|

FK Tuzla City pobijedio Slobodu i ostvario prvu pobjedu u historiji protiv gradskog rivala

20/20 Foto: A. K./Klix.ba
Igrač Tuzla Cityja upisali su historijsku pobjedu protiv Slobode rezultatom 2:1 što je prva pobjeda za ovaj klub u tuzlanskom derbiju, a susret je odigran u okviru 7. kola Premijer lige BiH.
Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a sve vrijedno pomena desilo se u nastavku susreta. Prvo je Vojo Ubiparip u 62. minuti pogodio za 1:0 i veliko slavlje igrača Tuzla Cityja, ali samo 14 minuta nakon toga, Sloboda je preko Livančića poravnala na 1:1.

Ipak, Ubiparip je u 86. minuti postigao svoj drugi gol, što će se na kraju ispostaviti i kao ključni u ovom meču jer je do kraja Tuzla City sačuvao stečenu prednost i osvojio tri boda.

Ovo je za ekipu Milenka Bošnjakovića prva pobjeda u historiji protiv Slobode, a s njom su se popeli na drugo mjesto Premijer lige BiH sa 14 osvojenih bodova.