Адреса: 38600, вул. Покровська, 13, смт Котельва
E-mail: bilsk_gelon@ukr.net
Тел.:+38 (099) 057 52 74, (05350) 2 22 04

Головна

Екскурсії Більським городищем
Shadow
Slider

Про Більське городище

Більське городище VІІІ – ІІІ ст. до н. е. є унікальним археологічним об’єктом культурної спадщини України. Пам’ятка визнана вченими найбільшим укріпленим поселенням у Європі доби раннього залізного віку. Археологічні дослідження підтверджують, що на цій території існував тогочасний політичний, економічний і культурний центр давнього переддержавного утворення племен Дніпровського лісостепу. Городище ототожнюється науковцями зі славетним містом Гелон. Також у своїх працях про нього згадує давньогрецький історик Геродот.

Окрім цього, територія городища багата на природні об’єкти, де рослинний світ і ландшафт є заповідними.

Дата створення заповідника

Враховуючи значимість стародавнього протоміста як визначної пам’ятки археології, рішенням Полтавської обласної ради від 15 квітня 2005 року було створено комунальну установу «Історико-культурний заповідник «Більськ» Полтавської обласної ради.

Мета установи

Мета діяльності установи – популяризація найдавнішої історії України. Також ознайомлення широких верств населення з унікальною пам’яткою скіфської доби. І звісно ж дослідження та збереження археологічних культурних нашарувань, природних та історичних ландшафтів Більського городища та його околиць. На сьогодні Більське городище є пам’яткою археології національного значення з охоронюваною територією площею понад 7500 га. Територія заповідника має винятковий науковий, експозиційний та рекреаційний потенціал.

Нині Історико-культурний заповідник “Більськ” активно докладає зусилля задля відкриття на території Більського городища авторитетного науково-дослідного центру і Музею просто неба. Там будуть відтворені елементи скіфських укріплень, житлові, ремісничі, культові об’єкти населення доби раннього залізного віку.

Екскурсії Більським городищем

західне укріплення

На городищі постійно проводяться різнопланові тематичні екскурсії співробітниками заповідника. Також можливі послуги зі створення умов для організованого туризму та відпочинку.

Якщо ви хочете замовити екскурсію, то натисніть сюди,  або оберіть вкладку “Контакти” для інших варіантів зв’язку з нами.

Приєднуйтесь до Міжнародної літньої польової археологічної школи

Археологічна школа

У 2015 році спільно з Інститутом археології НАН України та Спілкою археологів України був започаткований унікальний проект – «Міжнародна літня польова археологічна школа». Вона об’єднує професійних археологів та шанувальників древньої історії з усієї України та близького зарубіжжя. Тому 17 червня 2019 року запрошуємо любителів, початківців, молодих дослідників та науковців долучитися до археологічних досліджень древнього Більського городища. Якщо ви бажаєте прийняти участь у роботі археологічної школи, то  перейдіть сюди для зв’язку з нами або зателефонуйте за номерами: 

мобільний           (099) 057 52 74; 

стаціонарний    —  (05350) 2-22-04..

Феєричний «Гелон-фест»

Починаючи з 2017 року, влітку на території Більського городища проводиться масштабний етно-фестиваль «Гелон-фест».

Пропонуємо переглянути ролик про Більське городище

Врятуймо Більське Городище

Програма розвитку заповідника «Більськ» на 2018-2022 рр

Поділитись:

БІЛЬСЬКЕ ГОРОДИЩЕ ВКОТРЕ ДИВУЄ ТА ЗАХОПЛЮЄ!

БІЛЬСЬКЕ ГОРОДИЩЕ ВКОТРЕ ДИВУЄ ТА ЗАХОПЛЮЄ! Археологам у ході досліджень курганів на могильнику Скоробір знайдено рідкісні та цікаві для науки предмети! Експедицією під керівництвом к.і.н. І.Б.Шрамко були розкриті два насипи. Обидва кургани були пограбовані ще в давнину. У першому з них – парне поховання. У ньому були знайдені ліпний посуд, бронзові шпильки, наконечники стріл, пряжка …

Читати далі

Некрополь урочища Скоробір

Автор зйомки з квадрокоптера Олексій Крютченко Унікальний поховальний комплекс елітного населення Більського городища епохи раннього залізного віку.Могильник розташований на лівому березі р. Суха Грунь. До складу некрополя входять понад 1000 курганних насипів, значна кількість яких знівельована щорічною оранкою та зруйнована внаслідок активної діяльності селітроварників. Діаметр найменших курганів становить 15-20 м.Загальна площа курганного некрополю складає майже 685 …

Читати далі

Презентуємо іще одну туристичну новинку Гелону

Презентуємо іще одну туристичну новинку Гелону!!! Продовжуємо активну розбудову Музею під відкритим небом і вже маємо встановлену на Барвінковій горі збільшену репліку античної амфори! Чому вирішили зробити саме амфору? Бо на Більському городищі знайдено велику кількість предметів античного імпорту, у тому числі чимало амфор, які слугували переважно тарою для вина. За результатами археологічних досліджень встановлено, …

Читати далі

На Західному укріпленні Більського городища завершуються розкопки

На Західному укріпленні Більського городища завершуються розкопки Скіфської археологічної експедиції Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (V.N. Karazin Kharkiv National University) За результатами археологічних досліджень виявлені культові та господарські об’єкти. У заповненні культурного шару знаходилась значна кількість фрагментів античної та ліпної кераміки, кістки тварин, бронзові наконечки стріл, бронзова шпилька та невеликі уламки браслетиків із …

Читати далі