Ostatnia wizyta: Mniej niż minutę temu
Teraz jest 24 Kwi 2019 16:20


 [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
DizkretPraktik - IQ (2002) 

najlepsza historia z "Jedno życie":
Stasiak 19%  19%  [ 52 ]
Stasiak 19%  19%  [ 52 ]
Pezet 15%  15%  [ 41 ]
Pezet 15%  15%  [ 41 ]
Dizkret 16%  16%  [ 45 ]
Dizkret 16%  16%  [ 45 ]
Liczba głosów : 276

DizkretPraktik - IQ (2002) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 Grudnia 2004
Posty: 5104
Lokalizacja: Hagen/Wrocław
Post DizkretPraktik - IQ (2002)
  Wysłano: 31 Sty 2006 01:20
Obrazek


1. Rymy i bity (muz. Praktik, gościnnie DJ Romek)
2. Hip hop? (muz. Praktik, Majki, Korzeń)
3. Zburzyć mur (muz. Praktik, gościnnie Gutek)
4. Tempo (muz. Praktik, bass Staszek)
5. Idę dalej (muz. Praktik, gościnnie DJ Panda)
6. Ciało/Umysł (muz. Praktik, rhodes: Jarej Jóźwik, gościnnie Lady & Wujrock)
7. To jest coś... (muz. Praktik, gościnnie DJ Twister)
8. Dotyk jazzu (muz. Praktik, puzon: Struś)
9. Jedno życie (muz. Praktik, gościnnie Pezet & Stasiak)
10. Braggadocio (muz. Praktik & Romek, gościnnie Majkel, Wankej & Pjus)
11. 3 (muz. Praktik, Kubaniec tenor sax: Radio)
12. Iqstrumental (muz. Praktik & Romek, gościnnie DJ Romek)
13. Nie spinaj się (muz. Praktik, wah wah git: Maciej (lex) Kierzkowski, gościnnie Flexxip)
14. Dekalog (muz. Praktik, gościnnie DJ Panda)

skoro juz jesteśmy przy wyborze najlepszych polskich płyt, to nie możemy zapomniać o Dizkrecie. IQ jest definitywnie w moim top5. Jedno Życie to już klasyczny kawałek. Zburzyc Mur, Tempo i Braggadocio to też genialne tracki. Wankz idealnie tam pasuje. Płyta spójna, dopracowana, też na niej nie widze słabego momentu, chociaż do "Nie spinaj się" musiałem się na początku troche przekonywać. Dobra, wypowiadajcie się.



PLUS DODATEK Z NIEISTNIEJĄCEJ JUŻ STRONY KONKRET-DILPAK:

Cytuj:
wykonawca: Dizkret Praktik
tytuł: IQ
numer katalogowy: KD 01
premiera: 2 grudnia 2002
nośniki: CD MC
dystrybucja: Sony Music Polska

1. Rymy i Bity (gościnnie DJ.Romek)

To najstarszy kawałek który nagraliśmy razem z Praktikiem. Na płytę zarejestrowaliśmy go ponownie, lekko podrasowując beat .Klasyczny hiphopowy kawałek z cutami dj`a Romka w refrenie. Na płycie jest jako pierwszy ze względu na wartość sentymentalna.

2. HipHop?

Utwór mówi głownie o tym, jak zmienił się Hiphop w Polsce od czasu , kiedy zaczynałem swoja przygode w tym srodowisku. Dziś z sentymentem wspomina się czasy, kiedy wszystko było mniej skomplikowane i "amatorskie". Pomimo braku sprzętu i obecności w mediach, podejście do tej muzyki było w wielu wypadkach bardziej autentyczne. Oprócz tego jest to mała sugestia dla nowych ekip , które często nie wiedza co było przed nimi.

3. Zburzyć Mur. (gościnnie Gutek)

Jeden z najważniejszych, dla mnie, utworów na płycie. Od kilku lat chciałem nagrać numer z Gutkiem. Poznaliśmy się dawno temu ale nigdy nie mieliśmy okazji nic razem nagrać. Ja śledziłem jego poczynania na scenie, gościnne występy i utwierdziłem się w przekonaniu ze jest to najlepszy wokalista na polskiej scenie w ogóle, nie tylko hiphopowej. Za każdym razem wymyśla doskonale, bujające melodie. Bardzo się cieszę, ze Gutek zgodził się z nami współpracować bo było to moje marzenie od dawna.

4.Tempo

Najbardziej konceptualny kawałek na płycie zbliżony do utworu Psychorap z płyty Starego Miasta. Postanowiłem namówić Praktika do zrobienia jednego utworu w kilku konwencjach rytmiczno-muzycznych. Przy okazji montowania tego kolażu, zdecydowaliśmy , ze dobrze by było gdyby wraz z czasem zwiększało się tempo. Zabrałem gotowy projekt muzyczny do domu i napisałem tekst o ludziach których obserwuje na ulicach, wśród znajomych. Wszyscy starają się być jak najbardziej "wydajni" zapominajac ze energia w baterii z czasem może się wyczerpać.

5. Idę Dalej (gościnnie DJ.Panda)

To dosyć prosty w swoim przesłaniu utwór dedykowany wszystkim którzy maja do mnie jakiś problem. Zamiast odpowiadać no kolejne oszczerstwa czy zarzuty , polecam im ten numer który powinien rozwiać ich wątpliwości i otworzyć głowy. Wielu ludzi nie rozumie, ze na polskiej scenie jest miejsce na rożne nurty hiphopu i niema jednej, słusznej drogi. Ja robię swoje ze swoimi ludźmi i to jest dla mnie najważniejsze.

6. Ciało / Umysł (gościnnie Lady, Wujrock)

Utwór nagrany z gościnnym udziałem Lady K i Wujrocka ze Starego Miasta. Wiedziałem, ze musze na "IQ" mieć refren śpiewany przez Lady, która jest moja koleżanką od lat i współpracowała z nami przy pierwszej płycie Starego Miasta. I tym razem pobłogosławiła nas swoim anielskim głosem , i razem z Wujem napisaliśmy wersy o dzisiejszej przypadłości społecznej- materializmie. Ludzie patrzą tylko na wygląd zewnętrzny (który oczywiście jest bardzo ważny) zapominając jednocześnie o innych wartościach bez których nie da się zbudować pełnowartościowej relacji międzyludzkiej.

7. To jest coś.... (gościnnie DJ.Twister)

Panie i Panowie......DJ Twister. Absolutna czołówka polskiego turntablismu, znany z dziesiątek zagranych imprez i gościnnych występów zgodził się zrobić cuty na nasza płytę. Jak zwykle zaprezentował najwyższy poziom. Twister to DJ , którego podziwiam od wielu lat za piekielne umiejętności i pozytywne podejście. Cieszę się ze znalazł się na tej płycie.

8. Dotyk Jazzu

Oryginalnie był to klasyczny kawałek z rapem, natomiast po dograniu puzonu przez Strusia, zdecydowałem się skasować swoje zwrotki i namówiłem Praktika na zrobienia z tego instrumentalnego utworu.

9. Jedno Życie (gościnnie Stasiak, Pezet)

Mroczny, pełen niepokoju bit i 3 historie opowiedziane przez 3ch raperów. Obok mnie pojawił się Stasiak (2cztery7) i znany wszystkim Pezet. Storytelling na wysokim poziomie. Jeden z moich ulubionych kawałków na płycie.

10. Braggadocio (gościnnie Wankej, Majkel, Pjus)

Jeden ze starszych kawałków powstałych na te płytę. Chciałem nagrać fajny posse-cut w hiphopowym stylu : energiczny, techniczny z szybkimi wymianami. Pierwszym kandydatem był mój kumpel Pan Wankz z Diztrikt/Dinal. On polecił mi Majkela z Gliwic. Na końcu dograł się Pjus (247) . Majkela zaprosiłem do studia "w ciemno" zdając się na opinie Wankeja. Spisał się na 6 w skali szkolnej a 5 w akademickiej.

11. (3)

Wbrew pozorom, nie jest to typowa opowieść o dziewczynach, miłości itd. Chciałem przez pryzmat historii o dziewczynach , powiedzieć cos na temat rożnych typów osobowościowych popularnych wśród znanych mi ludzi i nie tylko. Wszystkie trzy nie są autentyczne, coś ukrywają i powielają jakiś schemat związany z ich środowiskiem. Myślę ze każdy zobaczy w tym utworze odbicie jakichś cech chociaż jednej swojej znajomej:)

12. IQstrumental (gościnnie DJ.Romek)

Dj Romek in effect.

13. Nie Spinaj Się... (gościnnie Flexxip)

Laidbackowy, spokojny numer o braku ciśnienia i agresji dedykowany wszystkim nabuzowanym typom . Funkujaca gitara dograna przez Lexa jest ważnym elementem tego numeru. Utwór dobry na wieczorna jazdę po wielkim mieście.

14. Dekalog (gościnnie DJ.Panda)

Chcesz być znanym raperem? Chcesz zaistnieć w polskim światku rapowym? Twoi kumple grają koncerty w okolicznych miejscowościach i nie chcesz być gorszy? Twoja sympatia ze szkoły lubi chłopaków z pism o tematyce Hip-Hop/Rap? Spróbuj wykorzystać kilka moich rad a na pewno osiągniesz swój cel. A tak na serio to pół-poważna obserwacja zachowań na polskiej scenie rapowej. Nie miałem na myśli nikogo konkretnego ale wydaje mi się ze niektóre z tych punktów przykazań są rzeczywiście wykorzystywane przez kilku "artystów".

_________________
Obrazek


Powrót do góry numer skype WWW

Dołączył(a): 16 Listopada 2005
Posty: 467
Lokalizacja: Elbląg
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 10:59
Swietna plyta, doskonale spojna, producent i mc doskonale ze soba pasuja, goscie nie burza klimatu...no poprostu mistrz.Takie duze przypomnienie o dobrym trueschoolu w Polsce.Szkoda tylko ze klip do 'Zburzyc Mur" moim zdaniem burzy taka dobra piosenke.
eyo

_________________
Basement Vibes

http://www.facebook.com/pages/Gapone/176224209081286

http://www.youtube.com/basementvibes

Stay Tuned!


Powrót do góry numer gg YIM WWW

Dołączył(a): 27 Stycznia 2005
Posty: 2184
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 12:47
plyta jak eternia: znam kocham lubie
faktycznie taka "truskulowa", znaczy nie tak jak sobie to wyobrazaja fani hemp gru, ale i tak kozak. slabsze momenty? moze "rymy i bity", poza tym niezbyt lubie "tempo"
za to Braggadocio jeden z moich ulubionych trackow w polskim rapie w ogóle.
a wujrock jeszcze cos rapuje?


Powrót do góry

Dołączył(a): 20 Grudnia 2005
Posty: 33
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 13:22
"Minuty" Starego miasta też są klasykiem, przynajmniej u nas w domu, mozna bez wstydu puszczać w samochodzie :)


Powrót do góry

Dołączył(a): 03 Lipca 2004
Posty: 5414
Lokalizacja: Gliwice
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 13:23
yyy... już to gdzies pisałem, że nie potrafię się przekonać do Dizkreta. jest jakoś dla mnie za bardzo... studencikowaty? nie wiem, ale nie za bardzo go lubię. lae kilka kawałków fajnych - "Jedno życie" czy "Zburzyć mur" są zajebiste, ale ogólnie to płyta raczej do mnie nie trafia.


Powrót do góry

Dołączył(a): 20 Grudnia 2005
Posty: 33
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 13:41
Kret jest prekursorem studenckiego rapu w polsce, no ale on juz taki jest:)


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 Grudnia 2005
Posty: 2123
Lokalizacja: wrocław
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 13:50
Kocham tą płyte :>. Dizkret to jeden z moich ulubionych, polskich raperów a Praktik to świetny producent. Płyta świetna ale wole... Stare Miasto! To jest chyba jedyny album który słucham jeszcze na taśmie :>.

_________________
mmmmmMMMMMMMM


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 Grudnia 2004
Posty: 1914
Lokalizacja: Leżajsk
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 13:52
Heh znowu mnie wyręczyliście :D Jedno życie jak dla mnie największy kozak ;)

_________________
Obrazek


Powrót do góry numer gg profil na facebooku profil na myspace YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 Listopada 2004
Posty: 5242
Lokalizacja: Skwierzyna- ostatni niby bastion truskulu.
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 14:03
Aj za trzeciego to jeszcze były tematy o płytach takie że i pojechać człowiek mógł i sie po pastwić, a teraz co??? Same klasyki ci dają i po 8 postach niema nic do dodania :)


Powrót do góry WWW

Dołączył(a): 28 Września 2005
Posty: 4641
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 14:23
......


Ostatnio edytowano 25 Lut 2016 23:06 przez illstreetblues, łącznie edytowano 1 raz



Powrót do góry

Dołączył(a): 28 Kwietnia 2005
Posty: 169
Lokalizacja: WWA
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 14:34
no, widze, ze teraz tylko tematy o najlepszych plytach: Eternia, IQ, Gdzie jest Eis...

IQ i Minuty mistrzowskie plyty, a Dikret one of the best yet


Powrót do góry numer gg

Dołączył(a): 27 Listopada 2004
Posty: 4435
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 18:57
Cytuj:
moze "rymy i bity", poza tym niezbyt lubie "tempo"
za to Braggadocio jeden z moich ulubionych trackow w polskim rapie w ogóle.

hah, ja z kolei mam zupelnie na odwrot...rymy i bity i tempo to dla mnie jedne z najlepszych trackow na plycie, a braggadacio wlasnie jakies takie nie do konca..i w ogole jakos do Wankz'a nie moge sie przekonac, bo na Dinalu tez sie nie zajaralem jakos specjalnie, fakt..moge posluchac ale nic whoah ;] ale nie mowie ze kawalek zly..
u mnie tez ta plytka w moim osobistym top5..swietna po prostu ;]
za to juz Dizkret z producenckiej Praktika troche mniej mi podchodzil..ciekaw jestem jego projektu z jakimstam zespolem co mi nazwa wyleciala teraz (cos z Head chyba :P )


Powrót do góry
admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 Grudnia 2004
Posty: 10363
Lokalizacja: THE INTERNET™
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 19:16
Pantera napisał(a):
ciekaw jestem jego projektu z jakimstam zespolem co mi nazwa wyleciala teraz (cos z Head chyba :P )
Dizkret & The Headnods

www.drugiobieg.com

pozdro

_________________
http://daggerforest.com


Powrót do góry profil na discogs WWW

Dołączył(a): 28 Września 2005
Posty: 4641
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 19:25
......


Ostatnio edytowano 25 Lut 2016 23:08 przez illstreetblues, łącznie edytowano 1 raz



Powrót do góry
admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 Grudnia 2004
Posty: 10363
Lokalizacja: THE INTERNET™
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 19:37
bo teraz to Dizky, aj

IQ lubię bardzo, ale czy top5? jak już to top10. Praktik świetny, do Dizkreta nie mogłem się na początku przekonać przez flow chyba, albo głos sam nie wiem. Bardzo konkretna płyta. "Zburzyć mur" sobie na starą Nokie 5510 zgrałem i katowałem aż rzygałem potem tym kawałkiem. Tej płyty już z rok nie słuchałem chyba. Aż włączę sobie:) hyhuhy

pozdro

_________________
http://daggerforest.com


Powrót do góry profil na discogs WWW
admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 Sierpnia 2004
Posty: 7356
Lokalizacja: 042
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 31 Sty 2006 22:15
ych, polubiłem tę płyte dopiero po kilku przesłuchaniach, chociaż zburzyć mur z takim refrenem to odraz - whoa, ale kozak.
a minuty tez świetne ;)
[nie słyszałem 'starego miasta' gdzie singiel był z TDFem i Numerem bodajze]

_________________
And I done made it through the struggle, don't judge me
What you say now, won't budge me
Cuz where I come from, so often
People you grew up with, layin in a coffin


Powrót do góry numer gg numer komunikatora tlen profil na lastfm WWW
żywa legenda
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 Września 2006
Posty: 2770
Banned
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 30 Lis 2006 07:54
zin zapomniałeś dodac temat do menu


Powrót do góry profil na facebooku
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 Stycznia 2005
Posty: 8473
Lokalizacja: Z Zielonej Góry
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 30 Lis 2006 16:00
taaa przekozak ale nie podoba mi sie wlasnie kawałek wez sie nie spinaj
reszta kozak 9/10 ;)


Powrót do góry

Dołączył(a): 27 Listopada 2004
Posty: 4435
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 30 Lis 2006 20:51
ej pewnie juz nie idzie tego dostac w oryginale ne?


Powrót do góry

Dołączył(a): 27 Stycznia 2005
Posty: 2184
Post Re: DizkretPraktik - IQ
  Wysłano: 30 Lis 2006 21:05
smiga na allegro czasami nowa, w empikach ponoc lezy na przecenach


Powrót do góry
 [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB
Forum style by Vjacheslav Trushkin and modified by zin.