Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Любарка

ЛЮБАРКА — село, центр сільської Ради. Роз­ташована на березі річки Лозниці (притока Ужа), за 16 км на південь від районного центру. До найближчої залізничної станції Овруч — 40 км. Через село пролягає автошлях Наро­дичі — Малин — Київ. Дворів — 179. Населення — 506 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Батьківщина, Ганнівка, Гута Ксаверівська, Журавлинка, Лозниця, Роги, Розсохівське, Рудня-Кам'янка, Северівка.
На території Любарки міститься центральна садиба колгоспу ім. Богдана Хмельницького, за яким закріплено 2864 га земельних угідь, у т. ч.
1859 га орної землі, 2117 га лісу. Господарство м'ясо-молочного напряму, вирощує також льон, картоплю. Колгосп має пилораму, два млини, льонопункт, ремонтні майстерні для сільськогос­подарських машин, рибний ставок з водним дзер­калом 17 га, птахоферму. На території сільської Ради розташована міжколгоспна Розсохівська ГЕС.
За трудові успіхи орденами і медалями СРСР нагороджено 101 чоловіка, в т. ч. орденом Трудо­вого Червоного Прапора В. П. Зайця — голову сільської Ради, Г. В. Барсук — доярку, Г. О. Ко­шечка — колишнього голову колгоспу та О. О. Пікуль — трактористку. 1939 року орденом Леніна нагороджено колишнього директора школи П. І. Крижанівського.
У селі с восьмирічна школа, 12 учителів якої навчають 115 учнів. Є клуб на 250 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 14 тис. примір­ників, фельдшерсько-акушерський пункт, пошто­ве відділення, АТС, побуткомбінат, два магазини.
Партійна організація об'єднує 37 комуністів (створена 1928 року), комсомольська (виникла 1928 року) — 50 членів ВЛКСМ.
Село згадується в писемних документах за 1694 рік.
У XIX ст. на базі місцевих болотних руд було налагоджено залізорудне виробництво.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1921—1922 рр. 11-й прикордонний полк під командуванням Г. І. Котовського брав участь у розгромі банди Тютюнника, яка діяла в селі. В боротьбі з бандою загинуло 10 бійців-котовців. Їх останки поховані в братській могилі, де 1965 року встановлено обеліск.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 132 чоловіка, 90 з них загинули. Всі учасники війни нагороджені орденами та медалями СРСР.
1943 року над селом у повітряному бою заги­нув льотчик-винищувач комуніст І. М. Поляков, уродженець м. Вольська Саратовської області. Відважному льотчику, який таранив ворожий літак, присвоєно звання Героя Радянського Со­юзу (посмертно). На місці загибелі героя 1967 року встановлено обеліск.

Сучасна карта - Любарка