Wiadomości

Siedlecka Pogoń na otwarcie nowego stadionu zremisowała z Wartą Sieradz 2:2, a bramkę na wagę remisu strzeliła w ostatniej akcji spotkania. Dzięki porażce Broni Radom Pogoń zapewniła już sobie awans do II ligi!

Oficjalne otwarcie nowego stadionu rozpoczęło się o godzinie 13:00 od przemówień i występów artystycznych. Pierwsze spotkanie na nowym obiekcie pomiędzy Pogonią Siedlce a Wartą Sieradz rozpoczęło się o godzinie 15:00. W 1 minucie na prowadzenie siedlczan mógł wyprowadzić Piotr Talar, który po podaniu Jacka Kosmalskiego trafił w boczną siatkę. Niestety, zemściło to się w 8 minucie. Po rzucie z autu piłkę pod nogi dostał Kacper Jezierski i świetnym strzałem po długim rogu nie dał szans Jackowi Kozaczyńskiemu juniorowi. Wyrównać 5 minut później mógł Kosmalski, ale po minięciu bramkarza piłka wyleciała mu po za boisko.

Czytaj dalej…

Młodzicy siedleckiej Pogoni pokonali w Siedlcach Rywal Ruchna 12:1 w ramach 1.  finałowego meczu barażowego o awans do ligi mazowieckiej.

Siedlecka Pogoń w tym spotkaniu nie dała najmniejszych szans zespołowi z Ruchnej. Do bramki gości sześciokrotnie trafił Dawid Cielemęcki oraz Dominik Świderski (4), Sebastian Krawczyk oraz Patryk Ciulak.

Telewizja Siedlce podała oceny zawodników za sobotni mecz z Wartą.

• Borowickij - 3 pkt

Skrót sobotniego spotkania Pogoń - Warta oraz wypowiedź snajpera siedleckiej Pogoni - Jacka Kosmalskiego przedstawia TV Siedlce.

Zobacz Czytaj dalej…

Remis rocznika 96 z Radomiakiem. Trampkarze młodsi wygrywają z Wisłą Płock. Pierwszy baraż o wejście do ligi mazowieckiej wygrany przez młodzików. Odwołany mecz z MOSiR-em. Zwycięstwo w turnieju rocznika 01.

Podopieczni Jana Niedźwiedzkiego utrzynali się w lidze mazowieckiej. Pogoń zremisowała 2:2 z Radomiakiem Radom po bramkach Michała Czarczyńskiego i Kamila Kornecia.

Oto co po meczu Pogoń - Warta powiedział Dyrektor sportowy Pogoni - Grzegorz Wędzyński.

Wypowiedź Grzegorza Wędzyńskiego, trenera Pogoni Siedlce: Zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz z Wartą Sieradz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Tym spotkaniem otwieraliśmy nowy obiekt na Błoniach Siedleckich i piłkarzy nie trzeba było specjalnie mobilizować na ten mecz. Niestety wiekszość naszych graczy zjadła trema i w I połowie wyglądało to nie za specjalnie. Widać było dużą nerwowość w poczynaniach biało-niebieskich na boisku i brak doświadczenia gry przy tak licznej publiczności. Jako zespół wyglądaliśmy bardzo słabo.

Drugi zespół siedleckiej Pogoni pokonał na własnym stadionie Błękitnych Stoczek aż 8:3 i już jest prawie pewny awansu do Ligi okręgowej.

W pierwszej połowie siedlczanie prowadzili 1:0. Zespół Błękitnych skutecznie grał w formacji defensywnej i nie pozwalał biało-niebieskich na zbyt wiele. W drugiej odsłonie worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Siedlczanie dołożyli jeszcze siedem goli, ale też stracili trzy po braku koncentracji w obronie.

Jutro szykuje się w Siedlcach wielkie święto. Na nowym stadionie przy ulicy Północnej 2a Pogoń zagra z Wartą Sieradz. Jeżeli siedlczanie zwyciężą zapewnią sobie awans do II ligi.

Zespół Warty Sieradz jest drużyną walczącą wciąż o ligowy byt. Aktualnie zajmuje 14. miejsce z 28 punktami. Aby być dobrze przygotowanym do meczu zespół z Sieradza do Siedlec przyjechał już dzisiaj. Najlepszym strzelcem drużyny Warty jest Bartosz Kozieł, który strzelił 8 bramek.

W środę na boisku przy SP 7 odbył się mecz derbowy pomiędzy Pogonią a UKS "9" Siedlce.

Zwycięsko z tego pojedynku wyszli biało-niebiescy prowadzeni przez Janusza Bystrzyckiego, którzy pokonali zawodników trenera Józefa Topczewskiego 6:2.