Celoštátna súťaž, dvojkolovo každý s každým. Muži: 15 roční a starší.

12 družstiev:

MEX 0809 družstvá

ZÁKLADNÁ ČASŤ:

hrací čas: 3 x 20 min čistý čas, 10 min prestávky, 1. - 8. družstvo po základnej časti do play-off, 9. - 10. družstvo po základnej časti koniec po základnej časti, 11. družstvo baráž s druhým najlepším družstvom (nie „B" družstvom klubu, ktorý má družstvo aj v extralige mužov) druhej ligy mužov na dva víťazné zápasy ako v play-off, 12. družstvo priamy zostup do druhej ligy mužov (MII).

3.6 Súťažný poriadok SZFB:

Určenie poradia družstiev

a) víťazom príslušnej skupiny súťaže je družstvo, ktoré dosiahne najvyššieho počtu bodov. Družstvo, ktoré má najnižší počet bodov sa umiestni posledné. Ak majú dve, alebo viac družstiev po odohranej súťaži rovnaký počet bodov, rozhoduje o umiestnení vyšší počet bodov zo vzájomných zápasov. Ak je rovnaký, rozhoduje najprv gólový rozdiel, potom gólový pomer zo súčtu daných a obdržaných gólov vo vzájomných zápasoch. Pokiaľ tieto kritériá nedovoľujú stanoviť poradie, rozhoduje gólový rozdiel a následne pomer zo všetkých zápasov.

b) Ak kritériá na základe vzájomných zápasov nedovoľujú určiť poradie a jedná sa o rozhodnutie o postupe, alebo zostupe družstiev, zohrajú družstvá vzájomný kvalifikačný zápas, podľa rozhodnutia riadiaceho orgánu súťaže

c) V priebehu súťaže sa poradie družstiev v prípade rovnosti bodov stanoví podľa gólového rozdielu a ak je rovnaký, podľa gólového pomeru zo všetkých odohratých zápasov. Keď tieto kritériá nerozhodnú stanoví poradie riadiaci orgán súťaže losom

PLAY-OFF:

4F:

1. zápas So 7.3.2009.

2. zápas Ne 8.3.2009.

Prípadný 3.zápas So/Ne 14./15.3.2009

Termíny PLAY-OFF/BARÁŽE tu

Do play-off postupujú družstvá na 1.-8. mieste po základnej časti MEX. Hrá sa na dva víťazné zápasy. Hrací čas: 3 x 20 min čistý čas, 10 min prestávky.

V prípade nerozhodného výsledku po normálnom hracom čase sa zápas PLAY-OFF predlžuje o 10 min po 2 min prestávke po normálnom hracom čase; zápas sa skončí v predĺžení ak padne gól (rýchly koniec); ak sa nerozhodne v predĺžení nasleduje séria 5 trestných strieľaní / každé družstvo; ak sa nerozhodne po sérii 5 trestných strieľaní / každé družstvo nasledujú série po 1 trestnom strieľaní / každé družstvo až do rozhodnutia. Za rozhodujúci výsledok v trestných strieľaniach sa považuje rozhodujúci výsledok v zmysle Pravidiel florbalu SZFB.

V štvrťfinále (4F) sa stretne družstvo najlepšie umiestnené po základnej časti MEX s družstvom najhoršie umiestnením po základnej časti MEX, atď. (8-1, 7-2, 6-3, 5-4)

V semifinále (SF) sa stretne postupujúce družstvo zo 4F najlepšie umiestnené po základnej časti MEX s postupujúcim družstvom zo 4F najhoršie umiestnením po základnej časti MEX, atď. (obdobne ako pri určovaní dvojíc pre 4F play-off)

Prvý a druhý zápas štvrťfinále, semifinále a finále (F) sa hrá na ihrisku lepšie umiestneného družstva po základnej časti MEX zo súperiacej dvojice. Prípadný tretí zápas štvrťfinále, semifinále a finále sa hrá na ihrisku horšie umiestneného družstva po základnej časti MEX zo súperiacej dvojice.

BARÁŽ o postup/udržanie sa v MEX 09/10:

2. družstvo MII (nie „B" družstvo klubu, ktorý má družstvo aj v extralige mužov) baráž s 11. družstvom MEX na dva víťazné zápasy ako v play-off MEX (prvé dva zápasy na ihrisku družstva MEX, príp. tretí zápas na ihrisku družstva MII).