VS
    14.03.2020, 18:00

Lechia wygrała w Warszawie i została liderem!

2019-09-28 19:23:00
W meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z Legią 2:1. Bramki dla Lechii strzelili stoperzy Michał Nalepa i Błażej Augustyn. Po zwycięstwie w Warszawie Lechiści objęli prowadzenie w PKO Ekstraklasie.

Na początku spotkania gra toczyła się w środku pola. Groźny kontratak przeprowadzili gospodarze, ale pewnie piłkę złapał Dusan Kuciak. W 12. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pierwszego gola w meczu zdobył Mateusz Wieteska. Wyśmienitą okazję do zdobycia wyrównującej bramki Lechia miała w 32. minucie. Po świetnym zachowaniu w polu karnym strzał oddał Lukas Haraslin. Piłka odbiła się od obrońcy Legii, następnie od tułowia Artura Sobiecha i wpadła w dłonie Radosława Majeckiego. Wyrównanie udało się pięć minut później. Michał Nalepa wykorzystał dokładny wyrzut z autu Haraslina i pokonał bramkarza Legii. Na kilka minut przed przerwą Karol Fila znakomicie obsłużył podaniem Macieja Gajosa, ale strzał pomocnika Lechii z głowy nie zaskoczył Majeckiego. Pod koniec pierwszej połowy obie drużyny stworzyły zagrożenie pod bramkami rywali, ale nikomu nie udało się poprawić rezultatu przed przerwą.

Na początku drugiej połowy niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Lechii. Sprytny strzał obronił jednak pewnie Kuciak. Kilkadziesiąt sekund później Lechiści objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Fili, piłkę podbił Sobiech, a strzałem z głowy Majeckiego pokonał Błażej Augustyn. W 60. minucie groźny atak przeprowadzili gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wieteska strzelił z głowy w poprzeczkę bramki Lechii. W kolejnych minutach kilka okazji do zdobycia gola mieli gospodarze, ale świetnie zachowywał się Kuciak. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i Lechia mogła się cieszyć ze zwycięstwa na trudnym terenie.

10. kolejka PKO Ekstraklasy

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)

Bramki: Mateusz Wieteska (12.) (Legia) – Michał Nalepa (37.), Błażej Augustyn (52.) (Lechia)

Żółte kartki: Michał Karbownik (24.), Jose Kante (55.), Luquinhas (73.) (Legia) – Lukas Haraslin (45.), Filip Mladenović (71.) (Lechia)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Karol Fila, Michał Nalepa (60. Tomasz Makowski), Błażej Augustyn, Filip Mladenović – Daniel Łukasik (K), Jarosław Kubicki, Maciej Gajos – Lukas Haraslin (72. Sławomir Peszko), Artur Sobiech, Zarko Udovicić (83. Flavio Paixao)

Legia Warszawa: Radosław Majecki – Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk (K), Mateusz Wieteska, Michał Karbownik (55. Dominik Nagy (46. Igor Lewczuk), Andre Martins, Domagoj Antolić, Walerian Gwilia, Luquinhas – Jarosław Niezgoda (46. Jose Kante)

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).