Редакційна політика і стандарти

Місія РБК-Україна

Наша місія - в оперативному і точному інформуванні читача про події, що відбуваються в Україні та за кордоном. У тому, щоб найбільш повно розкривати найважливіші та найактуальніші теми, що хвилюють українців. При цьому ми впевнені, що читачеві необхідно дати не тільки вичерпну інформацію про те, що відбувається в країні і світі, подану з різних ракурсів, але і привід задуматися про причини і наслідки глобальних процесів, що впливають на наше життя.

Стандарти РБК-Україна

РБК-Україна є незалежним від політичних, економічних та інших груп впливу. Вибір тем для публікації і визначення їх важливості для читача цілком залежить від редакції. Видання не приймає чиюсь сторону в конфліктних ситуаціях і дотримується принципу максимальної об'єктивності.

У правових аспектах своєї роботи РБК-Україна керується Конституцією України, Кримінальним кодексом та іншими нормами українського законодавства. Також до уваги беруться принципи і стандарти, викладені у Загальній декларації прав людини та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Редакційна політика видання не може йти на шкоду національним інтересам України. У той же час, РБК-Україна віддає собі звіт, що особисті позиції чиновників, депутатів та інших осіб, які виступають від імені держави, можуть йти врозріз з національними інтересами країни. Повага до демократичних цінностей, прав і свобод людини, незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, необхідності захисту від будь-якої зовнішньої агресії є безумовним пріоритетом редакційної політики.

Етичні принципи

Редакція не підтримує будь-які форми пропаганди насильства і дискримінації. У тому числі не допускаються до публікації образливі, ксенофобські, расистські, гомофобні, наклепницькі або будь-які інші види думок, спрямовані проти честі і гідності людини, а також недоторканності приватного життя.

Порушники цього принципу серед співробітників редакції будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності, аж до припинення співпраці. Обов'язок виправити завдану шкоду потерпілій від таких дій особі покладається на порушника.

Перевірка фактів і джерел

Видання публікує правдиву інформацію в тих рамках, наскільки це може бути встановлено. Перевірка фактів, а також неупереджена та об'єктивна їх подача - це прямий обов'язок журналістів і редакторів РБК-Україна. Явне розділення фактів і думок є основоположним принципом нашої роботи.

При аналізі фактів і встановлення їх достовірності співробітники видання використовують максимум доступних інструментів і джерел. Матеріал перед публікацією проходить три ступені верифікації, щоб уникнути фактологічних, граматичних, стилістичних та інших помилок.

Виправлення та зміни

Редакція вкрай уважно ставиться до питання виправлення недостовірної інформації та можливості всіх зацікавлених сторін подати свою позицію, в рамках загальноприйнятих світових журналістських стандартів. Виправлення і доповнення матеріалу є обов'язком автора і його редактора, якщо об'єктивно доведено необхідність такого втручання.

Експертність

Видання прагне надати всі можливі погляди на події, проблеми та процеси, тому, крім штатних співробітників з позначеною спеціалізацією, до роботи над контентом залучаються експерти в своїх галузях і лідери громадської думки.

Анонімні джерела

Журналісти РБК-Україна зобов'язані не розкривати джерела отримання інформації, якщо вони наполягли на конфіденційності. Безпосередній керівник має право дізнатися ім'я джерела в разі крайньої необхідності, але за умови збереження цієї інформації в таємниці. Окреслені права і обов'язки неодноразово закріплені в рішеннях Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

РБК-Україна прагне вибудовувати довгострокові відносини зі своїми джерелами, що підвищує довіру читачів до інформації, що публікується виданням, навіть на умовах анонімності співрозмовників. При цьому отримана від перевірених джерел резонансна інформація підлягає обов'язковій перевірці в інших незалежних джерел. Пріоритет надається джерелами, які можуть бути ідентифіковані для читача.

Корпоративна культура

Політика видання щодо роботи з джерелами

Співпраця журналістів РБК-Україна з джерелами поза рамками журналістських обов'язків не допускається. Робочі контакти з будь-яким джерелом інформації не можуть використовуватися ним для просування власних політичних або економічних інтересів на майданчику РБК-Україна. Обмін отриманої інформації на будь-які преференції з боку редакції не допускається.

Редакція РБК-Україна уникає зобов'язань перед своїми джерелами інформації, які можуть поставити під сумнів редакційну незалежність і творчу свободу.

Політика щодо конфлікту інтересів

Видання також уникає будь-якого конфлікту інтересів, який може бути викликаний особистими причинами або сімейними обставинами його співробітників.

Політичні, економічні, релігійні та інші погляди співробітників РБК-Україна не впливають на позицію видання. Під час політичних, бізнесових та соціальних конфліктів редакція прагне давати слово всім їх учасникам, на стаючи на чийсь бік.

Політика щодо використання соцмереж

Редакція заохочує активне використання її співробітниками соціальних мереж для кращого контакту з аудиторією. На особистих сторінках співробітників РБК-Україна представлена їх приватна думка про будь-які процеси, що відбуваються в Україні та за кордоном.

У той же час, співробітники видання не можуть публікувати інформацію, яка може бути розцінена як пряма підтримка тих чи інших політиків чи політичних сил. Розпалювання міжнаціональної або міжрелігійної ворожнечі, пропаганда насильства, шовінізму, антисемітизму, будь-якої форми дискримінації, так само як і виправдання збройної агресії проти України неприпустимі навіть на особистих сторінках співробітників видання.

Формати РБК-Україна

Новина. Оперативна інформація про актуальну подію. Головне завдання новини - проінформувати читача про те, що відбувається, дати йому вичерпну інформацію. Вона може бути як коротким інформаційним повідомленням, так і містити всі відомі на даний момент факти, фото-відео матеріали та передісторію. В новині обов'язково вказано джерело інформації.

Стаття. Аналітичний матеріал, підготовлений журналістом. Автор тексту проводить аналіз події/ситуації/процесу, зіставляє факти, описує можливі наслідки. Стаття обов'язково містить коментарі експертів.

Інтерв'ю. Бесіда журналіста з ньюсмейкером, який на думку видання актуальний та цікавий читачеві.

Точка зору. Матеріал, в якому журналіст видання або експерт розкриває своє бачення тієї чи іншої ситуації або процесу.

Взаємодія з рекламодавцями

Рекламні матеріали, які розміщує інформаційне агентство РБК-Україна, знаходяться в розділі "прес-релізи". Також вони можуть позначатися символом (А). За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.

Взаємодія з читачами

РБК-Україна цінує своїх читачів і постійно вдосконалюється, щоб задовольняти їх інформаційні потреби. На головній сторінці сайту розміщені контакти - номер телефону та адресу електронної пошти, за якими можна зв'язатися з редакцією.

Нагороди

  1. Подяка творчому колективу інформаційного агентства “РБК-Україна” за активну участь у висвітленні діяльності підприємств паливно-енергетичного комплексу та інформування громадськості про події в енергетичній галузі.
  2. Лауреат загальнонаціональної програми “Людина року 2011” в номінації “Інтернет-медіа року”.
  3. Почесна відзнака загальнонаціональної програми “Людина року 2008” за багаторічне плідне співробітництво та професійну підтримку під час реалізації загальнонаціональної програми “Людина року”.
  4. Подяка за участь у громадському проекті “Здорові діти” за надання допомоги у проведенні благодійної акції “Здорові діти”, спрямованої на придбання бронхоскопу для Клінічної лікарні №17 міста Києва.
  5. Подяка за допомогу в проведенні Першого українського ритейл-форуму.
  6. Диплом за сприяння у важливій справі збереження людських життів та популяризації професії рятувальника.
  7. Подяка за активну співпрацю та висвітлення соціальної тематики, покликане сформувати відповідальне, толерантне та доброзичливе суспільство, а також - за цінний внесок у соціально-гуманітарне життя України, яке примножує сили українського народу.
  8. Диплом учасника першої всеукраїнської виставки-форуму “Житло 2007”
  9. Диплом переможця конкурсу “Кращий журналіст фондового ринку 2012” за ІІ місце в номінації “Краще інформаційне агентство, яке публікує матеріали на тему фондового ринку”.
  10. Подяка за високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у організацію і проведення VIII Львівського міжнародного економічного форуму.
  11. Почесна грамота за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток будівельної галузі України та з нагоди дня будівельника.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся