Ostatnia wizyta: Mniej niż minutę temu
Teraz jest 24 Kwi 2019 00:44


 [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Rap Z Memphis 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 Sierpnia 2004
Posty: 24798
Post Rap Z Memphis
  Wysłano: 9 Maj 2010 09:31
Obrazek
Obrazek

(2010) Ten Toes Down - 8Ball and MJG
(2010) Laws Of Power - Three 6 Mafia
(2009) Real Recognize Real - Project Pat
(2009) Scale-A-Ton - DJ Paul
(2008) Doin' It Big - 8Ball & E.D.I.
(2008) Last 2 Walk - Three 6 Mafia
(2007) The Vet & The Rookie - 8Ball & Devius
(2007) Ridin High - 8Ball and MJG
(2007) Walkin' Bank Roll - Project Pat
(2006) Light Up The Bomb - 8Ball and 8 Ways Ent
(2006) Crook by da Book: The Fed Story - Project Pat
(2005) Most Known Unknown - Three 6 Mafia
(2003) Da Unbreakables - Three 6 Mafia
(2002) Chronicles of the Juice Man: Underground Album - Juicy J
(2002) Layin Da Smack Down - Project Pat
(2001) Mista Don't Play: Everythangs Workin - Project Pat
(2000) When the Smoke Clears: Sixty 6, Sixty 1 - Three 6 mafia
(1999) Ghetty Green - Project Pat
(1999) CrazyNDaLazDayz - Tear Da Club Up Thugs (DJ Paul,Juicy J,Lord Infamous)
(1998) Lost - Eightball
(1998) Enquiring Minds - Gangsta Boo
(1998) Kamakazie Timez Up - The Kaze
(1997) Chapter 2: World Domination - Three 6 Mafia
(1996) Piece Of Mind - Tela
(1996) Chapter 1: The End - Three 6 Mafia
(1995) On Top Of The World - Eightball & MJG
(1995) Mystic Stylez - Three 6 Mafia
(1995) Live By yo Rep [B.O.N.E. Dis] - Three 6 Mafia
(1994) On the Outside Looking In - Eightball & MJG
(1994) Smoked Out, Loced Out - Triple Six Mafia
(1993) Comin' Out Hard - Eightball & MJG

WWW
http://memphisrap.com/

V
MidWest
-Detroit,Michigan,USA
-Flint,Michigan,USA
South
-ATLanta,Georgia,USA
-Houston,Texas,USA
-Memphis,Tennessee,USA

słucha ktos rapu z Memphis? Jakich wykonawców polecacie ?

_________________
Moja Mama nie żyje.


Ostatnio edytowano 31 Gru 2018 19:53 przez 3A, łącznie edytowano 17 razy



Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 Października 2007
Posty: 1457
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 09:43
8Ball & MJG > 36 Mafia, kto podbije?

_________________
Rate Your Music
Last.FM


I'm half retarded so my thinkin' process instrumental


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 Stycznia 2010
Posty: 1922
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 09:46
Masa dobrego rapu, od bangerowych klimatów po czysty devil shyt. Polecam w chuj przede wszystkim całe HCP, Mr. Sche, który jest bardzo refleksyjny w swoich kawałkach, Manson Family, Tommy Wright III w sumie też jest godny polecenia, chociaż mi niezbyt podchodzi. Oczywiście klasyczny duet 8Ball & MJG, legendy tej sceny i całego Południa, Al Kapone ze starych albumów, MC Mack i jeszcze dużo, dużo tego jest..

Polecam też T-Rocka, który jest z ATL. :lol:

Nie polecam jedynie Evil Pimpa, wiele razy próbowałem się przekonać i dalej dla mnie jest tanią podróbą Lorda Infamousa.

_________________
Martin, Louie, The King Junior, startin' all that stuntin' is gonna ruin ya.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Grudnia 2007
Posty: 894
Lokalizacja: rg12
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 11:15
MMMM NORTH MEMPHIS wiadomo, na kozaku.
z tego co kolega wyżej polecił to Tommy Wright rzeczywiście warty sprawdzenia (potrafi nawinąć z prędkością światła), wydał zresztą chyba z 8 solówek. Płytka Al-Kapone 'Sinista Funk' z 94 to na serio kozak płytka również, kilka kozackich refrenów i dobre patenty na tracki. Poza oczywistymi graczami jak 36Mafia czy 8ball MJG to polecam też King Skinny Pimpa (który nawiasem mówiąc został nieźle wychujany przez koleszków z 36mafii. wydal u nich plytke jak u ziomków, oni mu z niej odpalili 10tys dolców, powiedzieli, żeby sobie kupił jakąś fajną furę i jakieś fele na nią włożył :wink: a płytka się sprzedała w ponad 400tys egzemplarzy.). Kolejny gracz mniej znany, a warty sprawdzenia, to Chrome. Tzn sprawdzałem tylko jedną plytkę z 2008 'Project Landlord' i daje propsa. Dobry bengersko gangsterski klimat i oczywiście kawałki o zachęcających nazwach typu 'cocaine n robbin' itp :wink:

ps. właśnie mi leci Project Pat - Raised in the projects (coza bit!)

_________________
is there a heaven for me?


Powrót do góry numer gg WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Maja 2009
Posty: 1909
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 11:47
Gdyby nie słaba jakosc tych starszych nagrywek + słabe bity, można by śmiało powiedziec że najlepsza południowa scena. Niektórzy mówią że Memphis to takie "Southside Detroit", mi przypomina Los Angeles - szczególnie w latach 90-95 slychac że mocno się inspirowali N.W.A. itp. Do gangsterki z zachodniego wybrzeża dodali "tongue twistin' flow" i horrorcore. Z tych co jednak zainwestowali w studio warto polecic oczywiscie Three 6 Mafie, 8 Ball & MJG, Mr.Sche (most underrated ever, niedługo wydaje album w stylu westcoast - gościnnie Ice-T, Kool Keith, King T, Tim Dog, Dresta... bardzo kreatywny koleś), Skinny Pimp, Playa Fly, Al Kapone, Tommy Wright III (dobre rapsy, tragiczne beaty - coś jak Canibus) i można by jeszcze długo wymieniac, pewnie i tak o kimś zapomniałem.

Mniej znane ale bardzo dobre numery:

Skinny Pimp -One Life 2 Live (1996) http://www.youtube.com/watch?v=wGSMidEBWcU
Playa Fly - Nobody Needs Nobody (1998) http://www.youtube.com/watch?v=GIPLUtqoOUs
Taylor Boyz - Taylor Made (1999) http://www.youtube.com/watch?v=5TAIVWOYFaI
DJ Paul & Lord Infamous - Too Deep (1994) http://www.youtube.com/watch?v=0-cobIZ8ffo
DJ Zirk - Lock Em In Da Trunk (1994) http://www.youtube.com/watch?v=sSHzosSNjbM
Tommy Wright III - Thuggish Ruggish Bustaz (1996) http://www.youtube.com/watch?v=i_sTvbpEZ0A
M.C. Mack - Let's Make A Stang (1994) http://www.youtube.com/watch?v=w5jhZQSImbY
DJ Zirk & 2 Thick - 2 Thick (1994) http://www.youtube.com/watch?v=XGMeCIKM2zE (zwrotka Buckshota od 4:48 - KLASYKA!, chyba każdy wers został gdzieś poźniej wysamplowany)

Jak ktos lubi takie klimaty typu: domowe studio, prawdziwi gangstierzy i rapsy nagrywane na taśmy to polecam ten kanał:
http://www.youtube.com/user/djvjdamusicmanne

Cytuj:
który nawiasem mówiąc został nieźle wychujany przez koleszków z 36mafii. wydal u nich plytke jak u ziomków, oni mu z niej odpalili 10tys dolców, powiedzieli, żeby sobie kupił jakąś fajną furę i jakieś fele na nią włożył :wink: a płytka się sprzedała w ponad 400tys egzemplarzy.


75 tys., gdyby sprzedali z bagażnika 400 tys egzemplarzy (po 10$ kopia) to już by pewnie byli na emeryturze :D

Cytuj:
Nie polecam jedynie Evil Pimpa, wiele razy próbowałem się przekonać i dalej dla mnie jest tanią podróbą Lorda Infamousa.


I tak właśnie przez czarny PR Seamusa, Evil Pimp nawet w internecie nie ma w Polsce fanów :lol: . Ja tam polecam w chuj. Szkoda tylko że "I don't give a fuck" mentality sprawia że nagminnie olewa fanów, od 2007 roku wypuścił w siec pierdyliard snippetow a albumu cały czas brak.


Powrót do góry profil na lastfm WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Grudnia 2007
Posty: 894
Lokalizacja: rg12
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 12:38
Paul napisał(a):
G
75 tys., gdyby sprzedali z bagażnika 400 tys egzemplarzy (po 10$ kopia) to już by pewnie byli na emeryturze :D

Całkiem możliwe, nie pamiętam dokładnie jak to było. Nie zmienia to jednak faktu, że juicy i paul to ponoć niezłe kurwy w stosunku do ziomków. zresztą, pewnie dlatego wlasnie 36mafia teraz wygląda tak jak wygląda

_________________
is there a heaven for me?


Powrót do góry numer gg WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Maja 2009
Posty: 1909
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 13:46
No wiesz akurat w tej sytuacji Skinny Pimp po prostu sprzedał prawa do "King Of Da Playaz Ball" Prophet Ent. za 10,000$. Nikt nie wiedział że tak sie to dobrze sprzeda, Skinny sam nawijał razem z DJ Paulem "everything is business, ain't shit personal" ale jak sprawdził Soundscan obraził się i nie przedłużył kontraktu.
Nigdy już potem tyle nie sprzedał, więcej - po "KOPB" nie nagrał nawet średniego albumu.
Trzeba też pamietac że Paul i Juicy to przede wszystkim biznesmeni, którzy robili interesy z ludźmi rapującymi sobie w przerwach między odsiadkami czy wciągnięciem kolejnej ścieżki koksu (Scan Man, Koopsta, M.C. Mack, M-Child, Droopy Drew Dog). Niektórzy chyba za bardzo nie rozumieli co podpisują i poźniej się dziwili że np. za szesnastkę dostają tylko 200$ albo że nie mogą wydawac nic poza Hypnotize Minds bo sprzedali prawa do publikacji swoich utworów.
Tak jak Juice nawijał w "Who Da Fuck You Playin' Wit":
Radio play niggas all on the air talkin that Hypnotize ain't paid em fair/
Nigga check your contract and tell em where your funds at.

Nie jest przypadkiem że żaden z wyżej wymienionych artystów nie umiał ogarnac własnego labelu choc prawie każdy próbował (wyjątkiem jest T-Rock ale w jego przypadku wystarczy go posluchac zeby wiedziec ze jednak cos tam ma pod kopułą :) ).
Dobrym przykładem jest Lil'Wyte, wynegocjował sobie dobry kontrakt, posiada prawa do publikacji - ma własny label, zgarnia hajs za koncerty, promuje własnych artystów. Jest w HM od 2001 i nie narzeka, nowy album w drodze (ponoc ma byc to najlepszy i najdroższe wydawnictwo Wyte'a ever).

Tak przy okazji:

Three 6 Mafia & HCP on Rap City 1999

http://www.youtube.com/watch?v=4etB4v_c1S4

T-Rock rozjebał jak zwykle na free.


Powrót do góry profil na lastfm WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 Lipca 2007
Posty: 492
Lokalizacja: Poznań - Górna Wilda
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 14:29
Paul napisał(a):
I tak właśnie przez czarny PR Seamusa, Evil Pimp nawet w internecie nie ma w Polsce fanów :lol:


:oops: :lol:


Na temat rapu z Memphis pisałem już tyle razy, że nie chce mi się znowu powtarzać tego, że Lord Infamous > całe wschodnie wybrzeże.

Z ciekawostek to wkleję Wam rysunek Skinny Pimpa, który swego czasu rysował jakieś komiksy, niestety do większej ilości jego dzieł nie udało mi się dotrzeć:

Obrazek

Okres, w którym powstał ten cartoon powinien być chyba wszystkim znany.

_________________
Obrazek

Jestem lamusem z Popgry co słucha tylko bangierów.


Powrót do góry numer gg WWW

Dołączył(a): 03 Maja 2009
Posty: 622
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 15:36
Kamyl napisał(a):
8Ball & MJG > 36 Mafia, kto podbije?

Może ja. Ostatnie dwa tygodnie słucham na okrągło. Póki co tylko tą najnowszą sprawdziłem i Ridin High i jaram się jak głupi. Trzy szóstki też za bardzo nie odstają. Na pewno te dwie grupy to jeden z mocniejszych akcentów na południu.

_________________
Brrr


Powrót do góry numer gg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 Stycznia 2010
Posty: 1922
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 17:19
Ktoś tam wspomniał Chrome'a, przekot dla mnie. 'Project Landlord' stawiam wśród najlepszych albumów 2008 roku, debiut z 2005 też jest bardzo mocny, szkoda, że opuścił szeregi Hypnotize Minds.

http://www.youtube.com/watch?v=tMBzLaXkC8I imo najlepszy track.

Solo Lil Jacka z 2009 roku też w chuj mocne, podobnie jak album Mansonów.

Paul napisał(a):
I tak właśnie przez czarny PR Seamusa, Evil Pimp nawet w internecie nie ma w Polsce fanów :lol:


Nie wiem o co chodzi. :oops: :(

_________________
Martin, Louie, The King Junior, startin' all that stuntin' is gonna ruin ya.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 Lipca 2007
Posty: 492
Lokalizacja: Poznań - Górna Wilda
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 17:38
Chrome debiutował w 2000 do spółki z Shankiem, wydając ten oto album:

Obrazek

_________________
Obrazek

Jestem lamusem z Popgry co słucha tylko bangierów.


Powrót do góry numer gg WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 Stycznia 2010
Posty: 1922
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 18:03
:o :o :o Nie wiedziałem, z chęcią bym posłuchał tego albumu.

_________________
Martin, Louie, The King Junior, startin' all that stuntin' is gonna ruin ya.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Maja 2009
Posty: 1909
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 9 Maj 2010 18:08
Najlepszy numer: http://www.youtube.com/watch?v=rkyouEKq2xI. Remake na "Project Landlord".

Paul & Juicy mieli ich "podpisac" jako duet ale Shank jest na "wakacjach" albo go zastrzelili, już nie pamiętam. Co do Chrome'a, na pewno jeden z najciekawszych młodych raperów z południa. Straight To The Pros to swoista podróż po najmroczniejszych rejonach North Memphis - "pure gangsterism". Szczerze mówiąc nie wiem jak można znając możliwości Chrome'a uznac "Project Landlord" za dobry materiał. Slychac że nagrali w jakieś 3 dni bo typ miał w kontrakcie wpisane dwa albumy do wydania.

Cytuj:
Z ciekawostek to wkleję Wam rysunek Skinny Pimpa, który swego czasu rysował jakieś komiksy, niestety do większej ilości jego dzieł nie udało mi się dotrzeć


Robi średnio śmieszne "Gangsta Toons" na swoim kanale YT: http://www.youtube.com/user/kingpinskinnypimp999


Powrót do góry profil na lastfm WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Grudnia 2007
Posty: 894
Lokalizacja: rg12
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 10 Maj 2010 20:55
@Paul: no to fakt, że juicy i paul to maja tylko hajs w głowie i o ile jeszcze rozumiem to co zrobili z tymi raperami których wymieniłeś, to załamują mnie kawałkami typu ten z tiesto i tym pedałem grubym [nie pamiętam jaką ma ksywę]. to jest typowe robienie z siebie kurwy, a przecież w usa nie musisz robić z siebie błazna, żeby wyżyć z rapu. zwykła chciwość, na ich miejscu zostałbym ze zdobytym szacunkiem [wśród słuchaczy, bo ziomki pewnie im się wykruszyli] i robił spokojnie bity ziomeczkom z południa.

_________________
is there a heaven for me?


Powrót do góry numer gg WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Maja 2009
Posty: 1909
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 10 Maj 2010 21:30
No to prawda ziomie, chciwi sa w chuj. Myślę że gdyby nie dostali wtedy tego Oscara to nie tworzyliby teraz takich hitów ale co zrobisz...
Miejmy nadzieję że ten projekt DJ Paula i Lord Infamousa to nie jest tylko jakiś "Cocaine Myth" w głowie Ricky'ego :wink: .

By the way, Juicy powiedział kiedyś że za samą sprzedaż dzwonków "Lolli Lolli" dostał czek na 1 milion $ (Soulja Boy za "Crank That" 3 miliony $ - beka, kawałek zrobiony za pomocą dema Fruity Loops :D).
Także chyba o to chodzi - Makin Easy Money Pimpin' Hoes Is Serious, z akcentem na easy money.


Powrót do góry profil na lastfm WWW

Dołączył(a): 28 Grudnia 2004
Posty: 906
Lokalizacja: dąbrowa górnicza
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 11 Maj 2010 06:54
8ball&MJG- całościowo i 4 life. hipnotize minds bardzo wybiórczo. podobnie 3 six mafia (choć oni chyba częścią hmp są , czy nie? czy byli?)...no ale sippin up some sizzurrp przynajmniej co 2 dzien muszę zapuścic,a przed melanżem obowiązkowo.

_________________
My attitude is celibate, I don't give a fuck


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 Lipca 2007
Posty: 492
Lokalizacja: Poznań - Górna Wilda
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 12 Maj 2010 16:22
Ogólnie Paul i Juicy to założyciele Hypnotize Minds/HCP.

_________________
Obrazek

Jestem lamusem z Popgry co słucha tylko bangierów.


Powrót do góry numer gg WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Września 2009
Posty: 336
Lokalizacja: Oświęcim
Banned
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 14 Maj 2010 06:41
Hypnotize Minds wiadomo całe, szkoda że zostali tylko DJ Paul i Juicy J fajnie jakby wrócili do nich Lord Infamous, Gangsta Boo, Koopsta Knicca i Crunchy Black ktróch zresztą polecam no i reszta Hypnotize Minds: M.C. Mack, Scan Man, Project Pat, M-Child, Gandsta Blac, Frayser Boy, La Chat, Chrome, Lil Gin, Lil Glock and S.O.G.. Kto z Memphis jest jest jeszcze godny polecenia Al Kapone, Mr. Sche i Immortal Lowlife, K-Rock, C-Rock, Evil Pimp, Propeth Posse oj duługo by można jeszcze wymieniać ale to tyle.

Ciekawe czy ktoś z forum słyszał ten album:

Obrazek

Lord Infamous - Lord Of Terror 1994 wydany w Propet Posse

01 - Beat Down Feat. DJ Paul (Original Version) (Produced By DJ Paul And Juicy J)
02 - South Memphis (Produced By DJ Paul And Juicy J)
03 - Lick My Nutts (Original Version) (Produced By DJ Paul And Juicy J)
04 - Gotta Make A Stang Feat. DJ Paul (Produced By DJ Paul And Juicy J)
05 - Bitches Ain't Worth It (Skit) Feat. Juicy J And DJ Paul (Produced By DJ Paul And Juicy J)
06 - 9mm Feat. Juicy J (Produced By DJ Paul And Juicy J)
07 - Murder On The Menu (Produced By DJ Paul And Juicy J)
08 - Y'all Ready For This (Original Version) (Produced By DJ Paul And Juicy J)
09 - Drag 'Em From The River Feat. DJ Paul (Produced By DJ Paul And Juicy J)
10 - Scarecrow (Produced By DJ Paul And Juicy J)
11 - Dedication (Produced By DJ Paul And Juicy J)
12 - Where Is Da Bud Feat. DJ Paul (Original Version) (Produced By DJ Paul And Juicy J)

_________________
Obrazek


Powrót do góry numer gg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Września 2009
Posty: 336
Lokalizacja: Oświęcim
Banned
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 14 Maj 2010 09:31
Piszcie coś kurwa bo widzę że jak tylko jest coś o dirty south na tym forum to praktycznie nikt nic nie pisze.

_________________
Obrazek


Powrót do góry numer gg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Września 2009
Posty: 336
Lokalizacja: Oświęcim
Banned
Post Re: Scena Z MEMPHIS
  Wysłano: 14 Maj 2010 09:44
Jeszcze z tego co wart polecić 3 Memphis Kniccas wydali 2 dwa albumy 3 Memphis Kniccas - Big Trucks (199x) chuj wie z którego roku i drugi album 3 Memphis Kniccas - Kill 'Em Dead (1996) dobry album polecam. Później coś jeszcze napisze.

_________________
Obrazek


Powrót do góry numer gg
 [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB
Forum style by Vjacheslav Trushkin and modified by zin.