Головна Реєстрація Про нас Передплата Контакти Реклама RSS 2.0
 
Пошук по сайту
 
Панель управління
     
   

Украинская Баннерная Сеть

Украинская Баннерная Сеть
•   Придніпровська зірка » Офіційно » Моя мала Батьківщина – Киселівка  
 


Всі новини Білозерського району тільки тут.



Моя мала Батьківщина – Киселівка
Розділ: Офіційно
 

Серед безкрайніх південних степів, за 20 км від обласного центру, неподалік від автомагістралі Одеса-Мелітополь-Новоазовськ, розкинулася Киселівка. Кількість її населення складає 2447 чоловік. Перша писемна згадка про село відноситься до 1856 року, коли в ньому нараховувалось 26 дворів. У 1859 році на території Киселівки були засновані хутори: Русолови, Ново-Кирилівка, Кисельова, Новікови, Русакові, які пізніше об’єдналися в один населений пункт Киселівка.

В 1896 році на території Кисельових хуторів налічувалося вже 127 дворів, проживало 662 жителя, працювало 3 лавки. У січні 1918 року в Киселівці встановилась радянська влада, була створена сільська рада. Першим сільським головою став Феодосій Дружина. В 1921 році організована сільськогосподарська артіль найбіднішого селянства, яка 14.03.1924 року реорганізована в сільськогосподарську комуну ім. Г.І.Петровського і мала в користуванні 180 десятин орної землі.

У 1929 році в Киселівці було створено 4 колгоспи. Працювали дуже тяжко, з ранку до ночі, більшість робіт виконувалась вручну, заробляли по 8-12 коп. в день. Пізніше з’явились трактори: “Універсал”, “Т-65”. Перший колісний трактор вийшло зустрічати все село. Він зупинився в центрі на перехресті двох вулиць, його оточив гурт людей. Всі вийшли, як на свято.

У грізні роки на фронтах Великої Вітчизняної воювали 206 киселівців, 79 з них загинули, 150 нагороджено орденами і медалями. Голова ветеранської ради села Костюшко Ц.І. згадує, що в 1971 році в селі проживало 85 ветеранів Великої Вітчизняної війни, а на 13 березня 2010 року їх лишилося лише 3. Це він, Костюшко Цезар Іванович, а також Павловська Ксенія Юхимівна, Романова Любов Лук’янівна.

1 жовтня 1964 року був створений радгосп “Молода гвардія”. Першим директором став Гуман Микола Васильович, який залишався незмінним керівником протягом 16 років. Його змінив Григорій Григорович Лущан. Довгий час, як і М.В.Гуман, він працював пліч-о-пліч з головним агрономом радгоспу Урсалом Валентином Дмитровичем. Радгосп мав 6700 га орної землі, спеціалізувався на овочівництві, вирощуванні зернових та баштанних культур, тваринництві. Напоєна штучними дощами земля щедро віддячувала врожаєм. Врожайність зернових культур досягла 28-30 ц/га. За ці роки тільки з рослинництва радгосп одержав 2 млн. крб. чистого прибутку. За сумлінну, добросовісну працю нагороджено високими державними нагородами цілу плеяду самовідданих трударів ланів і ферм: Москаленка Василя Васильовича, Капустіна Анатолія Єгоровича, Інгула Володимира Даниловича, Глазову Людмилу Олександрівну.

Проте з часом у господарстві стали відбуватися зміни, на жаль, не на краще: занепадає тваринництво, руйнується зрошення і спрагла та забур’янена нива відповідає низьким врожаєм. 14.03.1997 року радгосп “Молода Гвардія” перейменовано у ВАТ “Молода гвардія”, але це вже не могло врятувати його від банкрутства.

Сьогодні в селі діють два сільгосппідприємства: ЗАТ “Киселівка” (керівник Сова О.І.), яке має в користуванні 1937 га ріллі, займається переважно вирощуванням зернових культур, працюють у господарстві 50 чоловік; ТОВ “Оса-2” (керівник Урсуленко Г.С.), яке обробляє 526 га ріллі, основна спеціалізація – свинарство, працює 35 чоловік. На території Киселівської сільради функціонують 15 фермерських господарств. Кращих результатів досягають “Алвіс” – голова фермерського господарства Савченко О.В., “Зоря” – голова Стець С.М., “Троянда” – голова Гула І.Г., “Седар” – голова Москаленко В.І.

Промисловість представлена новим сучасним підприємством ТОВ “Полімер-ЛАК”, яке діє з 1993 року. Підприємство виробляє лак, який використовується при виробництві фарб. Працює на ньому близько 100 чоловік.

Торгівельне обслуговування жителів села здійснюють 6 приватних магазинів, які займаються реалізацією переважно продуктів харчування.

Значний внесок у розвиток нашого культурного життя здійснює сільський бібліотекар Бойко Еліна Валеріївна та директор будинку культури Воротило Сергій Вікторович. Працює школа, амбулаторія.

Олена Шкуріна.

 

 (голосів: 0)


Додай лінк у БЛОГ чи відправ другові:  добавить ссылку в блог
 




Навігація
 
  • Новини сайту
  • У райдержадміністрації
  • У райраді
  • Офіційно
  • Новини від організацій
  • Освіта
  • Ювілеї
  • Культура
  • Люди району
  • Нам пишуть
  • Спорт
  • Кримінал
  • Моя мала Батьківщина
  • Це цікаво
  • Календар
     
    «    Травень 2010    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Друзі
     
  • Занятный блог
  • 3D визуализация и моделирование
  • Опитування
     

    Найкращий серед райгазет
    Непоганий
    Нормальний, але...
    Бачив і кращі
    Зовсім не сподобався


    Дуже цікаве :)
     
    Популярне
     
    » 9 Травня з ложкою?
    » Руками створена краса
    » У райраді
    » Цілюща сила “березових сліз”
    » Іменини її величності книги
    » Кольорова битва розумників
    » Десять кроків Л.В.Клочкової
    » Найбільше господарство у селі
    » Осередок творчості і знань
    » До 65-річчя Перемоги
    Цікаве
     
    Інформер
     
    Хмара тегів
     

    Требуется для просмотраFlash Player 9 или выше.

    Показати всі теги
    Цікавинки
     

    Украинская Баннерная Сеть
    Архів новин
     
    Квітень 2010 (111)
    Березень 2010 (43)
    Лютий 2010 (79)
    Січень 2010 (52)
    Грудень 2009 (61)
    Листопад 2009 (64)
    Головна сторінка   |   Реєстрація   |   Додати новину   |   Нове на сайті   |   Про нас   |   Техпідтримка
    COPYRIGHT © 2009 pridneprovka.org.ua All Rights Reserved.
    Created by aka Fudor :) © 2009
    Усі права захищені pridneprovka.org.ua © 2009