Посольство України в Королівстві Швеція

+12, Київ 12:35

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Швецією

Торговельно-економічне співробітництво між Україною і Швецією протягом останніх років розвивалося досить динамічно. Нині Швеція є найбільшим торговельно-економічним партнером України в Північній Європі.

За даними Державної служби статистики України, у 2011 році загальний обсяг торгівлі України зі Швецією (товари та послуги) досяг 917,4 млн. дол. США, що на 44,1% більше у порівнянні з 2010 роком. При цьому український експорт до Швеції становив 138,9 млн. дол. США (зростання на 17,5% у порівнянні з 2010 роком), а імпорт — 778,5 млн. дол. США (на 50,1% більше в порівнянні з 2010 роком).

Структура українського експорту поступово змінюється, розширюється номенклатура товарів, зменшується відсоток сировинної складової поставок та збільшується питома вага готової продукції. Основними позиціями в структурі експорту товарів з України до Швеції є: чорні метали — 22,3%, текстильна продукція — 19,3%, деревина і вироби з деревини — 9,0%, сільськогосподарська продукція – 5,7%. У структурі імпорту України зі Швеції провідне місце займають: папір та картон — 23,7%, електричні машини та устаткування — 18,7%; котли, машини, апарати і механічні пристрої — 12,5%, сільськогосподарська продукція — 4,9%.

Обсяг шведських інвестицій в економіку України у 2011 році суттєво збільшився і станом на 1 жовтня 2011 року склав 1755,6 млн. дол. США. Шведські прямі інвестиції в економіку України становлять 4,1% від загального обсягу іноземних інвестицій, за цим показником Швеція посідає восьме місце в переліку країн, що здійснюють інвестиції в економіку України. Кількість зареєстрованих в Україні підприємств зі шведським капіталом перевищує 100.

Багато шведських компаній мають наміри розширювати свої виробничі потужності в Україні.

Одним з найбільш перспективних напрямів двостороннього співробітництва є енергетична галузь, зокрема з огляду на необхідність здійснення модернізації енергетичного сектору економіки України, спрямованої, перш за все, на впровадження новітніх технологій, збільшення ефективності існуючих потужностей.

Значний потенціал співпраці є в галузях використання відновлювальної енергії, зокрема, у контексті утилізації та переробки відходів, запозичення Україною відповідного досвіду та передових технологій шведських компаній, а також в телекомунікаційній галузі, сферах енергозбереження та захисту довкілля, ядерної безпеки тощо.