Ostatnia wizyta: Mniej niż minutę temu
Teraz jest 24 Kwi 2019 21:04


 [ Posty: 4 ] 
Neon Indian - Psychic Chasms (2009) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 Marca 2006
Posty: 837
Lokalizacja: Ulanów
Post Neon Indian - Psychic Chasms (2009)
  Wysłano: 17 Sie 2011 11:20
Obrazek

1 "(AM)" – 0:25
2 "Deadbeat Summer" – 4:03 (featuring sample of "Izzat Love?" (1972) by Todd Rundgren)
3 "Laughing Gas" – 1:43
4 "Terminally Chill" – 3:33
5 "(If I Knew, I'd Tell You)" – 0:47
6 "6669 (I Don't Know If You Know)" – 3:21
7 "Should Have Taken Acid with You" – 2:21
8 "Mind, Drips" – 3:09
9 "Psychic Chasms" - 4:06 (featuring sample of "Come On Closer" (1983) by Pineapples)
10 "Local Joke" – 3:27 (featuring sample of "How About a Little Fanfare?" (1972) by Todd Rundgren)
11 "Ephemeral Artery" - 2:52 (this track also features a sample of "Come On Closer" (1983) by Pineapples)
12 "7000 (Reprise)" - 0:57

Pierwsza chillwave'owa plyta jaka uslyszalem i wciaz moja ulubiona. Skwaszone plumkania, brzdakania, pierdniecia nie wiem jak to nazywac, przy których czuje sie jakby ktos laskotal mnie po brzuchu. Te wszystkie radosne dzwieki idealnie uzupelniane sa przez funkujace gitarowe riffy, podlozone pod rytmiczne bebny z rozgniecionymi werblami. Momentami mozna by to porównac do jakiegos piskliwego G-Funku z przesterowanym pitchem raz w jedna, a raz w druga strone.

W tym roku byli na OFFie, czekalem na nich i sie nie zawiodlem, jak dla mnie dali zdecydowanie jeden z najlepszych koncertów (na pewno najlepszy jesli chodzi o te wszystkie mlode zespoly), straszna moc i energia (a co sie dzialo pod scena to juz w ogóle :D ). Ten koles na scenie ma ze soba taka skrzynke z antenka przy, której macha palcami wytwarzajac te przezabawne plumkania urozmaicajac wystep. Wyglada to jak jakas magia, jak to zobaczylem i uslyszalem, to smialem sie na glos - pomyslowy, fajny efekt.

We wrzesniu chyba nowa plyta, wiec polecam sobie sprawdzic, bo pewnie bedzie ogien i bedziecie musieli nadrabiac :D , tym bardziej, ze jeszcze lato, a album na sloneczne dni jak znalazl.

REASUMUJAC: POLECAM W HUJ

_________________
http://www.last.fm/user/0lik91

moje dlubanie:
https://soundcloud.com/olik91/sets/niu


Ostatnio edytowano 17 Sie 2011 11:30 przez olik, łącznie edytowano 1 raz



Powrót do góry numer gg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 Czerwca 2009
Posty: 2180
Lokalizacja: Tarnów / Mekka Wszelkiego Ścierwa
Post Re: Neon Indian - Psychic Chasms (2009)
  Wysłano: 17 Sie 2011 11:25
Ten instrument zwie się Theremin:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Theremin

sprawdzę płytę i zedytuję.


Powrót do góry profil na lastfm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 Stycznia 2006
Posty: 1341
Lokalizacja: Ck/ Krk
Post Re: Neon Indian - Psychic Chasms (2009)
  Wysłano: 20 Sie 2011 01:10
nie skupilem sie jeszcze nalezycie na plycie, ale fakt, koncert byl zacny, dobre jazdy ma ten koles i patent z encore'm swietny, psychooodela

_________________
'Fuck a classic album, give my life 5 mics'

"no time for lookin' back, it's done
golden era over and dead, I'm over your heads"


Powrót do góry numer gg profil na lastfm

Dołączył(a): 01 Listopada 2010
Posty: 966
Post Re: Neon Indian - Psychic Chasms (2009)
  Wysłano: 30 Wrz 2012 15:04
Ostatnio mam lekką zajawkę na chillwave'owe klimaty i muszę przyznać, że Ephemeral Artery mocarne w chuj, SPRAWDZAĆ. Cały album też warto sprawdzić, bo jest krótki i w zasadzie mało wymagający, odprężający. Nierówny też, częściej odpalam tracki z drugiej połowy.


Powrót do góry
 [ Posty: 4 ] 



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB
Forum style by Vjacheslav Trushkin and modified by zin.