Talpinama rubrikoje(-se): Sportas | Straipsnio autorius:

Vytautas Petkevičius negalėjo nežaisti šachmatais (papildyti rezultatai)

2013-05-26 14:15

Oksanos Laurutytės nuotr.

Sekmadienį Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje įvyko visos šalies vaikų šachmatų čempionatas Vytauto Petkevičiaus vardui paminėti. Per 50 šalies jaunųjų šachmatininkų ne tik rungiasi, kurie taps nugalėtojais, bet ir dalyvavo viktorinoje. Šventę vaikams surengė garsiojo rašytojo duktė, taip pat rašytoja Liuda Petkevičiūtė, norėdama priminti, kaip rašytojas mylėjo vaikus ir kokią šviesą skleidė.

„Ar matėte animacinį filmuką – „Bonifacijaus atostogos“? Mano tėtis buvo panašus į Bonifacijų. Kai jis grįždavo į tėviškę, vaikai lėkdavo pulkais, besidžiaugdami, kad dėdė Vytas sugrįžo. Jis nepaprastai mylėjo vaikus, daug su jais bendravo, lakstydavo drauge su pasigamintais atvairais“, – čempionato dalyviams pasakojo Vytauto Petkevičiaus duktė Liuda. Jauniesiems šachmatininkams ir jų tėveliams rašytoja pateikinėjo klausimus iš rašytojo knygų, o už teisingus atsakymus dovanojo knygas.

Liudos iniciatyva, pritarus šachmatų treneriui Viktorui Čmiliui, šalies miestuose ir surengtas šachmatų čempionatas. Į Šiaulius atvyko dalyviai iš visos Lietuvos, išskyrus Vilnių, bei Kauną, mat ir ten sekmadienį vyko šachmatų turnyrai.

L. Petkevičiūtė sakė, jog jos tėvas negalėjo nežaisti šachmatais – jis buvo guvaus proto, puikios erudicijos, gebantis sintetinti faktus, informaciją ir pateikti išvadas. Jų namuose dažnai būdavo žmonių, su kuriais V. Petkevičius palinkdavęs prie šachmatų lentos. Atsigavusi po tėvo mirties Liuda sumanė visiems priminti, koks buvo jos tėvas, kokią šviesą jis skleidė.

Šešias pirmąsias vietas laimėjusieji gavo knygų

Į šachmatų turnyrą atvyko moksleiviai iš Klaipėdos, Panevėžio, Biržų, Radviliškio, Telšių, Vilkaviškio, Tauragės. Iš viso per 60 vaikų, kurie buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: BM7, BM8 ir BM 10. Buvo žaidžiama septyniais ratais po penkiolika minučių.

Susumavus galutinius rezultatus paaiškėjo nugalėtojai, kurie buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis bei V. Petkevičiaus knygomis, o ketvirtų šeštų vietų laimėtojai buvo pamaloninti specialiai įsteigtais paskatinamaisiais prizais – knygomis.

Dešimtmečių berniukų grupėje nugalėjo šiaulietis Joris Dėlkus, surinkęs 6,5, taško iš 7 galimų, antrą vietą užėmė Andrius Šarauskas (6 tšk.) iš Radviliškio, trečią – šiaulietis Justas Venckevičius (5 tšk.).

Dešimtmečių mergaičių grupėje nugalėtoja tapo Gabija Šimkūnaitė (5 tšk.), antrą ir trečią vietas pasidalijo po keturias pergales pelniusios Augustė Jaškūnaitė iš Vilkaviškio ir Gabija Griniūtė iš Tauragės.

Aštuonmečių berniukų grupėje prizines vietas pelnė šiauliečiai. Nugalėtojo taure ir medaliu džiaugėsi šiaulietis Tomas Povilaitis (6 tšk.), antrą vietą laimėjo Vilius Peršinas (5,5 tšk.), o trečią – Dovydas Labanauskas (5 tšk.)

Toje pačioje amžiaus bet mergaičių grupėje nugalėtojos titulą pelnė šiaulietė Fausta Grubliauskaitė (4 tšk.), antrą vietą užėmė šiaulietė Izabelė Navickaitė (4 tšk.), o trečios vietos laimėtoja tapo Milda Saunoriūtė iš Klaipėdos (3 tšk.).

Septynmečių berniukų grupėje didžiausią staigmeną pateikė Mykolas Liandzbergas, be pralaimėjimų įveikęs visus varžovus ir surinkęs 7 taškus. Jis ir tapo grupės nugalėtoju. Antrą vietą užėmė Matas Povilaitis (5 tšk.), o trečią – Artas Fabijonas iš Telšių (5 tšk.).

Septynmečių mergaičių grupėje dalyvavo tik Vytautė Mikalauskaitė, tad iškovojusi keturias pergales, tapo nugalėtoja. Vytautė bendroje grupės įskaitoje užėmė ketvirtą vietą.

Etaplius informacija Straipsnio rubrika(-os): Sportas. Griežtai draudžiama Etaplius.lt naujienų portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Etaplius.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Etaplius.lt šaltinį. Ši informacija yra VšĮ “Šiauliai plius” nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu etaplius@splius.lt.