Nowości w Skamieniałym Mieście

Marzysz aby w wakacje zobaczyć Skamieniałe Miasto? Warto się do tego przygotować i zaplanować pobyt. Zanim odwiedzisz w czasie wakacji więcej »

Zaproś nietoperze do swojej szkoły

Nietoperze cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem na naszych wycieczkach, dlatego od 1 września 2019 r. do 30 listopada 2019 r. więcej »

Rezerwuj terminy wycieczek z przewodnikiem

Odwiedzasz Skamieniałe Miasto z grupą szkolną lub przyjeżdżasz na niedzielną wycieczkę z rodziną? Możesz zwiedzić rezerwat z przewodnikiem, dla grup więcej »

Ale widoki! Szlak Wież Widokowych Pogórza

Przybywają kolejne ciekawe atrakcje w regionie. Dzisiaj zapraszamy do zdobywania wież widokowych położonych w niewielkiej odległości od Skamieniałego Miasta: w więcej »

Ścieżka idąca wysoko w koronach drzew i Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach!

Ciężkowice zbudują ścieżkę idącą wysoko w koronach drzew! Liczące ponad 2 tysiące mieszkańców miasteczko na południu Tarnowa ma szansę w więcej »

Wycieczki nocą przez Skamieniałe Miasto

Dobry wieczór w Skamieniałym Mieście! Wycieczki z przewodnikiem, podkowcem i dreszczykiem w ciemnościach dostępne zawsze po zachodzie słońca. Zwiedzanie połączyliśmy więcej »

Wycieczka szlakiem I.J.Paderewskiego w Ciężkowicach i Kąśnej Dolnej

Ignacy Jan Paderewski zapraszał gości do Ciężkowic i Kąśnej Dolnej, opowiadał o Polsce przy każdej nadarzającej się okazji. W wywiadzie więcej »

 

COVID-19, zasady zwiedzania rezerwatu

20 kwietnia 2020 roku została wznowiona możliwość zwiedzania rezerwatu Skamieniałe Miasto. W czasie epidemii COVID-19 należy zachować szczególne środki ostrożności. Prosimy o przestrzeganie przepisów. Obowiązuje zakaz organizacji wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez. Przypominamy, że poza głównym parkingiem przy ul. Krynickiej, można korzystać również z parkingu na rynku w Ciężkowicach, przy ul. Tysiąclecia i ul. Rekolekcyjnej.

Zachęcamy również do korzystania z innych kompleksów leśnych w okolicy w celu zmniejszenia natężenia ruchu turystycznego.
Nasze propozycje wycieczek szlakami turystycznymi:
– Pasmo Brzanki i Liwocza
– Okolice Jamnej
– Rezerwat Diable Skały w Bukowcu
– Ścieżki edukacyjne w Polichtach
– Las Tuchowski
– Rezerwat Cisy w Mogilnie

Od 25 kwietnia 2020 r. będę również pobierane opłaty za parking przy głównym wejściu do rezerwatu, oraz opłaty za wstęp.
– Bilet cały 3 zł, bilet ulgowy 2 zł
– samochód osobowy 5 zł
– autokar 10 zł
– motocykl 4 zł

Skamieniałe Miasto, Ciężkowice w rajdzie na orientację

RAJD NA ORIENTACJĘ ODWOŁANY.

Ciężkowice będą centrum wydarzeń które rozegrają się w weekend 13-14-15 marca 2020 r. Rajd na orientację „Siła KORNOlisa” to wyzwanie dla stałych uczestników biegów na orientację, jak również dla tych którzy chcą spróbować swoich sił pierwszy raz. Organizatorzy przygotowali ciekawą rodzinną propozycję po Skamieniałym Mieście i Ciężkowicach. Pogórze Ciężkowickie i Rożnowskie obfituje w liczne atrakcje, które w czasie rajdu będzie można zobaczyć. Trasy przewidziane są na 5, 8, 12, 24 godziny. Zapraszamy do udziału! Rajd na orientację Siła KORNOlisa na facebooku www.roc.org.pl

TERMIN I MIEJSCE RAJDU:
Rajd na Orientację „Siła KoRNOLisa”, z cyklu „Wiosenne CZARNE KoRNO”, zwany dalej Rajdem, odbędzie się w dniach 13-14-15 marca 2020 r. w Ciężkowicach. Terenem rozgrywania rajdu będzie Gmina Ciężkowice i okolice.

Szkolenia dla przewodników w Ciężkowicach

SZKOLENIE ODWOŁANE.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach dla przewodników:
29.02.2020 r. „Rzeki dawniej i dziś – korzyści dla lokalnych społeczności”. Zapisy i program TUTAJ SZKOLENIE O RZECE BIAŁEJ.
21.03.2020 r. Szkolenie „Nietoperzowe ciekawostki”. Zapisy i program TUTAJ SZKOLENIE NIETOPERZOWE.

Gra terenowa w Skamieniałym Mieście

Gdy pogoda dopisuje, dopisują też humory. Tak było w sobotę, 26-tego października 2019 r. w Skamieniałym Mieście. Zorganizowana w rezerwacie gra terenowa pozwoliła zintegrować się młodszym i starszym. Dzięki tej formie aktywności można zwiedzić Skamieniałe Miasto w nieco inny sposób, połączony z edukacją i współpracą grupową, a także możliwością odkrycia swoich zdolności liderskich.

Na sobotnią grę przybyły trzy grupy: “Kamyki” – czyli młodzież z okolic Ciężkowic, “Pieczarki” – turyści z Krakowa, oraz “Nietoperze” – najmłodsi z uczestników. Zabawę rozpoczęliśmy w cieniu skały “Grunwald”. Zapieczętowaniem udziału w grze było przejście uczestników przez szczelinę “Grunwaldu”, zetknięcie z Czarownicą i nadanie nazwy zespołowi.

Złota Polska Jesień i spacery

Dlaczego warto jesienią zwiedzać Skamieniałe Miasto?
– Jest kolorowo
– Nie ma tłoku na szlakach
– Teraz najczęściej zobaczysz Tatry
– Nie ma problemu z parkowaniem
– Jeżeli dobrze się ubierzesz, nie będzie Ci ani gorąco, ani zimno

Piernik Ciężkowicki – smaczna pamiątka

Cieszymy się, że turyści przyjeżdżający do Skamieniałego Miasta mogą zakupić coraz smaczniejsze i ciekawsze pamiątki. O smaku Piernika Ciężkowickiego już krążą legendy! Oto jedna z nich 😉 www.piernikciezkowicki.pl/