Ostatnia wizyta: Mniej niż minutę temu
Teraz jest 24 Kwi 2019 14:02


 [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
The Airplane Boys - Alignment (2012) 
Autor Wiadomość
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 Stycznia 2010
Posty: 4400
Post The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 2 Lut 2012 23:01
Obrazek

Teraz pada pytanie: "Co to za ćwoki?". Beck Motley i Bon Voyage są z Kanady i jak łatwo można się domyślić rapują. Mają na koncie już jeden materiał pt. Where've You Been. Panowie charakteryzują się spokojną i nastrojową muzyką łączącą futurystyczną elektronikę z klasycznym brzmieniem rocka, synthpopu, hip hopu i jazzu, a wszystko to jest okraszone ciekawymi lirycznie koncepcyjnymi tekstami. Niestety niektóre refrenowe wygrzewki są okropne. W ubiegłbym roku zagrali kilka koncertów ze Snoop Doggiem w Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii, otwierali występy takich raperów jak Big Sean (x2), Kendrick Lamar, Mac Miller, byli na mini kanadyjskiej trasie z J. Cole'em, a w 2012 mają pojawić się na takich festiwalach jak SXSW i Coachella. Jeżeli ktoś z kraju Terrance'a i Philipa ma się teraz przebić do szerszej świadomości jak Drake oraz The Weeknd to najprawdopodobniej będą to The Airplane Boys.

Trailer nadchodzącego Alignment.

Single:
Obrazek
The Airplane Boys - Dictate produced by KMS (konkret)


Obrazek
The Airplane Boys - New Blood produced by Spinz (uwaga na zawodzenie)

_________________
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 Listopada 2008
Posty: 738
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 24 Lut 2012 12:23
Teledysk do Dictate
http://www.youtube.com/watch?v=gWHsvc0hYl4

Całkiem fajne się to wydaje, będzie trzeba jednak sprawdzić całość.

_________________
pity this busy monster, manunkind


Powrót do góry profil na lastfm
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 Stycznia 2010
Posty: 4400
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 24 Lut 2012 12:43
Obrazek

FINAL ALIGNMENT
Całość do ściągnięcia na: http://www.theairplaneboys.com/ (W środku paczki jest najlepiej zrobiony cyfrowy booklet jaki widziałem. :bowdown:)
Odsłuch i grafiki do każdego numeru: http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... g-playlist
Osłuch: http://soundcloud.com/theairplaneboys/sets/alignment/
+
Klip do New Blood

Cały materiał z Alignment trwa dwie godziny i to może trochę zmęczyć, ale warto sprawdzić. O The Airplane Boys będzie głośno.

_________________
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 Sierpnia 2009
Posty: 4930
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 24 Lut 2012 13:34
Booklet faktycznie genialny, teraz mam nadzieję, że muzyka będzie równie dobra, zobaczmy co to jest.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Maja 2009
Posty: 1909
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 1 Mar 2012 20:03
Ridiculously high entertainment value. Najważniejsza wiadomość: tegoroczni The Airplane Boys >>> Chiddy Bang's "Breakfest".

"Alignment" od strony muzycznej prezentuje się naprawdę świetnie, spokojnie mogę powiedzieć, iż jest to najlepiej wyprodukowany album jaki słyszałem w tym roku - dobre baunsy, dubstepy czy lekki pop nie mający nic wspólnego z pedalskimi przyśpiewkami Drake'a, co jest zasługą skośnookiego kolegi, który nota bene potrafi również ładnie przyspieszyć, ma dobre techniczne momenty (całkowicie przyćmił murzaja) - i wszystko to spójnie zagrane, słychać dopracowane elementy przy których ktoś na pewno spędził kilka ładnych godzin czasu studyjnego. Te kilka znakomitych refrenów oraz względnie świeża oprawa muzyczna dostarczają rozrywki za cały, jak na razie marny dla rapu rok 2012.

Minusem jest długość całego wydawnictwa no i ze dwa, trzy zupełnie nie trafione pomysły na pojedyncze numery.
O The Airplane Boys MUSI się zrobić głośno w najbliższym czasie, electro pop rap z najwyższej półki. Warto sprawdzić, punkt dla Arcziego za znalezisko i temat.


Powrót do góry profil na lastfm WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 Listopada 2008
Posty: 738
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 2 Mar 2012 16:23
Faktycznie, od strony muzycznej jest tutaj ciekawie, poza nienadającym się do słuchania Numb, przynajmniej jak dla mnie. Materiał może i długi(skąd się wzięły aż te dwie godziny? przecież to nawet 1,5h nie trwa) , ale nudno nie jest i mija szybko. Beck Motley ze swoją fikuśną fryzurą faktycznie wypada lepiej, ale drugi nadrabia charyzmą. Alignment, Beau Monde, Little Brother i Dictate moimi faworytami z tego projektu.

_________________
pity this busy monster, manunkind


Powrót do góry profil na lastfm
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 Stycznia 2010
Posty: 4400
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 2 Mar 2012 22:03
Dwie godziny wzięły się z tego, że na Banshee tak mi wyświetla mimo, że jak się okazało (po przeczytaniu wiadomości Kamilo kliknąłem na pasek przewijania) utwory są krótsze. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Nie dociekałem bo Alignment lekko się dla mnie dłużyło (i nadal tak jest). Zapewne przez to, że całość mimo różnorodnych smaczków jest osadzona w pewnych spójnych ramach brzmieniowych, a dodając do tego, że Beck i Bon mają specyficzne barwy głosów to po prostu może zmęczyć. Nie mniej materiał jest warty uwagi bo to coś wyrazistego na obecnej scenie, kilka numerów ma poważny replay value (Black Lotus, Beau Monde, Little Brother, Dictate), a całość jest zrealizowana dobrze i tak jak Paul wspomniał w warstwie muzycznej słychać dopracowane elementy przy, których ktoś musiał siedzieć niezłe godziny. Dorzucając do tego wygląd strony i bloga, booklet oraz realizację klipów mamy jasny dowód na to, że The Airplane Boys podchodzą profesjonalnie do swojej muzyki oraz otoczki związanej z nią. Alignment w porównaniu do ich pierwszego materiału jest niewątpliwym krokiem naprzód. Całość, jest żywsza, bardziej wyrazista i mroczniejsza. Panowie ciekawie rapują, a do tego obaj mają soczyste, zmienne i pełne emocji flow. Motley poradził sobie w wielu momentach przy refrenach (np. Curtains) o co można było się martwić po usłyszeniu New Blood. Warto sprawdzić całość i przekonać się co w Kanadzie piszczy.

A tak w ogóle to ktoś rozszyfrował co to za zniekształcona wiadomość pod koniec albumowego Dictate? Jakiś satanistyczny przekaz czy tylko pozerka i wzbudzanie kontrowersji?

BTW: Fejm rośnie i fragment Dictate pojawił się w którejś serii CSI. Info o tym można znaleźć na blogu Beau Monde i twitterze APB, także to nie jest fanowska przeróbka.

_________________
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 Lutego 2010
Posty: 2202
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 3 Mar 2012 16:20
Naprawdę super klimat stworzyli, do tego rapowo jest bardzo dobrze. Polecam każdemu sprawdzenie tego materiału, jedna z lepszych produkcji w tym roku.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 Listopada 2008
Posty: 738
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 12 Mar 2012 19:02
Wracam sobie czasem do tego materiału i za każdym razem jak włączam Little Brother to :bowdown: Najlepszy bit jak do tej pory w 2012 plus ta nawijka(tutaj akurat Bon Voyage jak dla mnie dorównuje drugiemu, Motleyowi) dają kosmiczny klimat.

_________________
pity this busy monster, manunkind


Powrót do góry profil na lastfm
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 Stycznia 2010
Posty: 4400
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 8 Kwi 2012 14:52
Panowie to chyba jednak sataniści:
Obrazek

^
To zdjęcie tylko po przeróbce i z logo Beau Monde jest w cyfrowym booklecie.

Oficjalny link z tekstami do wszystkich utworów: http://www.mediafire.com/?g9p7c19bjn9p1cn

_________________
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 Listopada 2008
Posty: 738
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 10 Kwi 2012 18:47
Nowy teledysk do Beau Monde:
www.youtube.com/watch?v=CDOIG8HKUZA

Wożonko. Szkoda że taki mały hajp na nich.

_________________
pity this busy monster, manunkind


Powrót do góry profil na lastfm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 Listopada 2011
Posty: 541
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 13 Kwi 2012 12:36
łołoło :bowdown: dawno się czymś tak nie zajarałem, mega brzmienie, kocham taką domieszkę elektroniki. ciężko mi tu wybrać ulubiony track aż, co się rzadko zdarza, ale Black Lotus i Beau Monde chyba najbardziej mi się wkręciły. muszę jeszcze nadrobić "Where've You Been", bo widzę że jest konkretnie, tym bardziej od strony produkcyjnej.

_________________
Obrazek

facebook FP | soundcloud (bity na sprzedaż)


Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 Stycznia 2010
Posty: 4400
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 17 Kwi 2012 14:08
Na Hypebeast można zobaczyć jakie "niezbędniki" im towarzyszące dali APB. Warto wspomnieć, że poza ubraniami i dodatkami panowie kopsnęli po książce. Beck Motley dał How To Get Things Done Without Trying To Hard, a Bon Voyage Biblię.

Tu The Airplane Boys gadają o Toronto i tożsamości artystycznej, a tutaj o ich tegorocznym występie na SXSW. W urywkach scenicznego występu widać sporo energii, nawet wyskoczyli ze znakiem rogów.

_________________
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 Lipca 2006
Posty: 2545
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 17 Kwi 2012 14:55
The Airplane Boys - Escape, Live From Coachella, April 15, 2012
http://www.youtube.com/watch?v=jvbS5ZxdCFs

The Airplane Boys - Still Young 04/15/12: Coachella - Indio, CA
http://www.youtube.com/watch?v=LQz1QRbOVBk

nom koty, ale z wielkością materiału to przesadzili i tak, w końcu to tak ogarnąłem, że podzieliłem sobie na dwie czesci po 8 i wchodzi wszystko elegancko, bo jak zaczynałem słuchać w całości, to mnie jakby kawałki omijały, chujowy ze mnie słuchacz

_________________
brudna północ.


Powrót do góry profil na lastfm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 Stycznia 2010
Posty: 812
Lokalizacja: 66-400/WWA
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 4 Sty 2013 14:40
odświeżę temat, bo jak dla mnie to top5 poprzedniego roku, więc może jeszcze ktoś zdąży przesłuchać i wrzucić do swoich topów. szkoda, aby taka płyta przeszła bez echa..
można gdzieś to kupić w ogóle? szukam, szukam i nic..
wrzucę jeszcze to czego nie było. beau monde!

The Airplane Boys - Still Young (Official Music Video) http://youtu.be/0XLClHxZfYQ
The Airplane Boys - Parachutes (Official Music Video) http://youtu.be/ZbM7nU1MHio
tu najnowszy kawałek The Airplane Boys x EVRYWHR (Produced By The Inner Circle) https://soundcloud.com/theairplaneboys/the-righteous


Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 Stycznia 2010
Posty: 4400
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 4 Sty 2013 15:32
To nie wyszło na fizyku.

_________________
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 Maja 2009
Posty: 9841
Lokalizacja: w toku
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 4 Sty 2013 20:20
Piękna płytka, wracam do niej regularnie; gdzieś po sieci krąży dubstepowy remix Beau Monde, to jest dopiero rozkurw!

_________________
My regrets look just like texts I shouldn't send


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 Sierpnia 2011
Posty: 1796
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 6 Sty 2013 10:34
podbiję, brzmieniowo to absolutna tegoroczna czołówka. lirycznie ten niewysoki z wąsikiem lepiej, ale popisy drugiego aż tak nie rażą.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 Stycznia 2010
Posty: 812
Lokalizacja: 66-400/WWA
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 11 Sty 2013 20:47
jest i nowy klipon!
The Airplane Boys - Alignment (Official Music Video)
http://youtu.be/H_L48TxH7Qc


Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 Stycznia 2010
Posty: 4400
Post Re: The Airplane Boys - Alignment (2012)
  Wysłano: 7 Sie 2013 22:08
Kontrolnie podbijam temat, żeby przypomnieć, że to ja przedstawiłem The Airplane Boys Polsce. :cool:

Pozdro dla Grzegorza, Huberta i Zeusa.

Obrazek

_________________
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."


Powrót do góry
 [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Fixer, Google [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB
Forum style by Vjacheslav Trushkin and modified by zin.