На сьогоднішній день у Березнівському районі  на державному рівні перебуває 97 об’єктів культурної спадщини, з них- 29 пам’яток археології, 49 - пам’яток історії, 6 - монументального мистецтва, 13 - пам’яток архітектури та містобудування.

Протягом 2005-2009 рр. пам’ятки археології Березнівщини досліджувались кандидатом історичних наук Г.В.Охріменком, місцевими пошуковцями та краєзнавцями. Матеріали досліджень ввійшли до книг «Археологічна спадщина Яна Фітцке»(Луцьк, 2005р.), «Кам’яна доба на території північно-західної України (ХІІІ-ІІІ тис. до н.е.)»(Луцьк, 2009р.)

На околицях сучасних сіл Більчаки, Голубне, Губків, Маринин і сьогодні знаходять пам'ятки, що доводять факт існування у ХІ-ХІІІ ст. на цій території давньоруського городища. Проте, обминувши його залишки, потрапляємо до підніжжя піщаної гори, яку в народі назвали Дзвонецькою. Місцеві жителі розповідають, якщо в сонячну погоду прикласти вухо до землі, то можна почути відгомін дзвонів. На Дзвонецькій горі є давня козацька могила - великий кам'яний хрест, який неначе похилився від тяготи століть, звеличуючи її вигляд.


Найдавнішим храмом Березнівського району є церква Різдва Богородиці у с. Друхів, збудована в 1793 р. За історичними джерелами, дещо пізніше, в 1801 р., на кошти парафіян було побудовано церкву в ім'я Преображенія Господня (с. Маринин). Будівля була дерев'яною на кам'яному фундаменті, вкрита залізом. У 1857 р. храм було відремонтовано, а в 1882 р. біля церкви добудували дерев'яну дзвіницю.


У с. Бистричі знаходиться церква Святого Миколая (XIX ст.), побудована в 1845 р. на кошти поміщика Михайла Леонтійовича Корженівського. У 1842 р. за його допомоги в с. Поляни було закладено церкву Святого Архістратига Михаїла: дерев'яна, з аналогічною дзвіницею, міцна й з достатнім начинням. В церкві зберігаються сповідальні відомості з 1848 p., а опис церковного майна складено в 1851 р.

До об'єктів, що мають історичну, культурну й архітектурну цінність, належить ще одна будівля, збудована Корженівським, - церква Іоанна Богослова, що розташована у с. Балашівка. Храм був побудований в 1850 р. без єдиного цвяха, будівельним матеріалом було дерево. Власне храм був привезений із Березного, а дзвіниця була добудована жителями села. Храм був побудований у вигляді печери, іконостас був дерев’яний, різьблений.

      

 

с. Маринин, Преображенська церква 1801 р. 

 

 

м. Березне , церква Святого Миколая, побудована в 1845 р. польським поміщиком Михайло Корженівським

 

 

 У 1842 р. на кошти поміщика Михайла Леонтійовича Корженівського в с. Поляни було закладено церкву Святого Архістратига Михаїла: дерев'яна, з аналогічною дзвіницею, міцна й з достатнім начинням. В церкві зберігаються сповідальні відомості з 1848 p., а опис церковного майна складено в 1851 р.

 

Руїни замку ХУ ст.