powinna trwać dłużej jak dziesięć sekund.
 
PĘTELKA Drukuj Email
Niezbędne rekwizyty
Sznurek o długości ok 80 cm zawiązany w pętlę

opis
Iluzjonista układa sznurek na stole w  figurę przypominająca ósemkę, Następnie widz umieszcza w wybranym przez siebie oczku palec i mocno dociska do blatu stołu. Następnie iluzjonista  pociąga za sznurek a on robi podwójną pętlę na palcu. Następnie iluzjonista robi kolejna pętle poczym widz wkłada palec znowu do dowolnej pętli, jednak tym razem sznurek nie zaciska się na palcu!!

sekret
podczas robienia pętli przy pierwszej próbie należy rozłożyć pętle w ten sposób jak pokazany na rysunku A. Gdy widz włoży palec w dowolne pole oznaczone literą "X" pętla owinie się wokół palca. Podczas drugiej próby należy sznurek rozłożyć w nieco inny sposób przedstawiony na rys B. Tym razem szybkie pociągnięcie sznurka sprawi, że palec pozostanie na zewnątrz pętli. Obserwator nie będą w stanie dostrzec różnic między tymi dwoma pętlami.
 
CZARODZIEJSKIE CYFRY Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
kartka, długopis

opis
Iluzjonista prosi widza o pomyślenie sobie w pamięci dowolnej liczby, a następnie przeprowadzenie na niej kilku działań matematycznych, poczym prawidłowo poda wynik, który dla każdego będzie taki sam .

sekret
należy przeprowadzić następującą kolejność działań matematycznych. Końcowa liczba każdego działania jest nową liczba następnego. Powiedzmy, że widz wybrał liczbę 10. najpierw mnożymy wybrana liczbę przez 2 (10x2=20), dodać do wyniku liczbę 2 (20+2=22) podzielić sumę przez 2 (22:2=11) następnie odjąć od wyniku liczbę jaka została pomyślana na początku (11-10=1) Wynik zawsze będzie równał się jeden.
 
CZTERY KRÓLE Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
talia kart

opis
Iluzjonista pokazuje cztery króle ułożone w wachlarz. następnie daje widzowi talię kart aby sprawdził, że nie ma tam więcej króli. następnie magik rozmieszcza króle w różnych miejscach talii poczym przekłada talię kart i wszystkie króle znajdują się w środku kupki obok siebie !.

sekret
Do tej sztuczki prócz króli potrzebne są jeszcze dwie inne karty np. walety, które są ukryte w wachlarzu pod wizerunkiem ostatniej (najniżej położonego króla) karty. teraz szybkim ruchem należy złożyć wachlarz talię i położyć je na talii kart (dwa walety powinny być na wierzchu) teraz ostrożnie obydwa walety należy umieścić w różnych miejscach talii. Następnie jednego z króli należy położyć na sam dół tak żeby widz go tam widział.
teraz wystarczy tylko przełożyć talię i król z powrotem ląduje na swojej pozycji obok innych kart tej samej figury. Ku wielkiemu zdziwieniu wszystkie króle znajdują się obok siebie.
 
PRÓBA SIŁY Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
brak

opis
Iluzjonista prosi jednego ochotnika z widowni znacznie silniejszego od magika. Podczas pokazu pokazuje, że jest w stanie całkowicie pozbawić siły osobę uczestnicząca w pokazie. Magik łączy dwie pięści w ten sposób, aby kciuk skierowany był przed siebie a następnie prosi uczestnika o  ich rozłączenie. ten z całej siły ciągnie ramiona lecz nie potrafi tego dokonać. Teraz iluzjonista prosi, aby widz zacisnął ręce w ten sam sposób a sam przy pomocy dwóch palców bez problemu rozdziela zaciśnięte pięści uczestnika.

sekret
Podczas tego pokazu siła nie odgrywa żadnej roli. kiedy magik łączy ze sobą pięści tak, że stykają się kostkami palców- należy wysunąć łokcie do przodu. Widz nie jest w stanie rozdzielić twoich rąk. Kiedy widz złączy swoje pięści musisz je rozdzielić ale w inny sposób. Połóż jeden z palców lewej ręki nad jedna z jego pięści, natomiast palec drugiej ręki umieść pod drugą pięścią. teraz wystarczy szybkim ruchem pchnąć dolnym palcem go góry a górnym na dół szybko rozdzielając obydwie pięści wprawiając widza w wielkie zaskoczenie.
 
Q Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
kilkanaście monet

opis
Magik układa monety tak, by swym kształtem przypominały literę "Q". Jeden z widzów proszony jest, aby zaczynając od ogonka litery Q liczył monety w lewa stronę tak długo jak mu się spodoba. Następnie poczynając od monety na której skończył musi odliczyć w druga stronę tyle samo monet, co poprzednio omijając tym razem ogonek. Magik w tym czasie stoi odwrócony plecami. Po zakończeniu liczenia odwraca się i bezbłędnie wskazuje monetę na której zakończono liczenie.

sekret
Widz liczy zawsze monety z punktu A do punktu B w lewa stronę. Kiedy zaczyna liczyć w prawa omija ogonek i zatrzymuje się na monecie C. Kiedy policzymy monety wchodzące w skład ogonka i odliczymy je w prawa stronę od jego końca znowu zatrzymamy się na punkcie C. rezultat zawsze będzie ten sam. Liczba monet w ogonku decyduje zawsze na której monecie ów punkt będzie występował.
 
SIŁA WOLI Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
talia kart

opis
Iluzjonista daje jednemu z widzów talie kart do potasowania. prosi, aby zapamiętał jedna z kart leżących przy spodzie kupki, oraz miejsce jakie zajmuje ona od końca. przypuśćmy, że ta karta to jest trójka trefl będąca 7 kartą licząc od spodu talii. następnie magik trzyma talię kart za plecami  i mówi iż nie zna figury ani położenia tej kary, ale jest ja w stanie przenieść w inne miejsce wskazane przez widza. prosi o podanie liczby która jest większa od liczby odpowiadającej pierwotnemu położeniu jej w talii. przypuśćmy, że widz podaje 10. dalej trzymając talie za plecami  iluzjonista oznajmia, że umieścił ja na 10 pozycji od góry. Kiedy uczestnik odliczy 9 kart i odwróci 10 okazuje się, że jest to właśnie ta, którą wybrał na początku.

sekret
Trzymając talię za plecami kiedy uczestnik podaje liczbę dziesięć, należy cicho odliczyć 10 kart od dołu i położyć je na wierzchu talii nie zmieniając ich kolejności (ostatnia tarta pobrana z dołu staje się karta pierwszą) Teraz wyjmujesz talię zza pleców i wyjaśniasz, że karta została umieszczona na 10 pozycji od góry- licząc od liczby wskazującej na miejsce wybranej przez widza karty (7 od spodu- teraz może to ujawnić) teraz zaczyna liczyć od siedmiu do dziesięciu, poczym odwraca dziesiąta kartę i odkrywa, że jest to wybrana przez niego na początku !.
 
NIEWYCZUWALNY PULS Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
chusteczka

opis
Magik prosi jednego z widzów, aby złapał jego rękę i zbadał puls. Puls stopniowo słabnie, aż prawie całkowicie zanika. Stwarza to wrażenie, że hipnotyzer potrafi sam zatrzymać sobie krążenie.

sekret
Przed pokazem iluzjonista wkłada sobie pod pachę zwiniętą chusteczkę zawiązaną na węzeł. gdy magik przyciśnie mocno ramię do klatki piersiowej puls zacznie stopniowo zanikać aż prawie całkowicie zanika
 
DWA KOLORY Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
talia kart

opis
Iluzjonista daje widzowi dwie kupki kart. Prosi aby wybrał on z jednej kupki dowolna kartę, zapamiętał ją a następnie przełożył do kupki nr 2 poczym obie kupki dokładnie przetasował. Kiedy już skończy magik bierze ową kupkę gdzie znajduje się wybrana karta i bez problemu ją wskazuje.

sekret
przed przystąpieniem do tej sztuczki należy karty podzielić na 2 kupki po dwa kolory w każdej kupce np. piki i karo w jednej a trefle i kiery w drugiej. Kiedy widz przełoży jedna z tych kart do drugiej kupki nie będzie ona pasowała do pozostałych i tasowanie kupki w niczym nie pomoże . Magik łatwo rozpozna tę kartę.
 
SEKRETNA LICZBA Drukuj Email
potrzebne rekwizyty
kalkulator, kartka papieru

opis
Do tego triku zostaje zaproszony jeden  z widzów. Prosisz, aby wybrał sobie liczbę z przedziału od  1 do 77, a następnie wykonał kilka operacji matematycznych, poczym wykorzystując sprytny chwyt bezbłędnie odgadujesz liczbę wybrana na początku.
 
sekret
po wybraniu liczby od 1 do 77 widz mnoży ją przez 3 następnie do wyniku dodaje się 9 i następnie znowu mnoży przez 3. Na sam koniec do otrzymanego wyniku niech widz doda liczbę otrzymana na początku (np. 50*3=150,  150+9=159,  159*3=477,  477+50=527)
Otrzymany wynik niech widz zapisze dużymi literami na kartce. Wynik jest zapisany w pierwszych dwóch liczbach wystarczy od nich odjąć liczbę 2 ( w naszym przypadku jest to 52-2=50
 
BALON NIE DO PRZEBICIA Drukuj Email
Potrzebne rekwizyty:
2 balony, drut do szycia lub zwykły sztywny drut, przeĹşroczysta taśma klejąca

Opis:
Dajesz jednemu z widzów zwykły balon do nadmuchania. Gdy balon jest już nadmuchany i zawiązany aby nie uszło z niego powietrze bierzesz drut i przebijasz go- skutek- balon natychmiast pęka. Teraz bierzesz kolejny balon i dajesz do kolejnemu widzowi do nadmuchania. Po związaniu bierzesz po raz kolejny ten drut i przebijasz balon na wylot przez obie ścianki- balon nie pęka !!

Sekret:
Zanim balon zostanie nadmuchany na jego wewnętrznej stronie naklej dwa kawałki taśmy klejącej o wymiarach ok 1cm x 1cm po przeciwnych ściankach balonu. teraz gdy przebijesz balon w tych miejscach- on nie ma prawa pęknąć. Taśmę możesz przykleić także na zewnętrznej stronie balonu tylko staraj się to zrobić w momencie kiedy odbierzesz go od widza i będziesz chciał go przebić drutem.
 
MAGICZNE PIŁECZKI Drukuj Email
Niezbędne rekwizyty
Kilka identycznych ponumerowanych piłeczek pingpongowych lub innych rekwizytów o takim samym kształcie, krem lub talk
Opis
Iluzjonista prosi widza o zawiązanie opaski na oczach, stojąc tyłem do publiczności trzyma ręce za plecami  i prosi aby wsadzić mu do ręki obojętnie jaką piłeczkę oraz zapamiętać jej numer. Po chwili pozwala na wrzucenie piłeczki z powrotem do pojemnika i wymieszanie ich.  Po rozwiązaniu opaski bezbłędnie odgaduje jaka piłkę trzymał w ręce
Sekret
Przed przystąpieniem do sztuczki należy nanieść nieznaczna ilość kremu na ręce. Lekko tłusta piłka będzie wyróżniała się spośród innych .
 
SKREŚLONA CYFRA Drukuj Email
Jest to bardzo prosty trik, chyba że nie umiesz jeszcze dodawać i odejmować (do dwudziestu ;)
Bierzesz trzy kartki pocztowe i przecinasz je na cztery części. Na każdej z nich zapisujesz dowolne liczby trzy lub cztero-cyfrowe. Gdy to wykonasz, połóż je na stole tak, żeby liczby nie były widoczne. Poproś trzech, czterech widzów, by skompletowali dowolne pary z wyciętych kartek, a następnie zsumowali ze sobą obydwie liczby. W tym celu mogą użyć kawałka papieru, lub kalkulatora. Następnie poproś ich, by z otrzymanej liczby wykreślili jedną dowolną cyfrę (zero nie wchodzi w grę, każda inna z wyjątkiem 0), pozostałe cyfry dodali do siebie i podali tobie wynik.  
Twoje zadanie polega na odgadnięciu jakie cyfry skreślili widzowie.

Jak tego dokonać?
Liczby, jakie wypisujesz na kartkach to np.:235, 109, 2341, 433, 181, 1360, 541, 406, 217, 631, 307, 1612. Zauważ, że suma wszystkich cyfr w każdej z tych liczb daje 10 (np. 2+3+5=10; 2+3+4+1=10). To są przykładowe liczby.
Gdy widz wykona polecenia i poda ci ostateczną sumę cyfr, wystarczy, że odejmiesz otrzymany rezultat od 11 (jeśli widz poda wynik większy bądĹş równy 11 - wtedy odejmujesz od dwudziestu). Otrzymany wynik to cyfra, którą skreślił widz.
Przeanalizujmy to na przykładzie:
217+406=623. Jeśli zostanie skreślona cyfra 2, to pozostaną 6 i 3. Ich suma wynosi 9. Odejmując ją od 11 otrzymujesz 2 - skreśloną cyfrę.

Kolejny przykład:
2341+631=2972. Widz skreślił 7. Pozostałe cyfry po zsumowaniu 2+9+2=13 - liczba większa od 11, więc odejmujemy 20 - 13=7 - jest to również cyfra skreślona wcześniej.
Zamiast mówić każdemu z osobna jego skreśloną cyfrę, możesz w inny sposób zakończyć ten trik. Poproś widza, by powoli zaczął liczyć od 1 do 9, a ty w odpowiednim momencie głośno powiedz "STOP - to jest twoja skreślona cyfra".
 
MAGICZNY TRÓKĄT... Drukuj Email
Zaproś widza na scenę i daj mu zadanie do wykonania (najlepiej za pomocą kalkulatora). Mów: "wybierz dowolną liczbę od 1 do 77 i pomnóż ją przez 3.
Dodaj do wyniku super magiczne 9. Wynik pomnóż znowu przez 3. Dodaj do wyniku liczbę wybrana na początku.
PRZYKŁAD:
27*3=81
81+9=90
90*3=270
270+27=297
WIDZ MUSI WPISAĆ WYNIK DO TRÓJKĄTA. TY ZAKREŚLASZ DWIE OSTATNIE CYFRY I ODGADUJESZ LICZBĘ WIDZA!
sekret:
TRIK JEST BARDZO PROSTY. ZAKREŚLANIE DWÓCH OSTATNICH CYFR TO TYLKO ZMYŁKA. TAK NAPRAWDĘ WAĹťNE SA TYLKO DWIE PIERWSZE CYFRY! OD NICH ODEJMUJESZ 2 I MASZ SZUKANĄ LICZBĘ. W NASZYM PRZYKŁADZIE: 29-2=27!
 
MAGICZNY WORECZEK. Drukuj Email
Wykonawca bierze niewielki woreczek uszyty z czarnej tkaniny i wywraca go na drugą stronę pokazując, że w środku nic nie ma. Następnie znów pokazuje go od zewnątrz. Trzyma worek w lewej ręce, a prawą robi wymach, uprzednio pokazawszy, że w ręce też nic nie ma. Zaciska pięść, jakby coś schwytał w powietrzu i z daleka "wrzuca" do woreczka. Wkłada rękę do woreczka i wyjmuje z niego jajko. Pokazuje je, następnie wkłada z powrotem i natychmiast pokazuje, że woreczek jest pusty, znów wywracając go na lewą stronę. Wykonawca trzyma wywrócony worek w lewej ręce, a prawą znów robi wymach w powietrzu i pokazuje że znów "złapał" jajko, które wszyscy widzą w jego dłoni. Kładzie jajko do woreczka, który znów mimo to jest pusty. Aby wszystkich o tym przekonać, wykonawca rzuca woreczek na podłogę i nadeptuje go. Potem podnosi woreczek i spokojnie wyjmuje z niego jajko.
Następnie wykonawca bierze szklankę, rozbija jajko i wlewa do szklanki. Znów macha ręką i znów ukazuje się w niej jajko, które wkłada do woreczka. Można tak robić wiele razy. Na zakończenie wykonawca znów kładzie jajko do woreczka, który natychmiast zwija  i wyrzuca za kulisy.

Rekwizyty:
 • specjalny woreczek,
 • drewniane jajko,
 • świeże jajko kurze.
Sekret:
Sekret sztuki polega na specjalnej konstrukcji woreczka, która pozwala na chowanie do środka jajka w sposób niezauważalny i na umiejętności manipulacji jajkiem. Woreczek szyje się z czarnej satyny w następujący sposób: Wycina się pas długości 85 i szerokości 25cm.  
 

Odwija się odcinek dł. 30cm (1-1 i 2-2), po czym z drugiej strony tak samo odwija się 30cm (2-2 i 3-3), a pozostały kawałek zawija się do środka. Potem według linii robi się szew z dwóch stron: 1-2 i 1-2. Powstaje woreczek z ukrytym przedziałem 3-3 i 4-4.
Wykonawca pokazuje, że woreczek jest pusty, a w lewej ręce nieznacznie palmuje drewniane jajko, które wyjął z lewej kieszeni, kiedy obracał się do publiczności. Po czym ukradkiem wrzuca jajko do woreczka. Teraz może jeszcze raz pokazać, że woreczek jest pusty, w tym celu wsuwa rękę do woreczka i wywraca go tak, aby jajko wtoczyło się do ukrytego przedziału E, w kąt 3. C - to woreczek w normalnym położeniu bez jajka; D - moment, w którym jajko wytacza się z ukrytego przedziału na brzeg 2-2, tam łatwo po nie sięgnąć; F - położenie jajka w woreczku tuż przed wyjęciem albo zaraz po wrzuceniu; G i H - momenty, kiedy woreczek jest przekręcony i jajko znajduje się w ukrytym przedziale. Można wtedy pokazać, że woreczek jest pusty, szczególnie zwracając uwagę na dno; jajko, które znajduje się w ukrytym przedziale, powinno się zamknąć w lewej dłoni, wtedy woreczek można nawet bez obawy wywrócić na drugą stronę.
Po wyjaśnieniu całej strony technicznej pokazu woreczka, należy wrócić do opisu pokazu. Kiedy wykonawca wrzucił jajko do woreczka, prawą ręką naśladuje łapanie jajka z powietrza, w rzeczywistości ręka jest pusta. Przed tą manipulacją wykonawca nieznacznie wyjmuje prawą ręką jajko z woreczka w chwili, kiedy pokazuje publiczności, że woreczek jest pusty.
Jajko też pokazuje widzom. Poczym udaje, że wrzuca jajko do woreczka, naprawdę zaś palmuje je i chowa do kieszeni, gdzie zamienia je na prawdziwe. To jajko też palmuje, żeby w odpowiednim momencie wrzucić je do woreczka, natychmiast je z niego wyjąć i rozbić. Następnie wykonawca ukradkiem wyjmuje z kieszeni i palmuje w ręce drewniane jajko, które potem "chwyta" z powietrza i wkłada do woreczka.
Zostały tu opisane niektóre momenty sztuki. Namawiam wszystkich do tego, aby samemu wymyśleć własną metodę pokazu.
 
MAGIK Drukuj Email
Do wykonania triku potrzebne są dwie talie kart. Jedna dla ciebie, jedna dla osoby biorącej udział w pokazie. Obydwie talie tasuje się (robi to widz) a następnie wybiera talię dla siebie. Z talii wybiera jedną dowolną katrę, zapamiętuje ją i kładzie na wierzch talii. Talię przekłada kilkakrotnie.
Następnie widz zamienia się taliami kart z iluzjonistą i wyjmuje z niej wybraną kartę. Iluzjonista rozkłada drugą talię i bez problemu znajduje w niej wybraną przez widza kartę.
Sekret polega na tym, że kiedy widz tasuje karty, ty musisz podejrzeć kartę na spodzie jego talii (tzw. karta-klucz). Nie jest to zbyt łatwe, jeśli uczestnik zabawy ma wprawę w tasowaniu, jednak zawsze możesz poprosić go, by przełożył talię i wtedy podpatrzeć kartę. Jak to nie pomoże, to weĹş tę talię do rąk i pod pretekstem zabawy ( jakiś wachlarz z kart, szprudel, itp.) zrób to, co do ciebie należy. Dalej trik wykona widz. Wybiera kartę z talii, kładzie ją na wierzch, przekłada ile razy chce i dalej jak w opisie. Ty tylko instruujesz go co ma robić i czekasz na wielki finał. Kiedy zamienicie się taliami, twoim zadaniem jest przejrzeć karty i znaleĹşć w talii kartę którą wcześniej podejrzałeś. Zauważ, że kiedy talia jest przekładana, kolejność kart jest cały czas zachowana. Pod kartą-kluczem znajduje się karta wybrana przez widza. Teraz możesz już tylko czekać na oklaski.
Ten trik możesz wykonać także przy użyciu jednej talii, jednak wykonanie tego triku z dwoma taliami podwaja efekt sztuki.
 
GUMKA Drukuj Email
Iluzjonista zakłada gumową opaskę na palec wskazujący i środkowy, po czym zgina wszystkie palce. Kiedy je wyprostuje, gumka w czarodziejski sposób przeskakuje na palce mały i serdeczny.
                    
 
WYKONANIE:
 1. Załóż gumową opaskę na palec wskazujący i środkowy lewej ręki, tuż u nasady. Grzbiet ręki zwrócony ku publiczności, a jej wnętrze ku wykonawcy.
 2.  Zegnij palce lewej ręki. W tym samym czasie palcem wskazującym prawej ręki niepostrzeżenie pociągnij gumkę w dół tak, żeby końce wszystkich czterech palców znalazły się pod opaską.
 3.  Od twojej strony wygląda to tak, jak pokazano na rysunkach.
 4.  Teraz wyprostuj palce, a gumka automatycznie przeskoczy na następne palce - mały i serdeczny.
Sztukę tę można wykonać jedną ręką, wymaga to jednak dużej zręczności i opanowania ruchów dłoni. Aby tego dokonać, zacznij od założenia opaski na palce mały i serdeczny. Wsuń kciuk pod opaskę i odciągnij ją od palców. Teraz zamknij dłoń pozwalając, by końce pozostałych palców znalazły się pod opaską. Wyciągnij z opaski kciuk i otwórz dłoń, powodując przeskok gumki.
 
CZTERY DAMY Drukuj Email
Wykonawca tasuje dokładnie karty, następnie przegląda je po kolei szukając dwóch uroczych pań - damę kier i pik. Wyjmuje je z talii i kładzie na stole. Prosi widza, by wybrał jedną z tych kart. Karty daje widzowi do rąk i mówi, że wszystkie czynności (wg poleceń iluzjonisty) będzie wykonywał sam widz. Ten wykłada z wierzchu talii po jednej karcie na stół (awersem do dołu). W dowolnej chwili przestaje wykładać karty, na utworzony przed chwilą pakiet kładzie "swoją" damę (awersem do góry), a resztę kart kładzie na damie. Bierze z powrotem karty do rąk i ponownie wykłada po jednej karcie z wierzchu na stół. Znów przerywa w dowolnym momencie i na pakiet kart znajdujący się na stole kładzie drugą damę (również awersem do góry). Tak jak poprzednio, resztą kart przykrywa damę.
Następnie całą talię kart rozsuwa wzdłuż stołu (koszulkami do góry). Wśród kart powinny być widoczne dwie wybrane wcześniej damy. Iluzjonista opowiada o tym, że panie często lubią spotkać się i poplotkować. Jednak te dwie widoczne na stole damy nie bardzo się lubią . Dlatego spotykają się z innymi paniami i obgadują siebie nawzajem, a że nie lubią rozmawiać przez telefon, dlatego spotykają się ze sobą twarzą w twarz. Po tych słowach iluzjonista wysuwa z talii obydwie damy oraz karty znajdujące się bezpośrednio nad nimi. Po odwróceniu dwóch niewidocznych kart okazuje się, że dama kier plotkowała z damą karo, a dama pik z damą trefl.

Sekret triku:
Do wykonania tego triku potrzebna jest zwykła talia kart. Karty tasuje się, następnie szuka wśród nich dwóch dam. Jednak przy tej czynności należy odnaleĹşć również dwie pozostałe damy i umieścić je po jednej na wierzchu i spodzie talii. Można to wykonać zaraz po tasowaniu, lecz najpierw trzeba ułożyć odpowiednio karty, a dopiero póĹşniej wyjąć z talii damy (trzeba zrobić to umiejętnie). To jest praktycznie cały sekret triku. Załóżmy, że na spodzie talii znajduje się dama trefl. Pytamy widza, którą damę wybiera - czerwoną czy czarną. Jego wybór nie ma praktycznie żadnego znaczenia

Dajemy mu talię kart i mówimy, by wykładał po jednej karcie na stół. Gdy wyłoży na stół 5 - 8 kart mówimy, że w dowolnej chwili może przestać wykładanie. Następnie na pakiet kart należy umieścić damę pik. Jeśli widz wybrał właśnie tę damę, to mówimy, by położył swoją kartę na pakiet. Jeśli wybrał kartę czerwoną, sugerujemy mu, by na pakiet kart położył kartę iluzjonisty. Pozostałe karty kładzie na damie pik. Zauważ, że w ten sposób dama pik spotkała się twarzą w twarz z damą trefl. Widz ponownie wykłada po jednej karcie (jak poprzednio). Na pakiet kart kładzie pozostałą damę kier i przykrywa ją resztą kart. Po rozsunięciu talii na stole i wyjęciu widocznych dam oraz kart nad nimi możecie z tryumfem odwrócić karty i przerwać paniom pogaduszki.
 
ZACZAROWANE KOLORY Drukuj Email
Wykonawca rozkłada na stole komplet 12 "mazaków". Następnie prosi jednego z widzów o zawiązanie mu oczu. Potem iluzjonista prosi o podanie mu dowolnego flamastra. Chowa go na moment za plecy, po czym oddaje go widzowi .
Teraz prosi widza, aby schował wszystkie mazaki do kieszeni, a następnie odwiązał mu oczy. Iluzjonista mówi, aby jego pomocnik stanął naprzeciw niego, i podał mu swoją dłoń.
Wykonawca trzyma ją przez moment i bezbłędnie podaje kolor flamastra, który wybrał widz.
Sekret jest tak prosty, że aż niewiarygodny.
Otóż kiedy chowamy mazak za plecami, to szybko go otwieramy, i robimy kreseczkę na kciuku.
Kiedy widz podaje nam swoją dłoń po prostu podglądamy kolor kreski na kciuku.
 
JAK Z OBSERWATORA ZROBIĆ JASNOWIDZA? Drukuj Email
Mówimy jednemu z obserwatorów, że zrobimy z niego jasnowidza zmuszając go do tego, że z talii rozłożonej na stole, oczywiście grzbietami do góry, wyciągnie nam takie karty o jakie go poprosimy. Mówimy np.: "Daj króla kier", "Daj Damę kier", "Daj Asa pik". "Teraz ja sobie biorę 9 pik". Po zakończeniu wykładamy karty i okazuje się, że mamy króla kier, damę kier, asa pik i 9 pik

Wykonanie:

Mówimy jasnowidzowi by dał nam kartę, którą podglądnęliśmy, w naszym przypadku król kier. Oczywiście podający nie ma prawa widzieć jaką kartę podaje...Załóżmy, że dostaliśmy kartę dama kier. Więc mówimy daj mi damę kier. itd. Na koniec bierzemy kartę, którą podglądnęliśmy mówiąc oczywiście, że bierzemy kartę otrzymaną przed chwilą od jasnowidza. Efekt murowany. P.S. Dobrze jest nie mówić na początku ile kart będziemy brać bo może się zdarzyć, że nasz jasnowidz jako np. 2 kartę weĹşmie przypadkowo naszą kartę. Wtedy kończymy numer i efekt jest piorunujący, gdyż wszystko dzieje się bez naszego udziału. Rzadko się to zdarza ale....
 
9 KART Drukuj Email
Autorem tej sztuczki jest Dawid Coperffield, jednak nie jest to jeden z jego wielkich trików, tylko prosta karciana sztuczka. Wybierasz osobę i każesz jej wybrać z talii 9 kart. Bierzesz je i możesz dla zmyłki przetasować. PóĹşniej pokazujesz osobie jakąś z tych kart (sam jej nie widzisz). Wsadzasz ją z powrotem, niby przypadkowo, koniecznie jako drugą od góry. Pytasz osobę o imię i literując je kładziesz na stół po jednej karcie na literę (jedna na drugą) Resztę kart kładziesz w takiej kolejności jak są na wierzch tamtych. Teraz musisz wykonać podobną czynność, jednak koniecznie musisz przerzucić 5 kart, np. mówisz: -A teraz moje imię: Marek! (BTW: Dawid też ma 5 liter) I rzucasz 5 kart. Resztę jak zwykle kładziesz na wierzch. Póżniej, w czasie gdy ty znowu kładziesz karty jedna na drugą wybrana przez ciebie osoba musi Cię zatrzymać mówiąc stop. Jak to zrobi, ty przestajesz przekładać karty i resztę kładziesz ponownie na wierzch. Sztuczka wyjdzie, pod warunkiem, że zanim osoba powie stop, na stole będą już co najmniej dwie karty. Na zakończenie kładziesz na jedną kupkę 3 karty, na drugą dwie, na trzecią jedną i pokazujesz kolejną kartę. Powinna to być ta właściwa.
 
TAŃCZĄCE PIONOWO JAJKO. Drukuj Email
POŁÓĹť JAJKO UGOTOWANE NA TWARDO POŚRODKU ODWRÓCONEJ DOBRZE WYPOLEROWANEJ METALOWEJ TACKI I WPRAW I WPRAW JĄ W CORAZ SZYBSZY RUCH OKRĘĹťNY W PŁASZCZYĹšNIE POZIOMEJ. JAJKO, PORUSZONE RUCHEM TACKI ZACZNIE SĘ KRĘCIĆ, POCZĄTKOWO BEZWŁADNIE, A WKRÓTCE GDY TACKA OSIĄGNIE ODPOWIEDNIĄ PRĘDKOŚĆ ZACZNIE WIROWAĆ NIBY DZIECINNY BĄK KRĘCOĄC SIĘ DOOKOŁA SWOJEJ PIONOWEJ OSI.
NIE KAĹťDE JAJKO BEDZIE SIĘ OBRACAĆ W TEN SPOSÓB. DO NASZEGO EKSPERYMENTU GOTUJEMY JAJKO W POZYCJI PIONOWEJ. TO WYSTARCZY ABY OTRZYMAĆ OPISANY EFEKT. 
 
ZYGMUNT W KAĹťDYM DOMU. Drukuj Email
WEĹš JAKĄKOLWIEK DUĹťĄ METALOWĄ ŁYĹťKĘ (BYLE NIE ALUMINIOWĄ), ORAZ NITKĘ KTÓRĄ PRZEWIĄĹťESZ RĄCZKĘ ŁYĹťKI. DWA WOLNE KOŃCE SZNURKA PRZYCIŚNIJ DO DZIUREK USZU PALCAMI. WTEDY UDERZ LEKKO ŁYĹťKĄ O KANT STOŁU. USŁYSZYSZ DŁUGO TRWAJĄCY I GŁĘBOKI DĹšWIĘK JAK GDYBY DĹšWIĘK DZWONU.
OKAZUJE SI.Ę ĹťE ZWYKŁY SZNUREK DOSKONALE PRZENOSI DRGANIA ŁYĹťKI. MOĹťNA JE WYKORZYSTYWAĆ NA RÓĹťNE INNE SPOSOBY ZALEĹťNIE OD NASZEJ WŁASNEJ INWENCJI.
 
PŁYWAJĄCA SZPILKA. Drukuj Email
JAK SPRAWIĆ ABY SZPILKA UNOSIŁA SIĘ AN POWIERZCHNI WODY? SPRÓBUJ NAJPIERW SAM TEGO DOKONAĆ, NIE CZYTAJĄC OPISU TEJ SZTUCZKI. ZOBACZMY CZY CI SIĘ UDA.
NIE UCZYNISZ TEGO KŁADĄC  RĘKĄ SZPILKĘ NA WODZIE. NALEĹťY TU UCIEC SIĘ DO PEWNEGO SPOSOBU.
SZPILKĘ NALEĹťY POŁOĹťYĆ NA KAWAŁKU CIENKIEJ BIBUŁKI NP OD PAIEROSA, LUB POCZWÓRNIE ZŁOĹťONEGO PAPIERU TOALETOWEGO, CZY CHUSTECZKI (CHODZI O TO ABY BYŁ TO MATERIAŁ KTÓRY ŁATWO NASIĄKA WODĄ). BIBUŁKA PO NAMOKNIĘCIU OPADA NA DNO, NATOMIAST ZAPAŁKA UNOSI SIĘ NA POWIERZCHNI. EFEKT JEST JESZCZE LEPSZY JĘŚLI PRZETARTO JĄ WCZEŚNIEJ LEKKO JAKIMKOLWIEK TŁUSZCZEM.
 
Z TALERZA NA STÓŁ Drukuj Email
STOSIK MONET, NAJLEPIEJ WIĘKSZYCH I CĘĹťSZYCH OD (5 DO 15 SZTUK) USTAWIONY JEST NA TALERZU. ZADANIE POLEGA NA PRZESTAWIENIU TYCH MONET W TAKIM SAMYM PORZĄDKU, NA STÓŁ, ALE  ZA JEDNYM ZAMACHEM.
WYKONANIE: ABY TEGO DOKONAĆ, PODNIEŚ TALERZ NA WYSOKOŚĆ 30 CM NAD STOŁEM, PREDKO OPUŚĆ TALERZ DO (20 CM), PO CZYM POCIĄGNIJ GO KU SOBIE. MONETY WOBEC BRAKU PODSTAWY. SPADAJĄ NA STÓŁ, ZACHOWUJĄC SWOJĄ POZYCJĘ. NIEWTAJEMNICZENIY CZYNIĄ RÓĹťNE INNE POCZYNANIA. SZTUCZKĘ NALEĹťY PRZEĆWICZYĆ.
 
ZACZAROWANE PUDEŁKO Drukuj Email
Z PUDEŁKA, KTÓRE PRZED CHWILĄ ZADEMONSTROWALIŚMY JAKO PEŁNE ZAPAŁEK, WYCIĄGAMY JEDWABNĄ CHUSTECZKĘ. GDY CHUSTECZKĘ SCHOWAMY DO ŚRODKA, PUDEŁKO ZNÓW ZAMIENI SIĘ W PUEŁKO ZAPAŁEK!
JAK ZROBIĆ: PUDEŁKO NA ZAPAŁKI DZIELIMY W POZIOMIE NA DWIE CZĘŚCI. ODCINAMY DNO OD PUDEŁKA I PRZYKLEJAMY JE W ŚRODKU PUDEEŁKA TAK ABY MIAŁO ONO KIESZEŃ Z DWÓCH STRON. W JEDNEJ KIESZENI UMIESZCZAMY ZAPAŁKI A W DRÓGIEJ CHUSTECZKĘ. PODCZAS POKAZU TYLKO ODWRACAMY POTAJEMNIE PUDEŁKO.
 
 
3 KARTY Drukuj Email
MAGIK ROZSYPUJE KARTY KOSZULKAMI DO GÓRY. WYBIERA SOBIE JEDNĄ KARTE NIE POKAZUJĄC JEJ WIDZOWI. TERAZ MÓWI WIDZOWI ABY WYBIERAŁ Z TALI KARTY NIE PATRZĄC NA NIE PODAWAŁ MAGIKOWI. MAGIK PRZED WYJĘCIEM PRZEZ WIDZA KARTY MÓWI CO TO MA BYĆ ZA KARTA. WIDZ PODAJE TAK 3 KARTY A NA KONIEC MAGIK POKAZUJE JE WIDZOWI I SIĘ OKAZUJE, ĹťE SĄ TO TAKI KARTY O JAKIE PROSIŁ MAGIK.
JAK ZROBIĆ: ROZSYPUJEMY KART I BIERZEMY JEDNĄ, KĄTEM OKA PATRZYMY NA NIĄ I WIDZIMY NP.5 PIK. MÓWIMY WIDZOWI ABY WYBRAŁ NAM 5 PIK NIE PATRZĄ NA TĄ KARTĘ. ZNOWY PATRZYMY KĄTEM OKA ITD AĹť W RĘCE BĘDZIEMY MIELI 4 KARTY (ŁĄCZNIE Z WYBRANĄ PRZEZ SIEBIE NA POCZĄTKU. WYJMUJEMY WYBRANĄ PRZEZ WIDZA OSTATNIĄ KARTĘ MÓWIĄC ĹťE JEST TO TA KTÓRĄ WYBRAŁEŚ SOBIE SAM. POKAZUJESZ POZOSTAŁE KARTY WIDZOWI. OKAZUJE SIĘ ĹťE SĄ TO KARTY KTÓRE POWIEDZIAŁ WIDZOWI MAG PRZY WYBIERANIU.
 
POŁKNIJ KAMIEŃ Drukuj Email
BIERZEMY KAMIEŃ (LUB INNY MAŁY PRZEDMIOT). WKŁADAMY GO Z TYŁU SZYI, A WYJMUJEMY PRZEZ JAMĘ USTNĄ.
JAK ZROBIĆ: BIERZEMY KAMIEŃ W PRAWĄ RĘKĘ, A GDY "WKŁADAMY" KAMIEŃ W SZYJĘ, ROBIMY TO DWOMA RĘKOMA. WTEDY MUSISZ NIESPOSTRZEĹťENIE WSUNĄĆ KAMIEŃ W LEWY ŁOKIEĆ. POKAZUJEMY WIDZOM, ĹťE MAMY PUSTE RĘCE I PRZYKŁADAMY LEWĄ RĘKĘ DO UST, TAK JAK BYŚMY CHCIELI COŚ WYCIĄGNĄĆ. Z DUĹťYM ZAMACHEM ODSUWAMY RĘKĘ OD UST, TAK ABY KAMIEŃ WYLECIAŁ Z ŁOKCIA DO GÓRY. WIDZOWIE NIE POWINNI SPOSTRZEC, ĹťE KAMIEŃ WYLECIAŁ Z ŁOKCIA.
 
ZACZAROWANY BALON Drukuj Email
Schowaj jeden balon do drugiego. Nadmuchaj wewnętrzny balon i okręć go nitką. Trochę mocniej nadmuchaj zewnętrzny balon i również zawiąż go nitką. Nakryj balony chustką i przekłuj delikatnie szpilką zewnętrzny balon. Widzowie usłyszą huk. Sprawnym ruchem zdejmij chustkę. Zaskoczona publiczność
zobaczy, że balon jest nienaruszony!
 
MAGIA KOLORÓW Drukuj Email
Pokrojone liście czerownej kapusty zalej wrzącą wodą. Po ostygnięciu przelej płyn do szklanki. Trzy pozozsałe szklanki napełnij do połowy wodą. Do jednej dodaj ocet, do drugiej sodę, a w trzeciej pozostaw czysta wodę. Po kolei dolewaj do szklanek fiololetowy płyn z kapusty. Szklanka z octem zabarwi sie na czerwono, woda z sodą na zielono, szklanka z samą wodą będzie fioletowa.
 
GDZIE JEST MONETA Drukuj Email
Wsyp monety do kapelusza. Poproś widza o wyciągnięcie jednej z nich. Teraz odwróć się tyłem, żeby nie widzieć, która moneta została wyjęta. Poproś, by mocno zacisnął pięść, w której trzyma monetę. Przez kilka chwil wypowiadaj magiczne zaklęcia, po czym poproś widza o wrzucenie monety do kapelusza.
Z łatwością ją odnajdziesz, gdyż jest cieplejsza od pozostałych
 
ZACZAROWANE JAJKO Drukuj Email
Schowaj ugotowane na twardo jajko do kieszeni. Wyciągnij surowe jajko z kapelusza i poproś widzów, aby spróbowali postawić je na stole. Na pewno im się to nie uda. Włóż z powrotem jajko do kapelusza. Niepostrzeżenie włóż do kapelusza również ugotowane jajko. Wypowiadając zaklęcie wyciągnij je i mocno postaw na stole.
 
STOJĄCA ZAPAŁKA Drukuj Email
Efekt: Iluzjonista wyjmuje z kieszeni pudełko zapałek i prosi jednego z widzów o wybranie dwóch dowolnych. Potem jedną z nich bierze dla siebie, a drugą zostawia dla widza. Następnie poleca mu robić dokładnie to samo co on. Wykonawca bierze zapałkę i pociera palcem wskazującym oraz kciukiem jej główkę. Widz cały czas robi to samo. Następnie iluzjonista stawia swoją zapałkę pionowo na stole, a ona, o dziwo, stoi w tej pozycji !!! Widz także próbuje w ten sposób postawić swoją zapałkę na stole, niestety bez rezultatów .Na zakończenie wykonawca bierze także zapałkę widza. "Magnetyzuje" ją tak jak poprzednio... i stawia ją pionowo na stole !!! Sekret: Cały trik polega na tym, że podczas pocierania główki zapałki tak naprawdę po prostu ją zwilżamy (wcześniej delikatnie "ślinimy" kciuk). Potem już po prostu stawiamy zapałkę pionowo na stole, główką w dół, na obrusie, a zapałka się do niego przykleja. No i cudowna zapałka stoi pionowo na stole. Ale uwaga !!! Zapałka MUSI stać na obrusie !!!
 
MAGICZNE ZAPAŁKI Drukuj Email
Ten prosty w wykonaniu trik możecie wykonać w każdej sytuacji. Do jego wykonania potrzebne ci są dwie zapałki. Zaciśnij lewą rękę, następnie włóż w środek zapałkę główką skierowaną do góry. To samo uczyń z prawą ręką, zaciśnij ją w pięść i poproś jednego z widzów, by włożył drugą zapałkę, tym razem główką skierowaną w dół. Zwróć uwagę widzów na fakt, że zapałki skierowane są w przeciwnych kierunkach. Poproś widza, by wepchnął całe zapałki do środka zaciśniętych pięści, a następnie powiedz, że sprawisz, by obydwie zapałki były skierowane w tę samą stronę, i to bez otwierania dłoni. Uderz lekko pięściami o siebie trzy razy. Odwróć dłonie w kierunku widzów i powoli je otwórz. Widzowie zobaczą, że zapałki skierowane są teraz w tę samą stronę. Jak to zrobić? To jest jeden z najprostszych trików, ponieważ działa on automatycznie. Wystarczy wykonać go dokładnie wg. opisu. Widz odkryje tajemnicę tego triku, jeśli przemyśli wszystko powoli. Dlatego nie można pozwolić publiczności na zbyt długie zastanawianie się, najlepiej więc pokazać od razu kolejny trik z zapałkami, lub inny. Jeśli jednak znajdzie się bardziej spostrzegawczy widz na sali i odkryje tajemnicę tego triku, potraktuj tę sztuczkę jako żart.
 
OSTATNI AS Drukuj Email
Ten prosty trik możesz wykonać, jeśli zaopatrzysz się w zwykłą talię kart. Rozsypujesz karty na stole, a następnie szukasz czterech asów. Kładziesz je obok reszty kart. Wszyscy widzą cztery asy. Następnie jedną ręką mieszasz karty w ten sposób, by asy nie były widoczne. Prosisz widza, by ten odszukał wszystkie asy. Mimo usilnych prób, widzowi udaje się tylko odnaleĹşć trzy asy. Czwarty as zniknął ze stołu, a pojawił się w twojej kieszeni. Jak to zrobić? Przed prezentacją triku należy odszukać asa karo, wyjąć go z talii i schować w kieszeni spodni lub marynarki. Wykonując trik musisz odnaleĹşć trzy pozostałe asy i położyć je na stole. Jako "czwarty as" posłuży ci trójka karo, którą trzeba położyć w ten sposób, by pozostałymi asami zakryć symbole tej karty i widoczny był tylko duży, czerwony znak karo na środku karty. Trzeba to uczynić umiejętnie, by nikt z uczestników zabawy nie zorientował się. Gdy już to wykonasz, zwróć uwagę widzów na "cztery asy" leżące na stole. Zamieszaj karty, a następnie poproś kogoś, by odszukał wszystkie asy. Już w tej chwili możesz uśmiechać się pod nosem obserwując wysiłek, z jakim widz poszukuje ostatniego asa...
 
ORZEŁ CZY RESZKA? Drukuj Email
Do wykonania tego triku zaopatrz się w dziewięć jednakowych monet, najlepiej tej samej wartości (mogą być pożyczone od widza) oraz w małe pudełeczko, którym będziesz mógł zakryć dowolną menetę (ja użyłem w tym celu nakładkę z "Dynamic Coins" jednak może być to zwykłe pudełko od zapałek). Rozłóż sześć monet na stole , a następnie zaproś jednego z widzów do udziału w tej sztuczce. Powiedz widzowi, żeby odwrócił dowolne dwie monety jednocześnie. Wcześniej odwróć się jednak plecami w stronę widza, byś nie mógł obserwować ile razy widz odwraca monety. Czynność tę można powtarzać dowolną ilość razy. Może się zdarzyć, że niektóre monety zostaną odwrócone kilka razy, a inne z kolei w ogóle nie zostaną odwrócone. Kiedy widz skończy, poproś go, żeby dowolną monetę przykrył pudełeczkiem. W ten sposób nie będzie wiadomo, co kryje się pod nim: orzeł czy reszka. Odwracasz się, wyciągasz z kieszeni jeszcze jedną monetę i zbliżasz ją do pudełka. Mówisz "...odczuwam pozytywne wibracje..." czy coś w tym stylu, a następnie kładziesz monetę na pudełku. Okaże się, że obydwie monety będą zwrócone w tę samą stronę. Trik ten możesz powtórzyć kilka razy. Na zakończenie utrudniasz sobie zadanie - dokładasz jedną monetę. Teraz będziesz czarował z siedmioma monetami. Widz odwraca dowolną ilość razy po dwie monety jednocześnie, a następnie zakrywa monetę Ty jednak bezbłędnie odgadujesz, czy pod wieczkiem kryje się orzeł, czy też reszka. Jak to wykonać? Nic trudnego. wystarczy, że zanim widz zacznie mieszać monety, ty policzysz ile reszek, a ile orłów znajduje się na stole. Ĺťeby nic się nie myliło, omówię przykład na "reszkach". Zapamiętujesz, czy liczba reszek jest parzysta, czy nieparzysta. Po "manewrach" widza odwracasz się w stronę stołu i ponownie zliczasz reszki, czy ich liczba jest parzysta, czy też nieparzysta. Jeśli będzie taka sama (tzn. przed i po liczba będzie np. parzysta), znaczy to, że pod pudełkiem kryje się orzeł. W przeciwnym wypadku będzie to reszka (z ang: "same head, different tail"). Zwiększenie liczby monet czyni trik na pozór "trudniejszym" w wykonaniu, lecz w rzeczywistości nie ma różnicy. System pozostaje ten sam.
 
 
MAGICZNE ASY Drukuj Email
Cztery osoby podają liczby między 10 a 20, a ty odliczasz karty według podanych liczb i za każdym razem wykładasz asa. Magia ? Dla widzów - tak, ale nie dla Ciebie.
Wcześniej musisz przygotować sobie talię kart w ten sposób, że włożysz do niej asy na miejsca: 10, 11, 12 i 13 od góry talii. Następnie prosisz widzów o podanie dowolnych liczb pomiędzy 10 a 20. Niech to będzie na przykład liczba 14. Odlicz więc 14 kart na stół, obliczając w pamięci sumę cyfr tej liczby (w tym przypadku 5). Ten sam plik 14 kart odlicz jeszcze raz, odkładając 5 kartę na bok i cały odliczony do końca plik połóż na pozostałe karty. Tę samą operację powtórz z pozostałymi trzema liczbami.
Jeżeli wszystko wykonasz dokładnie to odłożone karty okażą się asami. 
 
TELEPATIA Drukuj Email
Podaj koledze kartkę papieru i poproś aby przerwał ją na trzy równe części.
Następnie odbierz od niego kartki dla sprawdzenia czy są równe i poproś go, aby na tych kartkach napisał na przykład dwa kółka i jeden krzyżyk. Przy podawaniu kartek uważaj, aby krzyżyk postawił na środkowym kawałku kartki, który ma po obu stronach oberwane krawędzie. Kartki składa się teraz i wrzuca do pudełka, a Ty możesz pozwolić na zawiązanie sobie oczu. Pomimo tego i tak odnajdziesz kartkę z krzyżykiem, bo wystarczy, że przez dotyk odnajdziesz kartkę, której obie krawędzie nie są gładkie.
 
MAGICZNA SIÓDEMKA Drukuj Email
Zaproponuj koledze aby wybrał sobie dowolną cyfrę w przedziale od 1 do 9.
Następnie poproś, aby pomnożył ją przez 2, dodał do wyniku 14, podzielił przez 2 i odjął początkową liczbę. Ty znasz wynik z góry. Bez względu na to od jakiej cyfry zacznie się liczenie - wynik zawsze wyniesie 7.  (Jeżeli chcesz aby wynik zawsze wynosił np. 9, to zamiast w zadaniu dodawać liczbę 14 musisz dodać liczbę dwa razy większą od wyniku czyli 2 * 9 = 18).
 
PRZECHODZENIE PRZEZ POCZTÓWKĘ Drukuj Email
Załóż się z kolegą, że przejdziesz przez pocztówkę - wygrasz zakład.
Pocztówkę należy złożyć w pół, równolegle do dłuższej krawędzi. Ostrymi nożyczkami natnij powstały grzbiet co 1/2 cm, tak aby powstał grzebień. Następnie odwróć pocztówkę o 180 stopni i natnij ją z drugiej strony, tnąc pomiędzy wcześniejszymi nacięciami.
Teraz musisz równo przeciąć grzbiet pocztówki od drugiego zęba do przedostatniego.
W ten sposób powstanie długa, zamknięta, zygzakowata taśma, przez środek której można się przecisnąć lub przełożyć ją przez głowę i zsunąć w dół.
 
 
ZGADYWANIE DATY URODZENIA Drukuj Email
Poproś kolegę aby pomyślał liczbę oznaczającą miesiąc jego urodzenia, pomnożył ją przez 2 i dodał 5. Tę ostatnią sumę ma jeszcze pomnożyć przez 50, a do wyniku dodać swój wiek liczony w latach. Poproś kolegę o podanie ostatniej liczby i w pamięci odejmij od niej 250. Dwie ostatnie cyfry otrzymanej liczby dadzą wiek kolegi, a dwie pierwsze jego miesiąc urodzenia (jeśli otrzymana liczba jest trzycyfrowa, to pierwsza cyfra oznacza miesiąc).
 
 
GENIALNY MATEMATYK Drukuj Email

Poproś widza o napisanie na kartce liczby pięciocyfrowej. Następny widz niech dopisze pod nią swoją liczbę pięciocyfrową. Trzecią liczbę wpiszesz sam, czwartą widz, a piątą ty. Następnie poproś widza, aby dodał te liczby - ty możesz podać wynik natychmiast. Wystarczy, że na 3 i 5 miejscu wpiszesz taką liczbę, która zsumowana ze stojącą wyżej będzie w każdej kolumnie dawała 9. Suma jest łatwa do odgadnięcia, ponieważ zawsze będzie to pierwsza liczba od której odjęto 2 i na początku dopisano 2.
Liczb do sumowania może być dużo więcej - regułę już znasz.
+ 4 8 3 7 5
+ 2 6 1 3 7
+ 7 3 8 6 2
+ 5 9 3 2 0
+ 4 0 6 7 9
========
2 4 8 3 7 3
 
ZNIKANIE PRZEDMIOTU Drukuj Email
Do wykonania tej sztuczki będziesz potrzebował: chusteczkę, mały przedmiot (np. kostkę) i gumkę. Ukrywając jedną rękę - na jej środkowym i wskazującym palcu napinaszgumkę. Drugą ręką wyciągasz z kieszeni chusteczkę, którą rozkładasz na ręce z gumką. Na środku chusteczki kładziesz kostkę. Wykonując szybki ruch, palcami od spodu napinasz gumkę na kostkę przez materiał. Gdy teraz chwycisz za róg chusteczki drugą ręką i strzepniesz ją, to kostka przytrzymana gumką pozostanie w chusteczce. Dla widza - kostka zniknęła.
Chusteczka powinna być dostatecznie duża, a sztuczka wykonana szybko.
 
SZTUCZKA KARCIANA Drukuj Email
Odlicz 21 kart z talii i daj je komuś z publiczności do potasowania.
Następnie układaj karty w trzech rzędach po 7 kart: pierwszą z  lewej, drugą pośrodku, a trzecią z prawej, czwarta lekko pachodzącą na pierwszą itd. Poproś kogoś aby wybrał jedną z kart  i żeby zapamiętał, w którym leży rzędzie. Karty w rzędach zsuń w pliki, a plik, w którym leży wybrana karta umieść pomiędzy dwoma pozostałymi plikami. Następnie układaj karty  j.w.  i znów poproś o wskazanie odpowiedniego rzędu. Następnie znów składasz karty w pliki a wybrany wkładasz w środek.  I wreszcie po raz trzeci powtarza się kroki, ale tym razem wskazujemy odpowiednią kartę. Będzie nią zawsze czwarta karta we wskazanej kolumnie.
 
WYKONANIE: Pokazujesz publiczności 2 karty z góry talii, potem chowasz je do  środka. Następnie chwytasz talię od góry i od dołu i wykonujesz taki  ruch, żeby wszystkie karty a wyjątkiem górnej i dolnej wypadły. Publiczności będzie się wydawać, że to są te 2 karty, które zapamiętali. Cały trik polega na tym, aby odpowiednio ułożyć karty przed występem.
Powinno to wyglądać mniej więcej tak:
od góry talii
ÓSEMKA KARO,
DZIEWIĄTKA KIER,
ÓSEMKA KIER,
RESZTA TALII,
DZIEWIĄTKA KARO
Publiczność widzi bardo podobne karty do tych, które widziała na początku. UWAGA!!! Nie należy wykonywać tej sztuczki
wielokrotnie, ponieważ może się zdarzyć, że na sali znajdzie się ktoś  bystry i odgadnie nasz sekret :)