3p

A Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE) is a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe került Valton-Sec őrzi az intézmény épületeit, és az ott tanuló diákokat párszáz millió forintért.

Közbeszerzést írtak ki a BGE épületeinek őrzésére, melyet két pályázó közül a Valton-Sec Zrt. nyert el. Az alulmaradt induló az S-System Service Kft. volt.

A feladat érinti:

  • a BGE Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kar épületét (V. kerület, Markó utca)
  • a BGE Pénzügyi és Számviteli Karának épületét (XIV. kerület, Buzogány utca)
  • a BGE „E” Igazgatósági épületét (XIV. kerület, Buzogány utca)
  • a BGE Pénzügyi és Számviteli Karának kollégiumát (XIV. kerület, Bagolyvár utca)
  • a BGE Központi Könyvtár és Hallgatói Központ épületét (XIV. kerület, Bagolyvár utca).

Ezen túlmenően két évig biztos, hogy a kormány jól bevált őrző-védő cége fogja a BGE egyéb eseti vagyonvédelmi, létesítményőrzési és rendezvényszervezési feladatait is ellátni, például diplomaosztókon, nemzetközi és hazai konferenciákon, workshopokon, állásbörzén, nyílt napokon, és akár 500 fős rendezvényeken biztosítja majd a rendet.

A BGE Markó utcai épületében is Valtonosok járőröznek majd. Fotó: bge
A BGE Markó utcai épületében is Valtonosok járőröznek majd. Fotó: bge

A szerződést évi nettó 312 ezer forintról írták alá november 27-én.

Az EU által kikényszerített Integritás Hatóság az elsők között volt, amely közbeszerzés nélkül szerződött velük. Ez azonban csak az Átlátszó kérdésére nagy nehezen elküldött dokumentumból derült ki. Az Integritás Hatóság elnökét nettó 1,15 millió forintért fuvarozza havonta, az autót havi nettó 440 ezer forintért bérlik, és az üzemanyagot is a hatóság fizeti.

2023 elején a Válaszonline írta meg, hogy az állami rendezvényeket biztosító Valton-Sec Zrt. meghatározó többsége egy Mészáros Lőrinc ügyvédi csapata által kezelt magántőkealaphoz került. Mindaddig a céget 89 százalékban Varga Lajos birtokolta, a maradék 11 százalék pedig Sarka Kata férjéé, Bessenyei Istváné volt.

A többségi tulajdonrészt megszerző Prime Multi Magántőkealapot idén januárban alapították, és a Mészáros Lőrinc jogászcsapata által működtetett Primefund Befektetési Alapkezelő menedzseli.

A Prime Multi Magántőkealap és Varga Lajos megalapította a Prime Multi Zrt.-t, amibe Varga beletett 6,7 milliárd forintnyi cégrészesedést, vagyis a Valton 89 százalékát.

A Valton nettó árbevétele 2021-ben 14 milliárd, 2022-ben már 18 milliárd volt. Ennek többsége, 10 milliárd az objektumőrzésből érkezik be, 4 milliárd rendezvények biztosításából.

A nyereségük 2021-ben 1,7 milliárd, 2022-ben 1,8 milliárd forint volt.

A két tulajdonos 2021-ben az 1,7 milliárd forintos adózott nyereség több mint felét, 950 millió forintot vette ki osztalékként. Varga Lajosnak 845,5 millió jutott, Bessenyei Istvánnak pedig 104,5 millió. A 2022-es osztalék nagyságáról és kifizetéséről tanúskodó dokumentum azonban még mindig nem található meg a cég tavalyi elektronikus beszámolójában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!