İZOYALITIM

Polyurea Kaplama ve Yalıtım Kimyasalları

NELER YAPARIZ?

Bizler, su izolasyonu ve ısı izolasyonları konusunda uzmanlaşmış çözümler üretmekteyiz.

Su izolasyonları konusunda, Polyurea sprey sistemleri, sürme poliüretan, bitüm sürme su izolasyonları yapmaktayız.

Isı izolasyonları konusunda, Poliüretan sprey sistemleri çözümleri üretmekteyiz.

EKİPLERİMİZ

Bizler, müşterilerimize sadece taahhütlü işler yapmanın yanında ürün satışları, makine satışları, ekip ve işçilik hizmetleri, makine kiralama hizmetleri de vermekteyiz.

Bizimle çalışmak isteyen müşterilerimize, bu konularda çözümler üreterek su izolasyonları ve ısı izolasyonları konusunda faaliyet yürütmeyi doğru bulmaktayız.

NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ

Su izolasyonları ve polyurea kaplamalar konusunda sizlere daha iyi yardımcı olabilmek için bizlerden keşif talep edebilir, dilerseniz müşteri temsilcilerimizle görüşerek çözümler bulabilirsiniz.

Sizlerde bizimle irtibata geçerek çözümlerimiz den faydalanabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

İZO YALITIM

ÜRÜNLER

TERAS SU YALITIMI

Günümüzde teras su yalıtımı çözümü en zor ve hassas alanlar arasında yer almaktadır. Teraslar, kullanım alanlarının sürekliliği ve açık alanlar olması nedeniyle atmosferik etkilere daha çok maruz kalmaktadır.

Bu sebeple teraslarda su yalıtımına, bina ve yaşam alanlarımızda daha fazla önem vermemiz gerekmektedir. Şimdilerde polyurea kaplama sayesinde teras su yalıtımı artık çok büyük sorun olmaktan çıkmıştır.

Polyurea kaplama teknolojisi, bahsettiğimiz tüm zorluklara karşı insanların yaşamlarında sorun olan terasların su yalıtımlarını tüm detaylarıyla çözmektedir.

TEMEL PERDE SU YALITIMI

Hepimiz artık bilmekteyiz binalarımız ve evlerimiz yapılırken, sağlam zeminler üzerine kurulması durumunda gelecek uzun yıllara daha dayanıklı olabilir.

Artık günümüz teknolojisi, temel ve perde duvarların su yalıtımı konusunda yenilikçi çözümler üretmeye başlamıştır. Yeni nesil su yalıtım teknolojileri sayesinde yapılarımız daha güvenli hale gelmiştir.

Bizler, temel ve perde duvarların su yalıtımı konusunda polyurea, poliüretan benzeri ürünler ile su izolasyonu çözümleri üretmekteyiz.

OTOPARK ÜZERİ SU YALITIMI

Son yılların artan yaşam yoğunluğu, büyük şehirlerin katlı yaşam alanları oluşturmasını geliştirmiştir. Büyük şehirlerin en büyük problemlerinden biri olan katlı yaşam alanları, günümüzde binaların otoparklarını çoğaltırken, otopark zeminlerinin su yalıtımı ve otoparkların üzerinde bahçe düzenlemesi gibi sosyal alanların değerlendirilmesi sağlanmaktadır.

Otoparkların yoğunluğu nedeniyle mimari tasarımlarda, üst yapılarında su yalıtımı, bahçe ve sosyal alan düzenlemesi su yalıtımının önemini daha çok arttırmaktadır. Bizler Otoparkların zemin ve üstlerinin su yalıtımları konusunda polyurea ve esnek poliüretan yeşil çatı çözümleri üretmekteyiz.

POLYUREA

Polyurea, polimer izosiyanat ve amin sonlu reçine karışımın reaksiyonu sonucu elde edilen bir elastomer çeşididir.

Polyurea İmalatı,  polimer izosiyanat  ve amin reçinelerin 1-1 oranlarda yüksek basınlı Polyurea makinası ile transferi sağlanır. Transfer edilen bileşenler ısıtma haznelerinde 70-80 derece arasında ısıtılarak eşit oranda ortalama 60 metre ısı korumalı hortum vasıtasıyla son olarak çıkış noktasına ulaşarak püskürtme başlığında (Spray Gun) karışımı sonucu reaksiyona girerek ürün oluşur.

Polyurea, diğer su izolasyon ürünlerine göre daha iyi elastikiyete sahip, darbe dayanımı son derece mükemmel, kimyasal asitlere karşı dayanımlı, UV ışınlarına karşı dirençli ve kokusuzdur.

Polyurea su izolasyonu ve endüstriyel alanların ve ürünlerin kaplanmasında kullanılan pvc yapıya benzeyen, portakal kabuğu dokulu özel yalıtım kaplaması olarak kullanılır.

Masterseal M 811 Uygulama
Polyurea yalıtım kaplama

UYGULAMA ALANLARI

〉 Çatı ve terasların su yalıtımı.
〉 Mutfak, banyo, tuvalet gibi ıslak hacimlerin izolasyonu.
〉 Temel ve perde betonların su yalıtımı.
〉 Prefabrik yapıların izolasyonu.
〉 Korozyona karşı korunacak matal yüzeylerin kaplanması.
〉 Otopark ve zemin kaplamaları.
〉 Kamyonet, kamyon gibi benzeri taşımacılık aralarının kasalarının kaplanması.
〉 Gıda üretim alanları ve soğuk hava depolarının zemin kaplanması.
〉 Tank, silo ve boru kaplamaları.
〉 Su parkları, süs havuzları ve yüzme havuzları sprey izolasyonları.

HAKKIMIZDA SÖYLENENLER...

Ankara Karayolları Genel Müdürlüğü hizmet binaları polyurea su yalıtımı kaplaması uzun yıllar tercih edebileceğiniz en iyi su yalıtımı ürünüdür.

Tolga ToptaşToptaş İnşaat

Gaziantep Tıp Fakültesi ek hizmet binalarımızın Polyurea kaplaması su izolasyonu sizlere yaptırmaktan sevinç duyduk.

Ali TiryakilerGaziantep Tıp Fakültesi

İnşaatlarımızın çatı, teras ve otopark su izolasyonları ve ısı yalıtımlarını uzun yıllardır yaptırmaktayız. Birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

Fehmi ÖztürkDervişoğlu İnşaat

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon, beton ve ters alanlardan gelen su izolasyonu sağlamak amacıyla beton ve duvar içerisinde çatlak ve kılcal alanların doldurularak su sızıntıların kesintisinde kullanılan sistemdir.

Poliüretan enjeksiyon genel olarak, metro tünelleri, bodrum, sığınak, asansör kuyusu, temel, perde duvar, yer altı sularını tersi yönden gelen suyun durdurulması için geliştirilmiştir. Poliüretan enjeksiyonlar esnek yapıda suyla temas halinde hızlı reaksiyon gösteren kapalı hücre yapısına sahip su izolasyon köpüklendir. Yer altı sularının geldiği kılcal çatlakları ve boşlukları doldurarak mükemmel su izolasyonu sağlar, bu sayede su izolasyonu toprak altı ve yer altı sularına müdahale imkanı sağlar.

Devamı

Sprey Poliüretan Köpük

Duvar İçeriden Uygulama
Duvar İçeriden Uygulama

Poliüretan diizosiyanatın, diol ile reaksiyonuyla elde edilen ısı izolasyonunda kullanılan poliüretanlara genellikle polieter polioller kullanılır. Esnek köpüklerde şişirme ajanı olarak su, rijit köpüklerde ise şişirme ajanı olarak suyun yanında ısı yalıtımı sağlayan gazlar da kullanılır.

Devamı

Polyurea

Polyurea Polimer izosiyanat ve amin sonlu reçine karışım reaksiyonu sonucu elde edilen bir elastomer çeşididir.

Polyurea,  polimer izosiyanat  veya yarı polimer %50, amin reçine veya hidroksil ile sonlandırılmış polimer reçinesi %50 oranında 70-80 derece arasında ısınarak son olarak çıkış noktasında karışımı püskürtülerek elde edilir.

Devamı

Su Yalıtımı

Su Yalıtımı sıkça sorduğumuz ve tam olarak hakkında pek bilgi sahibi olunmadığı yaşam alanlarının en büyük sorunlarının başında gelmektedir.

Su, binaların ve barınakların ömürlerini etkileyen ve korozyona uğramasına sebebiyet veren en önemli maddedir. Su hayatımızı var eden, yeryüzünün beşte dördünü kaplayan yaşamın var olmasını ve yok olmasına neden olan en güzel varlıkta diyebiliriz.

Devamı

Teras Su Yalıtımı

Konutlarda kullanıma açık olarak yapılmış olan Teras çatılarda su yalıtımı, konfor ve yapımızın korunması açısından son derece önemsenmesi gereken alanlardır.

Teraslarda su izolasyon problemleri genel olarak seramik, beton ve benzeri kaplama malzemeleri ile çözümler üretildiği düşünülmektedir ancak bu tamamen yanlış bir yöntemdir. Teras su yalıtımı toz grubu ve seramik benzeri kaplamalar ile çözülmesi mümkün olmayan tercihlerdir.

Devamı