NASA запустило космічний зонд Lucy для вивчення астероїдів Юпітера

NASA запустило космічний зонд Lucy для вивчення астероїдів Юпітера

NASA запустило космічний зонд Lucy для вивчення астероїдів Юпітера NASA

Управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) запустило у космос апарат Lucy, створений для вивчення так званих Троянських астероїдів, які обертаються по тій же орбіті навколо Сонця, що і Юпітер.

Про це повідомляється на Twitter-сторінці NASA.

Апарат вагою 1,5 тонни запустили за допомогою ракети-носія Atlas V компанії United Launch Alliance зі стартового майданчика на космодромі на мисі Канаверал у Флориді. Lucy вивчатиме дві великі групи Троянських астероїдів. На думку вчених, вони дозволять розкрити таємниці походження Сонячної системи, оскільки ці астероїди є скам'янілостями первозданного матеріалу, з якого вона створювалася.

Зонд здійснить серію прольотів на максимально близькій відстані до астероїдів з метою вивчення геології, хімії та фізики цих тіл Сонячної системи. Перший проліт апарату повз Троянський астероїд очікується 20 квітня 2025 року, а у 2033 році – останній. У межах місії, яка триватиме 12 років, Lucy подолає відстань у 6,3 мільярда кілометрів. Вартість місії оцінюють у 981 мільйон доларів.

Що відомо

  • Космічний апарат BepiColombo Європейського космічного агентства (ESA) передав перші знімки з поверхні Меркурія. Знімок північної півкулі планети був зроблений з відстані 2420 кілометрів.
  • У червні NASA повідомило про плани запустити два космічні апарати для дослідження Венери.
  • Космічний зонд Parker Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США сфотографував темну сторону Венери.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди