Королева шахів
Спорт

Усе про нову чемпіонку світу з шахів Марію Музичук

6 квітня 2015 0

22-річна Марія Музичук родом зі Стрия, що на Львівщині, стала справжньою сенсацією цьогорічного чемпіонату світу з шахів. Спортсменка, яку не вважали фавориткою турніру, зуміла стати кращою серед 64-ох найсильніших шахісток світу і здобути титул нової шахової королеви.

Під час напруженого фінального матчу, який тривав чотири партії, гра Марії Музичук прикувала до моніторів тисячі українців. Ще б пак, галичанка протистояла росіянці Натальї Погоніній, а чемпіонат світу відбувався у російському Сочі.

І все ж вона перемогла і стала 15-ою чемпіонкою світу з шахів. Усе, що варто знати про нову королеву шахів Марію Музичук, – у матеріалі ZAXID.NET.

Марія та Ганна Музичук у дитинстві. Фото: Chess News.

Новоспечена чемпіонка світу з шахів Марія Музичук народилася 21 вересня 1992 року у місті Стрий, Львівська область. Батьки спортсменки - заслужені тренери з шахів Олег та Наталя Музичук.

Старша сестра чемпіонки, Ганна Музичук, - відома шахістка і чинна чемпіонка світу із бліцу. Свого часу Ганна виступала за федерацію шахів Словенії і сестрам двічі доводилося змагатися між собою на міжнародних змаганнях — обидві очні партії завершилися внічию. До слова, громадянства Ганна Музичук не змінювала.

Вікова різниця сестер – 2,5 роки. Батьки майже одночасно почали знайомити доньок із шахами, а вже в 10-11 років дівчатка з легкістю обігрували у домашніх партіях свого тата.

У семирічному віці Марічка дебютувала на дитячому чемпіонаті України з шахів, а вже за два роки зуміла вибороти 8 місце під час дівочого чемпіонату Європи та вперше спробувати свої сили на світовому рівні.

Маленькі сестри Музичук у формі збірної України. Фото: Chess News.

До свого десятиліття Марічка Музичук завоювала золото чемпіонату Європи та світової першості серед дівчат.

Станом на квітень 2015 року Марія Музичук перебувала на 12-му місці світового рейтингу, її сестра Ганна – на шостому. Перед стартом чемпіонату світу Марічка не входила до числа фаворитів і переможних результатів більше чекали від її сестри.

Упродовж трьох років трон шахової королеви України залишався за сестрами Музичук – Марія була кращою у 2012/13 рр., а Ганна – у 2014 році.

В активі чинної чемпіонки світу – серйозні командні досягнення. У складі збірної України Марія Музичук стала чемпіонкою Європи та світу у 2013 році, а також бронзовою призеркою Всесвітньої шахової Олімпіади у 2012 та 2014 роках.

У фінальному поєдинку чемпіонату світу-2015. Фото: Chess Pro.

Марія Музичук стала другою чемпіонкою світу з шахів в історії незалежної України. До цього у 2012 році цей титул здобула харків’янка Ганна Ушеніна.

У фінальному раунді змагань, який складався з чотирьох партій, Марія Музичук спочатку зіграла внічию з росіянкою Натальєю Погоніною. У другій партії, граючи білими, українка здобула перемогу, а третю і четверту знову завершила внічию. З рахунком 2,5 – 1,5 українська шахістка стала новою чемпіонкою світу з шахів.

Фінал чемпіонату світу з шахів. Марія Музичук (Україна) - Наталья Погоніна (Росія). Фото: ChessPro.

Її суперниця, росіянка Наталья Погоніна впродовж чемпіонату здійснила спортивний подвиг - шахістка тричі відігралася в заключних партіях матчів, однак з українкою не змогла перемогти жодного разу.

За цю перемогу Марія Музичук отримає $60 тис. призових, а віце-чемпіонка Наталья Погоніна – $30 тис.

Після перемоги на чемпіонаті світу з шахів. Фото: Chess Pro.

Марія Музичук наразі продовжує навчання у магістратурі Львівського державного університету фізичної культури.

Окрім шахів Марічка добре грає у настільний теніс та більярд. Не цурається соцмереж, любить слухати музику та багато читає. Також у планах спортсменки – освоїти піаніно, грати на якому вона мріяла з дитинства.

За ігровою дошкою шахістка проводить 6-8 годин вдень, часто влаштовує спаринги зі сестрою, а до змагань Марічку та Ганну спеціально готують тренери.

Вже восени Марія Музичук захищатиме свій титул чинної королеви шахів світу у протистоянні з представницею Китаю Хоу Іфань.