Ostatnia wizyta: Mniej niż minutę temu
Teraz jest 23 Kwi 2019 23:34


 [ Posty: 9 ] 
Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 Czerwca 2008
Posty: 2147
Post Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The
  Wysłano: 8 Wrz 2009 23:11
Obrazek

Tracklista:

01.Man's Final Frontier (2:38)
02.Mama's Always On Stage (3:25)
Vocals - Sister Paulette
03.People Everyday (3:26)
Vocals - Sister Paulette
04.Blues Happy (0:46)
Guitar - Brother Larry
05.Mr. Wendal (4:06)
06.Children Play With Earth (2:38)
07.Raining Revolution (3:25)
08.Fishin' 4 Religion (4:06)
Vocals - Dionne Farris
09.Give A Man A Fish (4:22)
Vocals - Dionne Farris
10.U (4:59)
Saxophone - Larry Jackson
Vocals - Dionne Farris
11.Eve Of Reality (1:53)
12.Natural (4:18)
13.Dawn Of The Dreads (5:17)
14.Tennessee (4:32)
Vocals - Dionne Farris
15.Washed Away (6:22)
Vocals - Cinque

Producer - Speech
Written-By, Arranged By - Arrested Development
Warto wspomnieć o gościnnym udziale Dionne Farris

Dobrze pamiętam czas debiutu Arrested,bo każdy ich kolejny singiel (chociażby "People Everyday" leciało raz na jakiś czas nawet w moim lokalnym radio) robił sporo zamieszania.Jednak płytę w całości przyszło mi przesłuchać dopiero kilka lat później i w sumie dobrze się stało bo bardziej dorosłem do "innowacji" i mogłem w pełni docenić jej jakość.Zawsze zastanawiałem się do czego referuje tytuł ale odpowiedź dostałem dopiero za czasów niepodzielnie panującego internetu,a więc 3 Years, 5 Months And 2 Days In The Life Of ... oznacza nic innego jak okres poszukiwania wytwórni,która chciałaby ich wydać.No cóż sądzę,że zarówno Chrysalis/EMI Records ,sami zainteresowani oraz tysiące fanów mogą być zadowoleni,że się jednak udało.Osiągnęli w pełni zasłużony sukces, na który ciężko pracowali przez te 3,5 roku.Ich album jak już wspomniałem był dość nowatorski,szczególnie pod względem muzycznym: gdzie hip hop miesza się z soulem, gospel, muzyką afrykańską , funkiem czy nawet elementami południowego folku.Od strony lirycznej była to przeciwwaga do zalewającej Stany fali gangsta z Chronic'iem na jednym czy Live And Let Die (choć nieporównywalnie słabszym pod względem sprzedaży) na drugim wybrzeżu.Speech oraz reszta grupy skupili się raczej na duchowej i uczuciowej sferze życia niż na hedonistycznym do niego podejściu.Gdyby istniało coś takiego jak Native Tongues South to AD z pewnością by do niego należeli.Nie będę opisywał tutaj pojedynczych numerów bo ci co kojarzą AD znają je na pamięć a dla tych którzy jeszcze mają tutaj ewidentną lukę w edukacji hip hopowej zostawiam to jako miłe zadanie domowe.2 lata po sukcesie debiutu AD wrócili z drugim albumem zatytułowanym Zingalamaduni, który mimo że nie cieszył się takim komercyjnym sukcesem umocnił pozycję grupy.Niestety w 1996 Speech wybrał karierę solową i grupa rozpadła się by...powrócić zaledwie po 4 latach.Wydali po przerwie 3 albumy (w tym jeden to właściwie Ep) (nie licząc maxisingli i the best off'ów).Skład od tego czasu trochę się zmienił i co warto nadmienić do grupy doszedł drugi MC-One Love,który zaprezentował się od całkiem dobrej strony na ostatniej płycie Since The Last Time.Myślę,że AD dało mocne podwaliny pod alternatywny hip hop na południu i grupy takie jak Outkast,Goodie Mob,Nappy Roots czy później nawet w szerszej perspektywie Cunninlynguists,Little Brother,Strange Fruit Project i Cyne jeżeli nawet nie czerpały z jej dorobku dużej inspiracji to z pewnością miało już przetartą ścieżkę.Od siebie mogę tylko dodać,że w zeszłym roku miałem przyjemność być na ich koncercie i było to nie lada przeżycie bo nie spodziewałem się że po tylu latach na scenie będą mieli jeszcze tyle energii,która nie omal nie rozsadziła mojego ulubionego Jazz Cafe.A dla Eshe należy się wyjątkowy szacun bo to co wyprawiała na scenie ta (z moich obliczeń) około 40 latka wprawiłoby w depresję niejedną kilkunastoletnią tancerkę (muszę w końcu założyć konto na jakimś video portalu to wrzucę parę swoich filmików-może nie najwyższej jakości ale za to z pierwszej linii frontu :smile: ).Myślę,że skusiłbym się jeszcze raz,zresztą nic nie sprawdza się lepiej na koncertach niż hip hop z żywymi instrumentami a oglądać i słuchać Arrested Development grających Tennessee popijając Jacka Danielsa (w którego specjalnie się z ziomem zaopatrzyliśmy) to czysta przyjemność.

Klipy:

Arrested Development - Tennessee

Arrested Development - Mr. Wendal

Arrested Development - Natural

Arrested Development - People Everyday

Dodatkowo:

Arrested Development - Revolution

W tym samym roku co debiut,AD wydali jeszcze Ep-kę właśnie pod tytułem Revolution.Nie sądzę,żeby był sens zakładania oddzielnego topicu tylko o niej,więc dodaję do tematu.Mocno zaangażowany politycznie numer,który również gościł na ścieżce dźwiękowej do filmu Spike Lee z Denzelem Washingtonem w roli głównej:Malcolm X.

Do odsłuchu:


Arrested Development - Mama's Always On Stage

Arrested Development - Fishin' 4 Religion

© 2009 by Hectic

_________________
Obrazek

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik


Ostatnio edytowano 31 Lip 2011 10:32 przez Hectic, łącznie edytowano 1 raz



Powrót do góry
admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 Grudnia 2004
Posty: 10363
Lokalizacja: THE INTERNET™
Post Re: Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The Life Of ... (1992)
  Wysłano: 9 Wrz 2009 00:53
Obiecałem dawno temu, że zabiorę się za dysko AD i dałem ciała niestety...

Także lekko odbiję od samej warstwy muzycznej i:

Hectic napisał(a):
a więc 3 Years, 5 Months And 2 Days In The Life Of ... oznacza nic innego jak okres poszukiwania wytwórni,która chciałaby ich wydać.


...się doczepię tutaj - okres OD kiedy DO kiedy ? 'od' kiedy to wiadomo, a 'do' - do momentu jak podpisali umowę, czy może do dnia premiery płyty? Ciekawy jestem po prostu :razz:

_________________
http://daggerforest.com


Powrót do góry profil na discogs WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 Listopada 2008
Posty: 2056
Post Re: Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The Life Of ... (1992)
  Wysłano: 9 Wrz 2009 07:47
Widziałem tyle o ile na Wro 2012 i domagam się bardzo, bardzo na Kempie

_________________
Obrazek


Powrót do góry

Dołączył(a): 29 Lutego 2008
Posty: 179
Post Re: Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The Life Of ... (1992)
  Wysłano: 9 Wrz 2009 08:05
nastraja mnie pozytywnie do dziś ta płyta-tyle w temacie

_________________
"Dwie rzeczy nie mają granic: Wszechświat i ludzka głupota. Co do pierwszego,nie jestem pewien" A. Einstein


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 Maja 2006
Posty: 1380
Lokalizacja: WWA
Post Re: Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The Life Of ... (1992)
  Wysłano: 9 Wrz 2009 11:25
O dziwo:

Cytuj:
03.People Everyday (3:26)


słyszałem dzisiaj w radiu Euro. I to nie w żadnej audycji, tylko w normalnym paśmie porannym :shock:

BTW - Nie wiem co w 2008 ucieszyło mnie bardziej: wieść o reaktywacji składu, czy wieść o koncercie w PL? Z jednego i drugiego byłem zajebiście zadowolony, a koncert Arrested we Wrocku był najlepszym koncertem jaki widziałem w życiu (bez obaw - mam do czego porównywać)


Powrót do góry numer gg WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 Czerwca 2008
Posty: 2147
Post Re: Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The Life Of ... (1992)
  Wysłano: 9 Wrz 2009 17:18
zin napisał(a):
Hectic napisał(a):
a więc 3 Years, 5 Months And 2 Days In The Life Of ... oznacza nic innego jak okres poszukiwania wytwórni,która chciałaby ich wydać.


...się doczepię tutaj - okres OD kiedy DO kiedy ? 'od' kiedy to wiadomo, a 'do' - do momentu jak podpisali umowę, czy może do dnia premiery płyty? Ciekawy jestem po prostu :razz:


Cytując za myspace Arrested Development:

Cytuj:
A.D.s debut album 3 years, 5 months and 2 days in the life of(EMI) referred to the amount of time passed between the start of the group and the signing of their first record deal.
:wink:

_________________
Obrazek

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 Czerwca 2009
Posty: 156
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The Life Of ... (1992)
  Wysłano: 9 Wrz 2009 22:02
Dtc napisał(a):
słyszałem dzisiaj w radiu Euro. I to nie w żadnej audycji, tylko w normalnym paśmie porannym


To akurat mnie nie dziwi. Radio Euro to dawne Radio Bis, a w Bisce zawsze puszczali różną "mniej komercyjną" muzykę, w tym i rap. W końcu pracowało tam sporo osób z dawnej, dobrej Radiostacji.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 Sierpnia 2004
Posty: 24798
Post Re: Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The Life Of ... (1992)
  Wysłano: 3 Lip 2011 11:47
I love the 90's 1992 part 3
http://www.youtube.com/watch?v=TSqJZKxsvr8

Posłuchajcie co Ice-T o nich mówi (0:46) :lol:

_________________
Moja Mama nie żyje.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 Grudnia 2008
Posty: 2253
Post Re: Arrested Development - 3 Years, 5 Months & 2 Days In The
  Wysłano: 25 Sie 2017 21:58
płyta na której próżno szukać monotonii, aż kupiłem ostatnio na kempie za 17 zł. Bardzo fajne brzmienie podobne klimatem do De La Soul i Slick Ricka.

_________________
Na osiedlach inaczej się toczą wypadki,
Jebać prywatki, mamy tylko bloki i klatki,
Tu gdzie bloki wysokie, dochody są niskie,
Widziałeś jedno osiedle? Widziałeś je wszystkie.


Powrót do góry
 [ Posty: 9 ] 



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB
Forum style by Vjacheslav Trushkin and modified by zin.