УКР РУС  


 Главная > Новости > Социальное служение  
Опросы



Наш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.ua



Сейчас на сайте 73 посетителей

Теги
Києво-Печерська Лавра шляхи єднання забобони монастирі та храми України Церква і влада УГКЦ іконопис Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II Церква і медицина вибори комуністи та Церква Вселенський Патріархат українська християнська культура Католицька Церква Президент Віктор Ющенко автокефалія церква та політика Церква і політика Мазепа молодь церковна журналістика педагогіка секти діаспора УПЦ КП постать у Церкві Священний Синод УПЦ Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор церква і суспільство розкол в Україні милосердя Доброчинність краєзнавство Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан)






Рейтинг@Mail.ru






ХАРКІВ. Президент України Віктор Ющенко відкрив меморіальний комплекс в пам’ять про жертв Голодомору

  20 ноября 2008



Коли втрачає сенс боротьба, починається молитва до Бога. Саме цю думку спробував втілити в бронзі скульптор Олександр Рідний, створюючи комплекс жертвам Голодомору в селищі Черкаська Лозова під Харковом. Його шестиметровий монумент - проникливе втілення відчаю української родини, яка залишилася сам на сам зі смертельним лихом. Батько ще продовжує опиратися біді й у розпачі дивиться на північ, у бік Росії. А мати, втративши останню надію, здіймає у молитві руки до неба. До них горнеться двоє діток, шукаючи бодай якогось захисту.

 

З благословення митрополита Харківського і Богодухівського Никодима на церемонії відкриття Меморіалу вікарій Харківської єпархії архієпископ Ізюмський Онуфрій звершив чин його освячення.

До дня пам'яті жертв Голодомору, який відзначається згідно Указу Президента України 22листопада, в церквах Харківської єпархії пройдуть заупокійні богослужіння, під час яких буде звершено молитву за упокій душ тих людей, які постраждали в роки лихоліть.

Меморіал ще до свого відкриття викликав на Харківщині палкі ідеологічні дебати. Спочатку проти його спорудження виступили міські депутати: мовляв, Голодомор приніс смерть до сільських районів області, тому пам'ятник мусить бути споруджений десь на периферії. А потім до депутатського «хору» приєдналися противники визнання трагедії 1932-33 років як геноциду українського народу. Їм здалося, що бронзовий батько вороже дивиться у бік північної сусідки і навіть погрожує у її бік кулаком. І оскільки монумент спорудили обабіч бєлгородської траси, якою щодня курсують автівки з російськими номерами, пам'ятник, на думку противників його спорудження, міг викликати міжнародний скандал.

Зрештою, все минулося. Меморіал вразив своєю трагічністю. А той факт, що його збудували на околиці Харкова, лише посилив емоційне сприйняття тих подій. «Ця трагедія була саме тут, де зараз стоять наші ноги», - сказав Віктор Ющенко, відкриваючи разом із трьома свідками страшної минувшини меморіал жертвам Голодомору. На його думку, цей пам'ятник потрібен не мертвим, а живим, тому що тільки правда може об'єднати людей. «Якщо не винесемо з минулого уроки, - сказав глава держави, - будемо помилятися багато разів і в майбутньому».

Харківський меморіал був збудований на благодійні внески і обійшовся в 3,5 млн. гривень. Невдовзі біля підніжжя скульптури будуть покладені плити, на яких викарбують прізвища людей, що не змогли пережити той страшний голод. Віктор Ющенко також провів Всеукраїнський урок пам'яті у Харківській спеціалізованій школі № 62. Президент розповів дітям про причини і наслідки штучного голоду в Україні 1932-33 років, зокрема про так звані «чорні дошки». Очевидно, ключовою метою було знищити людину», - зауважив Президент.

Україна Молода