Ostatnia wizyta: Mniej niż minutę temu
Teraz jest 27 Kwi 2019 05:36


 [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 Listopada 2006
Posty: 1648
Post Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 15:51
Na początek tutaj ściągawka z tego co wyszło, gdyby ktoś nie był na bieżąco.

Ja jestem zdziwiony bo mamy koniec marca, a spędziłem trochę czasu na słuchawkach z polskimi produkcjami i miło je wspominam. Na starcie był debiut legal VNM'a, świeżość której brakowało na półkach w dziale z naszą muzyką. Bisz jak zwykle nie zawiódł, ale mimo wszystko "Burza i napór" pozostawiły mały niedosyt, bo liczyłem na więcej. Haju ze Złotymi Twarzami w końcu przedstawił mi polską scenę z takiej perspektywy jak ją widzę, co sobie cenię. Trafne i emocjonalne teksty zarapowane w nienajgorzy sposób na przyjemnych, klimatycznych bitach. Po prostu solidna produkcja. 2sty i Kot Kuler razem z Dj'em Bidim zaserwowali dawkę luźnych, a zarazem interesujących "TheRapów". No i The Pryzmats, czyli mocna dawka żywych instrumentów z ciekawymi wersami. Bardzo udane 3 miesiące, jeżeli poziom wydawanych materiałów nie spadnie, to możemy mieć do czynienia z wyjątkowo mocnym rokiem.

_________________
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Powrót do góry profil na lastfm WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 Marca 2011
Posty: 443
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 16:02
Jak do tej pory bardzo przeciętnie. Ani jednej płyty, która zajarałaby mnie jakoś szczególnie. Niemniej, jakbyś założył temat za miesiąc to pewnie moja opinia byłaby inna, gdyż kwiecień zapowiada się ciekawie. W nim upatruje dobrego materiału, a jak na razie raczej zawód polską sceną.


Powrót do góry profil na lastfm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 Sierpnia 2009
Posty: 4930
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 16:09
przesłuchałem w całości tylko Slums Attack po dobrym singlu, trochę słyszałem VNMa i Ostrego jak współlokator sprawdzał, ogólnie nie wyszło kompletnie nic, co mogłoby mnie zaciekawić, w ogóle jedyną porządną płytą od początku 2010 roku są Zapiski Eldoki, choć wiadomo, że wszystkiego nie słyszałem, ale i tak nie sądzę, żebym przegapił coś mocnego

co innego w zagranicznym, jak na pierwsze miesiące roku to jest naprawdę świetnie, ciekawe czy ten rok przebije tak mocny poprzedni


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 Stycznia 2009
Posty: 1030
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 16:18
VNM, singiel Slums Attack, MŁD/Czarlson - to napewno na plus. Ostrego od jakiegoś czasu nie sprawdzam, ogarnąłem 2 kawałki i nie pamiętam z nich nic. Zabieram się do Grubsona ale pewnie skończy się na przesłuchaniu kilku kawałków. Poza tym kilka pojedynczych tracków jak singiel A Pamiętasz Jak?, czy kawałek Rasa i Wojtaka z Chonabibe są na playliście od jakiegoś czasu. Poza tym podbijam że kwiecień może rozjebać solidnie.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 Czerwca 2009
Posty: 8436
Lokalizacja: OTWOCK
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 16:28
vinsanity napisał(a):
przesłuchałem w całości tylko Slums Attack po dobrym singlu, trochę słyszałem VNMa i Ostrego jak współlokator sprawdzał, ogólnie nie wyszło kompletnie nic, co mogłoby mnie zaciekawić, w ogóle jedyną porządną płytą od początku 2010 roku są Zapiski Eldoki, choć wiadomo, że wszystkiego nie słyszałem, ale i tak nie sądzę, żebym przegapił coś mocnego

co innego w zagranicznym, jak na pierwsze miesiące roku to jest naprawdę świetnie, ciekawe czy ten rok przebije tak mocny poprzedni

SORRY vinsanity ziomie ale pierdolisz, płyta eldo to jest pierwsza w kategorii najbardziej żenujących płyt 2010 i nawet pierwszej dekady XXI w.,

pierwszy kwartał chujowy, vnm w miarę dobry, człowien i szot zawód full, to samo slums attack, spoko płyta dwazera, najbardziej zmarnowane bity to moral/gano, a najlepsza w 2011 to zdecydowanie fokus (grubo ponad konkurencją)

nie sprawdziłem szada i braha z tych, którzy mogliby coś tutaj namieszać

_________________
W ogóle rap to jakiś nordic walking
Nikt nie wie o co chodzi, ale wszyscy idą w to


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 Marca 2011
Posty: 1053
Lokalizacja: Łowicz/Łódźkie
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 16:30
Jak dla mnie spoko 3 miesiące, z płyt którymi się jaram wmiare to:Człowień z Shotem, Międzyświat Haja, Ta epka co wyszła od Kościeya i Udara, pjentak siejek rin zbylu - oddychamy miastem no i vnm, do tego doliczyłbym TrzyBe/haks(DajNaLuz) - Tape#1
PS: Mógłby ktoś tam do spisu dodać TrzyBe...

pozdro.

_________________
https://soundcloud.com/placoplaco
https://www.facebook.com/placoplaco


Powrót do góry numer gg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 Października 2007
Posty: 3105
Ostrzeżenia: 3
Banned
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 21:23
Haju rozjebał I kwartał jak nic.

_________________
"...i świat w tak piękny słoneczny dzień kończy swój żywot. Szkoda. Z drugiej strony czy można mówić że powinniśmy przeżyć..?"


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 Września 2009
Posty: 174
Lokalizacja: wwa
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 21:26
podbijam kabana

narazie Fokus poza konkurencją


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 Lipca 2009
Posty: 1186
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 21:30
podbijam lidwina, haju top1 jak narazie
pjentak/siejek/rin do dzis slucham, bardzo przyjemna plytka
vnm bardzo poprawna płytka
człowień shot dobra płyta na 2 tygodnie, potem nudzi
reszta raczej mało warta uwagi


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 Lutego 2010
Posty: 2202
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 21:42
Nie najgorszy ten kwartał, VNM mnie osobiście rozjebał swoją płytką. Fokus, Człowień i Shot, Bisz, Echinacea, Młd/Czarlson, Shellerini - produkcje na całkiem fajnym poziomie.


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 Listopada 2008
Posty: 1587
Lokalizacja: 022
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 21:44
Lidwin napisał(a):
Haju rozjebał I kwartał jak nic.


dokładnie tak. od Bisza chyba właśnie tylko "Międzyświatem" się bardziej jaram. poza tym kilka fajnych singli jak ten track Rasa z kimś tam na "Chonabibe mixtape". na pewno warte uwagi jest LP od Wrooclyn Dodgers (w ogóle Wrocław w tym roku maaaa bardzo mocne wejście). Szada i Fokusa nie odsłuchałem do tej pory i raczej nie odsłucham nigdy. produkcyjnie Echinacea pozamiatała, świetne bity od Kixa. no i zawód Emasem bo liczyłem na o wiele więcej, a dostałem tylko spoko krążek. props jeszcze dla Młd i Czarlsona, winyl na półce jest choć gramofonu nie ma. do VNMa wracam tylko dla kilku tracków, głównie tych na bitach Kudla (prooooops!).

bardziej czekam na II kwartał. na Mesa, Bonsona, Starszego Brata, Rasmentalism, Łonę, Zeusa, Dioxa, Sobotę, Okoliczny Element, Na Pół Etatu czy Mroka + jakieś niespodzianki. w chuj tego. jeśli to wszystko serio wyjdzie na wiosnę to będzie to zdecydowanie złota wiosna polskiego rapu.

_________________
głowa podniesiona wyżej, kumplu, będzie spoko.


Powrót do góry profil na discogs
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 Września 2007
Posty: 8016
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 22:32
Jak na razie jedyne warte uwagi produkcje wyszły z Wrocławia. Jot(to 2011?), Wrooclyn Dodgers i ten Haju też przyzwoicie. Bisza w jakiś tam sposób cenię, ale nie jaram się nim, więc płytę przesłuchałem raz. Poza tym nic ciekawego.

_________________
Cytuj:
You've got a very soft vision of art
You've got a deficit disorder of heart


Powrót do góry profil na lastfm

Dołączył(a): 13 Marca 2011
Posty: 1453
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 31 Mar 2011 22:48
poem napisał(a):
Jot(to2011?)

nie chyba, ja słuchałam tego w 2010, zresztą nie ma tego w liście podanej przez pszema.

VNM, Ostry, Peja, Dwazera, Fokus, Szad, Echinacea, Szeler - te płytki przesłuchałem całe, kolejność jeśli chodzi o częstotliwość odsłuchów zachowana. Nic mnie nie porwało, każda z płyt miała jakąś wadę - od wypełniaczy (Peja, V, Szad), poprzez chujowe 2CD (Ostry), kończąc na średnich tekstach (Szeler, Fokus, Dwazera i Echinacea).
Ogólnie mocne ksywi jak na pierwsze 4 miechy, ale bez zachwytów, najlepsze przed nami (z kilkanaście mocnych pozycji się szykuje), jestem tego pewien i czuję, że będzie porządny rozkurw w tym roku.

Kaban - Eldo wydał trzecią najlepszą swoją płytę, a w nędznym 2010 jest w top3, no doubt kurwa.

PS. Ten Haju taki świetny? :shock: kompletnie mnie ominęła, sprawdzam w takim razie, Bisz też czeka już.

_________________
I want a bitch that look good and cook good, cinderella fancy, but she still look hood


Powrót do góry

Dołączył(a): 08 Stycznia 2008
Posty: 5964
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 1 Kwi 2011 05:15
Wrooclyn Dodgers chyba najlepiej wypada w moim rankingu, ale dopiero wczoraj sprawdziłem, więc się wstrzymuję z ostateczną oceną. Vnm całkiem przyzwoicie. Echinace-e należy wyróżnić i 2stego z Kotem za Therapy.


Powrót do góry WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 Lipca 2008
Posty: 5983
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 1 Kwi 2011 05:33
Jak na razie to dla mnie rok szumnych zapowiedzi, jeśli chodzi o płyty, które wyszły to dość średnio, żeby nie powiedzieć słabo. Dłużej zatrzymałem się jedynie przy Reedukacji. OSTR, Szad i Fokus - rozczarowania. Na plus single Dioxa i Mesa, "A Pamiętasz Jak"? i dwa klipy na wysokim poziomie (Mes, Prys).

Haja muszę sprawdzić, bo propsowała mi koleżanka na GG, tak samo Wrooclyn Dodgers, bo jakoś mi to umknęło.

Czekam na więcej w tym roku.

E: Kaaban i jego pieprzenie o Eldzie powoli przechodzi do klasyki forum.

_________________
Rap MATTers podcast
https://soundcloud.com/rapmatters
https://www.youtube.com/channel/UCkebu- ... ynJuls5s8g


Powrót do góry profil na facebooku profil na discogs

Dołączył(a): 15 Stycznia 2010
Posty: 1880
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 1 Kwi 2011 06:38
Fokus i Grubson wyprzedzają konkurencję o 2 długości
za nimi Szad i The Pryzmats
Dalej Echinacea za klimat

OSTR-nuda
VNM-po 2 tygodniach nuda
Slums Attack-nuda

więcej nie słyszałem


Powrót do góry

Dołączył(a): 06 Lipca 2006
Posty: 6161
Lokalizacja: Poznań - Bronx
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 1 Kwi 2011 06:41
Szad, VNM, Slums Attack to płyty, które mnie naprawdę zaciekawiły i których słuchałem dość długo, każda po kolei zdecydowanie spełniła moje oczekiwania choć może w stosunku do Szada nie były one jakieś wielkie, po prostu liczyłem na dobry album. Fokus w porównaniu do Alfy i Omegi genialnie ale to tak chujowy punkt odniesienia, że nietrudno było mu przeskoczyć tą poprzeczkę no ale płyta na plus choć trochę za dużo buractwa jednak. No i Sheller, taki trochę album o niczym, bragga przeplatane chlaniem, dupami i szczątkami autobiografii no ale bity ratują krążek więc w sumie props. Aha no i Ostry hehe, Ostry jak to Ostry, niczym wielkim się nie wyróżnił niestety, na dobrą sprawę nie pamiętam o czym był ten album.


Powrót do góry

Dołączył(a): 17 Czerwca 2006
Posty: 13775
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 1 Kwi 2011 14:42
świetny. rozpierdol VNM, zajebista Reedukacja, świetny Haju. dobre płyty Braha, Wrooclyn Dodgers. niezły Fokus i Shellerini, parę niezłych singli i jeszcze kilka płyt, które były okej, ale dla mnie przegrały w odsłuchach na rzecz w/w perełek (np Ostry).


Powrót do góry
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 Marca 2011
Posty: 1053
Lokalizacja: Łowicz/Łódźkie
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 1 Kwi 2011 15:26
nie kumam podjarki grubsonem, nie mam nic do niego ale jak ktoś wyżej pisze że narazie wydał prawie najlepszą płyte to :wall: :wall:

_________________
https://soundcloud.com/placoplaco
https://www.facebook.com/placoplaco


Powrót do góry numer gg
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 Marca 2011
Posty: 319
Lokalizacja: 71 Sin City
Banned
Post Re: Rok 2011 - Jak oceniacie I kwartał ?
  Wysłano: 1 Kwi 2011 16:01
1 kwartał - może być, kilka zawodów typu "Jazz Dwa Trzy", "Reedukacja" - trzeba to przyznać że gdyby nie Decks to Książe Rysiu by k**wa nie istniał...
Fokus nawet mnie mile zaskoczył bo jest zamulatorem, ale j.w - RETURNERS, WHITEHOUSE, JAJO...
Grube Jointy 2 można jeszcze zaliczyć do fajnych projektów.
Shellera nie lubię (jak całego PDG i w ogóle Poznania) ale dał radę, Szad nawet mi podszedł ale więcej szumu o nim było przed premierą aniżeli po...
Echinacea nawet fajna fajna :)
O VNM nie mówię bo teledyskiem do "FLAJ" zapadł się pod ziemię, sprawdziłem raz jego materiał i jak sam mówił "żeby każdy znalazł conajmniej 2 tracki dla Siebie" - ja znalazłem, dwa dobre single i finito elo panie venom.
I skończyłbym na tym podsumowując 1 kwartał.

CZEKAM NA 2!!!

_________________
kręcę bekę jak koło fortuny
Spoiler:


Powrót do góry
 [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB
Forum style by Vjacheslav Trushkin and modified by zin.