Олімпійський коледж імені Івана Піддубного,здійснює освітню діяльність  більше 50 років. Розпорядженням Ради Міністрів Української РСР від 07. 07.1966 року № 782-р була створена в місті Києві Республіканська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю. Згодом, на підставі наказу Міністерства народної освіти УССР від 24.04.1990 року № 88 Республіканську спеціалізовану школу-інтернат спортивного профілю міста Києва реорганізовано в Республіканське училище олімпійського резерву, наказом Міністерства народної освіти від 16 червня 1992 року № 42 РУОР перейменовано в Республіканське училище фізичної культури, наказом Міністерства освіти України від

27 листопада 1992 року № 197 РУФК перейменовано в Республіканське вище училище фізичної культури, наказом Міністерства освіти і науки України від 24 липня 2015 № 812 РВУФК перейменовано в Олімпійський коледж імені Івана Піддубного. Коледж знаходиться у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України. Форма власності - державна, рівень акредитації - І.

Юридична адреса: Україна, м. Київ, вул. Матеюка, 4

Тел/ факс: (044) 513-98-64 e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Основний напрямок роботи коледжу є підготовка спортивного резерву для збірних команд України з 14 видів спорту (футбол, легка атлетика, фехтування, плавання, синхронне плавання, спортивна і художня гімнастика, бокс, вільна боротьба, дзюдо, велоспорт, веслування академічне, кульова стрільба, хокей з шайбою).

За період функціонування коледжу, завдяки зусиллям висококваліфікованих тренерів, вчителів зі спорту та відповідній матеріальній базі, наші вихованці ставали 23 рази олімпійськими чемпіонами, 193 випускники закладу мають звання чемпіонів світу та Європи, на здобутку коледжу 42 заслужених майстри спорту та понад двох тисяч майстрів спорту. З них не один десяток відомих в усьому світі спортсменів. Їх досягнення у спорті - це своєрідна візитівка навчального закладу.

Гідно представляли Україну на міжнародних змаганнях чемпіони світу з легкої атлетики Жанна Пінтусевич і Олександр Багач; чемпіони Європи та світу з фехтування: Конрад Наталія і Лукашенко Володимир; олімпійські чемпіони - Вадим Гутцайт та Олександра Тимошенко. Чемпіонки світу з художньої гімнастики Тамара Єрофеєва та Ганна Безсонова.

На останніх ХХХ літніх Олімпійських іграх у Лондоні Україну представляли
30 вихованців коледжу, Єлизавета Бризгіна посіла ІІІ місце у змаганнях з легкої атлетики.

Сьогодні в коледжі навчаються 620 учнів та 86 студентів. З юними  спортсменами працює 96 вчителів зі спорту, із них 31 мають звання Заслужений тренер України,
8 вчителів - спортивне звання Майстер спорту міжнародного класу та 28 вчителів зі спорту - звання Майстер спорту України. 53 вчителя мають кваліфікаційну категорію - «Спеціаліст вищої категорії». Навчальний процес забезпечують викладачі, 80%  педагогічного складу це кандидати наук, вчителі вищої категорії, вчителі-методисти.

На сьогоднішній час із загальної кількості учнів свою майстерність підвищують
1 майстер спорту міжнародного класу, 63 майстри спорту, 171 кандидат в майстри спорту, 156 спортсменів входять до складу збірних команд України з видів спорту. З них до основного складу входить 22 учня, кандидатів у збірну команду України - 49 учнів та до резервного складу національної збірної -85 учнів.

У 2015 році вихованці закладу гідно представляли Україну на міжнародній арені.
А саме: за цей рік 22 спортсмени посіли 1-8 місця на чемпіонатах світу та Європи у різних вікових групах.

Найгучніших успіхів досяг студент І курсу Гисар Владислав, який став бронзовим призером чемпіонату світу серед юніорів в Ріо-де-Жанейро та чемпіоном Європи серед юніорів з веслування академічного. На І Європейських іграх у Баку наші вихованці показали такі результати: Возняк Анастасія учениця 11 класу посіла 2 та 3 місце у командних вправах з художньої гімнастики, Хомула Артем виборов бронзову медаль з боротьби дзюдо, студент І курсу Огньов В’ячеслав зайняв 4 місце з плавання, Таценко Валерія - 7 місце зі стрибків у воду, Нижник Микола посів 5 місце з легкої атлетики, а на Кубку Європи з легкої атлетики (м. Таллін) він зайняв 4 місце.  Студентка коледжу Романова Елеонора стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи з художньої гімнастики. Фехтувальник Станкевич Володимир піднявся на третю сходинку п’єдесталу чемпіонату Європи серед юніорів (Словенія). На чемпіонаті Європи з фехтування (Тбілісі) серед спортсменів  U23 високі 5 місця здобули Тараненко Юрій та Станкевич Володимир. Також уваги заслуговують  Бакастова Юлія, Мельник Борис та Яцюк Олександр, які у складі збірної команди України посіли відповідно 5, 6, 6 місця з фехтування на чемпіонаті Європи серед юніорів (Словенія). Юна спортсменка Люлько Валерія здобула 4, 5, 6 місце на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду. Пономаренко Ярослав та Грицай Богдан на чемпіонаті Європи серед юніорів посіли 5 та 7 місця.

За 2015 рік на чемпіонатах України серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків учні та студенти коледжу здобули 139 золотих, 202 срібних та 167 бронзових медалей.

На даний час 32 спортсмени нашого закладу входять до основного складу збірних команд України з видів спорту, 75 є кандидатами до збірної та 70 в резерві збірних команд України.

Починаючи з 1992 року і по сьогоднішній день коледж готує молодших спеціалістів за спеціальністю 5.01020101 “Фізичне виховання” по спеціалізації з 14 видів спорту.

Очолює навчальний заклад директор – Семенюшко Олексій Іванович.