Використання адмінресурсу могло вплинути на результати виборів у Харкові — координатор "Опори"

Використання адмінресурсу могло вплинути на результати виборів у Харкові — координатор "Опори"

Використання адмінресурсу могло вплинути на результати виборів у Харкові — координатор "Опори" Суспільне Харків

У день виборів мера Харкова 31 жовтня спостерігачі "Опори" зафіксували 311 порушень виборчого законодавства, серед яких — контрольоване голосування та перешкоджання діяльності офіційних спостерігачів. "Опора" також констатує масштабне використання адміністративного ресурсу на користь в. о. мера Ігоря Терехова під час виборчої кампанії.

Про це 1 листопада сказав координатор спостереження "Опори" на Харківщині Микола Зінченко.

"Ми зафіксували залучення бюджетників для агітації, використання ресурсів міської ради для власного піару, використання комунальних коштів, піар на різноманітних соціальних та інфраструктурних проєктах, намагання підкупу виборців (з використанням адмінресурсу). Пам'ятаємо про квитки в зоопарк, які безконтрольно роздавалися людям на всіх зустрічах з Тереховим. Квитки роздавалися працівникам шкіл, студентам в необмеженій кількості. Ми зверталися до зоопарку з проханням надати нам інформацію про вартість одного квитка. На що ми отримали відповідь, що вони не можуть порахувати", — сказав Зінченко.

За спостереженнями "Опори", до кампанії залучали вчителів, які збирали інформацію від людей про "Картку харків'янина". На анкетах для видачі карток та листівках були фото Терехова. За словами Зінченка, їм також відомо про випадки, коли вчителів та медиків збирали на наради, де розповідали, що 31 жовтня треба піти і зробити "правильний вибір", підтримати чинну міську владу.

"Було спонукання серед студентів, щоб вони приходили на виборчі дільниці. Їх контролювали. Також багато інформації щодо бізнесу, який розсилав своїм працівникам інформацію, про те, щоб вони прийшли і проголосували. Окремо — про акції в день голосування: "прийди та отримай подарунок". Це акція на мобілізацію виборців, так, але за кілька днів до голосування ця акція крутилася на ресурсах "Блоку Кернеса", що могло в людей створювати враження, що акцією займається ця політична сила", — розповідає координатор спостереження.

За його словами, сукупність цих фактів може свідчити про те, що в умовах низької явки результат лідера голосування міг би бути нижчим: "Тобто, ми не можемо сказати, що якби не використання адмінресурсу, в нас би голосування завершилося в один тур. Цілком можливо, що його діяльність могла вплинути на результати виборів в Харкові".

За словами Зінченка, використання адмінресурсу під час виборчої кампанії складно довести, оскільки Терехов діяв у двох ролях: як кандидат і як в. о. мера. Так само складно довести, що людей змушували прийти на виборчі дільниці.

Ігор Терехов прокоментував питання адмінресурсу на брифінгу 31 жовтня. "Адмінресурс абсолютно не використовувався. Те, що сьогодні кажуть, ну, можливо, одиничні випадки якісь мають місце, але насправді адмінресурс у цих виборах точно не використовувався", — сказав Терехов.

Читайте також

Вибори у Харкові: "Опора" оприлюднила результати паралельного підрахунку

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди