Samorząd

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. wdrożenia systemu zarządzania jakością według wymagań normy ISO 9001:2000 w Urzędzie Miasta Krakowa

Maria Rusowicz

Maria.Rusowicz@um.krakow.pl


Maria  Rusowicz Data urodzenia: 15 sierpień 1957 r., Kraków
Zamężna, mąż Krzysztof, synowie Jakub i Piotr


WYKSZTAŁCENIE

Uniwersytet Jagielloński Wydział Prawa i Administracji , kierunek Administracja - ukończony w 1980r.,

Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, Instytut Zarządzania - ukończone w 1997r.,

Studia Podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania - Zarządzanie, Audyt i Kontrola Wewnętrzna - ukończone w 2005r.


STAŻE

Organizacja samorządu terytorialnego Uniwersytet w Lille Francja - 1992/1993,

Zarządzanie kadrami - program pomocowy OVERTURE Praga Czechy -1994,

Organizacja i funkcjonowanie Urzędu Miasta Wiednia - Wiedeń Austria 1995,

Organizacja i funkcjonowanie dzielnic pomocniczych - Frankfurt n.Menem 1996,

Organizacja przeciwdziałania patologiom społecznym - Bordeux Francja 1997.


PRZEBIEG PRACY ZAWODOWEJ

15.09.1980 - 15.10.1985 Spółdzielnia Pracy Rymarzy - samodzielne stanowisko ds. organizacyjnych. Do zakresu pracy na stanowisku należało w szczególności:
- opracowywanie i aktualizacja struktury organizacyjnej,
- merytoryczna obsługa Zarządu Spółdzielni w zakresie przygotowywania i nadawania biegu uchwałom,
- kontrola wykonania uchwał Zarządu,
- współpraca z radcą prawnym w zakresie rozstrzygania sporów wewnątrzorganizacyjnych i sądowych.

15.10.1985 - 30.06.1989 Zakład Konstrukcji Stalowych "ELBUD'' w Krakowie.
Specjalista ds. kontroli wewnętrznej. Do zakresu pracy na stanowisku należało przeprowadzanie kontroli działalności wszystkich jednostek organizacyjnych zakładu pod kątem prawidłowości rozliczeń finansowych i materiałowych.
Kierownik wydziału administracyjno - gospodarczego. Do zakresu pracy na stanowisku należała organizacja i prowadzenie całokształtu spraw administracyjnych i socjalnych zakładu tj. kierowanie 20 osobowym zespołem pracowników przeznaczonym do logistycznego zabezpieczenia funkcjonowania zakładu oraz zarządzanie nieruchomościami zakładu, magazynem socjalnym, stołówką pracowniczą, przychodnią przyzakładową a także ośrodkiem kolonijnym.

1.07.1989 - 30.06.1991 Przedsiębiorstwo Państwowe Pracownie Konserwacji Zabytków w Krakowie - kierownik działu służb pracowniczych. Do zakresu pracy na stanowisku należała organizacja i prowadzenie całokształtu spraw kadrowych i socjalnych przedsiębiorstwa w tym kierowanie 7 osobowym zespołem pracowników.

15.01.1992 - 31.12.1999 Urząd Miasta Krakowa.

15.01.1992 - 31.08.1992 - Asystent Wiceprezydenta Miasta Krakowa. Do zakresu czynności na stanowisku należało w szczególności organizowanie pracy oraz przygotowywanie projektów decyzji Wiceprezydenta.

1.09.1992 - 5.03.1993 - Zastępca dyrektora wydziału organizacyjnego. Do zakresu pracy na stanowisku należało sprawowanie merytorycznego nadzoru nad następującymi komórkami wydziału:
- referat organizacji,
- kancelaria ogólna i dziennik podawczy,
- referat archiwum,
- stanowisko ds. socjalnych.

5.03.1993 - 30.04.1999 - Zastępca dyrektora wydziału organizacji i koordynacji przy równoczesnym wykonywaniu, z upoważnienia Prezydenta Miasta, obowiązków Zastępcy Dyrektora Magistratu .
Do zakresu czynności na stanowisku zastępcy dyrektora wydziału należało organizowanie oraz sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad pracą:
- oddziału organizacji, kontroli i audytów,
- oddziału nadzoru i koordynacji,
- oddziału szkolenia , kadr i płac,
- oddziału zamówień publicznych.
Do obowiązków w zakresie zastępcy Dyrektora Magistratu należało w szczególności sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad pracą całego Wydziału Organizacji i Koordynacji oraz Wydziału Księgowo-Rachunkowego a także Wydziału Obsługi. Ponadto zapewnienie współdziałania wszystkich komórek organizacyjnych Magistratu Krakowskiego a także miejskich jednostek organizacyjnych i podmiotów gospodarczych prawa handlowego z kapitałem gminy.
Ponadto organizacja szkoleń z zakresu reformy administracyjnej państwa, kontroli, organizacji pracy urzędu, zamówień publicznych, systemu zatrudniania i wynagradzania.
Osiągnięcia: zorganizowanie i wdrożenie systemu udzielania zamówień publicznych przez urząd; zorganizowanie przejęcia przez urząd nowych zadań w wyniku reformy administracji publicznej; zorganizowanie i wdrożenie systemu rejestracji i śledzenia spraw w urzędzie; zorganizowanie i wdrożenie systemu informacji o sposobie załatwiania spraw w urzędzie - procedury zewnętrzne; wprowadzenie elementów zarządzania procesowego - procedury wewnętrzne.

Od 1.05.1999 - 31.12.1999 - inspektor w Wydziale Organizacyjnym wykonujący prace zlecone przez Dyrektora Magistratu oraz koordynator oddziału zamówień publicznych.

1.01.2000 - 30.11.2000 zastępca dyrektora ds. administracyjnych parku wodnego w Super Krak S.A. w Krakowie.
Osiągnięcia: uruchomienie działalności w nowo wybudowanym obiekcie parku wodnego poprzez odbiór obiektu od wykonawców, nabór i szkolenie pracowników, zorganizowanie służb marketingu, księgowości i eksploatacji oraz nadzór i rozliczanie bieżącej eksploatacji obiektu i najemców lokali użytkowych.

Od 2001 - do 31.05.2005 naczelnik wydziału inicjatyw samorządowych w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Osiągnięcia: zorganizowanie i prowadzenie na terenie Województwa Małopolskiego, pierwszego w skali kraju programu współpracy z samorządami lokalnymi w zakresie wspólnego finansowania i realizacji inwestycji na drogach wojewódzkich.
W wyniku tego programu wybudowano lub zmodernizowano obiekty drogowe służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców- chodniki, ronda, skrzyżowania, przejścia dla pieszych.. Za osiągnięcia Marszałek Województwa Małopolskiego w 2005r. został nagrodzony "Liderem Małopolski".

1.06.2005 powołana przez Radę Miasta Krakowa na stanowisko zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Krakowie.

Od 7.10.2005, powołana przez Prezydenta Miasta Krakowa na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. wdrożenia systemu zarządzania jakością według wymagań normy ISO 9001:2000 w Urzędzie Miasta Krakowa.




Zadania Pełnomocnika określa ZARZĄDZENIE NR 1769/2005 PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA z dnia 7 października 2005 r.

Jego główym zadaniem jest podejmowanie działań związanych z przygotowaniem i wdrożeniem systemu zarządzania jakością w Urzędzie Miasta Krakowa dotyczących w szczególności:
  1. zapewnienia usług doradczych i szkoleniowych,
  2. organizowania zespołu konsultantów,
  3. ustalenia harmonogramu wdrażania systemu,
  4. monitorowania i korygowania procesu wdrażania systemu,
  5. promowania systemów zarządzania przez jakość w Urzędzie Miasta Krakowa i Mieście Kraków,
  6. składania oświadczeń woli zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami prawa i wewnętrznymi regulacjami, w zakresie, o którym mowa w pkt od 1) do 5).


Pełnomocnik podlega bezpośrednio Prezydentowi Miasta Krakowa.


Plac Wszystkich Świętych 3/4
Kraków 31-004
pokój 121
telefon: (12) 61-61-960
Copyright (1995-2006) ACK CYFRONET AGH