ЛАБОРАТОРИЯ ДОКТОРА ЧЕХОВА

Антон Чехов, рассказы 
ЛАБОРАТОРИЯ ДОКТОРА ЧЕХОВА 
Зрительский консилиум

Сцена большого зала

Возрастное ограничение: 12+
На латышском и русском языках
Продолжительность: 1 час 15 минут


Премьера 24 мая 2019 года


Режиссеры: Олег Шапошников, Алла Коровкина (Россия)
Сценограф, художник по костюмам: Инга Бермака Апиаха
Художник по свету: Сергей Васильев

В ролях: Лига Иванова, Майя Корклиша, Елена Нетёсина, Вадим Богданов, Михаил Абрамов, Николай Гедзюн, Мирослав Блакунов, Марис Бока, Марк Шелутко, Занда Манкопа.



Антон Чехов - талантливый сатирик, врач по профессии и призванию, который в своих произведениях мастерски отобразил российскую действительность 1880-х годов и при этом сумел диагностировать характерные свойства человеческой природы, не подчиняющиеся потоку времени. 
 «Лаборатория доктора Чехова» - небывалый эксперимент на сцене Даугавпилсского театра, в ходе которого, чтобы в полной мере постичь особенности современного искусства, зрителей лишат возможности удобно устроиться в своих стандартных креслах напротив традиционной сцены. На зрительский консилиум в виде драматических миниатюр вынесены короткие рассказы Антона Чехова –  «Враги», «Злоумышленник», «Анюта» и другие. Игровая площадка будет находиться вокруг зрителя, зрительские места станут подвижными, что позволит взглянуть на всё происходящее в амплитуде 360 градусов.
В этих рассказах нет героев. Обыкновенные люди, без оценок положительные или отрицательные. И короткие эпизоды их судеб – человеческая повседневность и духовная жизнь, вскрытые скальпелем. 

Видео

ОБЗОРЫ И КОММЕНТАРИИ

Braukt uz Daugavpils teātri man vienmēr ir attaisnojies. Tāpat bija arī šoreiz ar izrādi "Daktera Čehova laboratorija". 
Pirmkārt, forma - tu sēdi uz grozāma krēsla un apkārt tev ir 360 grādu skatuve. Pelēkos, baltos un melnos toņos, taisnām līnijām, nekā pārspīlēta un lieka. Katrā pusē viena vai divas darba zonas. Kad beidzas viens stāsts un nodziest gaisma, tu klusu sagremo redzēto un nezini, kurā pusē gaisma atkal iedegsies un kur notiks nākamā miniatūra. Nekur citur nekas tāds vēl nebija piedzīvots. Līdz ar to iekšējas gaviles un tāds "yes!" par jaunu pieredzi iegūts un ar to vien brauciens varētu būt attaisnojies.
Otrkārt, Čehova lugas aizvien ir aktuālas. Režisori ir pacentušies atklāt izrādē cilvēka dabu - te viņš kvēli mīl un gatavs visu atdot par sievas dzīvību, bet nākamajā brīdī jau lād sievu par krāpšanu. Un to visu spiests klausīties ārsts, kurš pirms piecām minūtēm zaudējis dēlu. Visas pasaules traģiskums meistarīgi izspēlēts, aktieriem apejot visu skatuvi kā dzīves ciklu un skatītājiem grozot savus krēslus, lai izsekotu stāstam līdzi. Kā vienā intervijā saka viena no izrādes aktrisēm Zanda Mankopa - izrāde ir par pazudušiem cilvēkiem, kuriem nav savas gribas un pārliecības. “Izrāde ir par to, ka mūsos ir pazudis kaut kas no cilvēka".
Treškārt, aktierspēle. Kārtējo reizi pārliecinos, ka Daugavpils teātris nav nekāds lauku teātris un ar aktieriem te viss ir vairāk kā kārtībā. Un nu jau man ir savi favorīti un arī stabilas vērtības, ko priecājos atkal un atkal redzēt.
Ceturtkārt, valoda. Lai arī izrādes pieteikumā minēts, ka izrāde notiks bilingvāli - latviešu un krievu valodā, latviski bija labi ja desmit procenti. Un tas pilnīgi nekas. Čehovam vispār grūti ko citu kā krievu valodu iedomāties. Arī tad, ja kādu daļu nesaproti.
Piektkārt, priecājos, ka paņēmām līdzi draugus un parādījām, ka arī Daugavpils teātrī ir ko redzēt.
Ā, un tērpi un frizūras! Pirmās miniatūras varones tērps tik izcils, ka vēl tagad kā dzīvs acu priekšā stāv. 
Braukšu vēl.
#daugavpilsteātris #dakteračehovalaboratorija #teātris
Liene Nelse (Facebook.com, 26.05.2019.)