SKENER MAXBET SPORTA Gde se krila ova Zvezda? Katai i Dragović pokrenuli mašinu!

Bosko Zivancevic

Objavljeno

,

Fudbaleri Crvene zvezde pred najmlađom publikom (Foto: Starsport)

Krila se ova moćna Zvezda negde. Nema druge. Jer, ne postoji logično objašnjenje za izdanja iz prva tri meča sezone pre ove rapsodije na beogradskih 35 stepeni. Jer, fudbaleri Crvene zvezde su u tri utakmice dali jedan gol, ne računajući onaj autogol u Almatiju (Ivanić protiv Mladosti), a onda su razneli nesrećni Kairat.

Kvalifikacije za Ligu konferencija: Na meču Šahtjor K. – FCSB, naša kladionica nudi kvotu 2.40 za igru 2-2.

Sjajno su igrali izabranici Dejana Stankovića, iako suočeni sa opasnošću eliminacije koja bi izazvala tektonske potrese. Punom snagom od početka, samleli su Kazahstance.

Evo kako je MaxBet sport video učinak igrača srpskog šampiona.

MILAN BORJAN

Gotovo idealna utakmica za kapitena. Više posla je imao na zagrevanju nego za ovih 90 minuta. Uhvatio je dve lopte, obe u prvom poluvremenu, koje su išle pravo u njega. Srećom po pristalice Crvene zvezde, nije morao ništa da radi. Bez ocene.

MARKO GOBELJIĆ

Sasvim drugačije izdanje fudbalera koji je partijama u bliskoj prošlosti umeo da ledom okuje srca navijača. Od početka je zaključao desni bok i pridodavao se napadu. Stigao da bude i asistent Falku za četvrti gol. Nepotrebno skrivio žuti karton. Ocena: 7.5.

RADOVAN PANKOV

Podatak da gost nije stvorio nijednu šansu dovoljno kazuje o igri najuže odbrane. Znatno sigurniji u odnosu na dosadašnje mečeve u sezoni. Pravovremen u reakcijama, siguran. Ono što se od štopera i očekuje. Ocena: 7.5.

ALEKSANDAR DRAGOVIĆ

Pokazao zašto je štoper ekstra klase. Vagnera Lava stavio u džep, slavni Brazilac nije se ni video. Njegovu partiju obojio je savršen start iz 21. minuta kada je završio više od pola posla za početak sloma rivala. U nastavku mogao da upiše i prvenac u crveno-belom dresu. Dočekaće ga. Ocena: 8.5.

MILAN RODIĆ

Bio pod blagim opterećenjem u prvom poluvremenu. Sve je rešio bez problema. U nastavku bio savršen asistent za gol koji je Kairatu oduzeo svaku nadu. Zrela partija. Ocena: 7.5.

SEKU SANOGO

Igrači kairata nisu smeli ni da ga pogledaju, a kamoli da prođu. Njemu svojstvenim, nevidljivim poslom, olakšao posao poslednjoj liniji. Bio i onaj deo mašinerije koji srednjem redu rivala nije dozvoljavao da diše. Odigrao utakmicu bez greške. Ocena: 8.

GELOR KANGA

Birao jednostavna rešenja i bio krajnje odgovoran, u skladu s važnošću utakmice. Takav kanga je potreban Crvenoj zvezdi. Svakako da može bolje, ali piše mu se asistencija za gol Dionija. Ocena: 7.5.

MIRKO IVANIĆ

Poćeo nekako u “drugoj brzini”, ali kako je utakmica odmicala, bio je onaj stari. Kako je samo ispao smešan onaj bek Kairata u 41. minutu, kada je zaradio slobodan udarac koji je iznedrio treći gol! Nije imao sreće da bude strelac u prvom, ali je to učinio u drugom poluvremenu. Savršeno je iskoristio dodavanje Rodića. Ocena: 8.

FILIPO FALKO

Odličan! Najzad se našao u startnoj postavi i opravdao odluku šefa. Od početka se videlo da je raspoložen za igru, mučio je levi bok rivala. Zaslužio je da stavi tačku na utakmicu. Ocena: 8.

ALEKSANDAR KATAI

Možete da ga ne vidite nekoliko minuta na terenu, a onda se pojavi i nekakvom magijom pokrene tim. Pogodio je dva puta valjda istu tačku u mreži. Prvo u devetom, a onda i u 42. minutu kada je lukavo video naivnost golmana. Bila su to dva verovatno ključna pogotka na utakmici. Igrao se fudbala, takav mu je sklop. Ocena: 8.5.

LOI DIONI

I on je utakmicu dočekao pod opterećenjem. Veliki deo tog “bagaža” skinuo je prvencem u Zvezdinom dresu. Nije se u nekoliko navrata dobro gradio ili odlagao loptu saigračima. Ali, dao je gol. Uostalom, to je posao napadača. Ocena: 7.

IZMENE

MILAN GAJIĆ (od 58. minuta)

Nije bio dovoljno oporavljen da bi počeo. Ušao kada je sve bilo rešeno, što mu je omogućilo mirnih 35 minuta na terenu. Ocena: 7.

NIKOLA KRSTOVIĆ (od 67. minuta)

Ušao s mnogo energije na teren, imao jedan odličan prodor i povratnu loptu koja nije pronašla metu. Bio je deo tima u delu meča kada je noga spuštena s gasa. Bez ocene.

EL FARDU BEN (od 67. minuta)

Razmišljao je Stanković o njemu kao o “lažnoj devetki”. Ipak, našao se na klupi. Mogao da bude i strelac, ali je na dodavanje Lazetića pogodio stativu. Bilo je što sve što je uradio. Bez ocene.

MARKO LAZETIĆ (od 79. minuta)

Pamtiće Zvezdin 17-godišnjak ovu utakmicu po evropskom debiju. Mogao je da je zapamti i po sjajnoj asistenciji da nije bilo Benove stative. S nekoliko poteza pokazao da je svetla budućnost kluba. Ipak… Bez ocene.

nenad krstičić

Proveo je premalo vremena na terenu za konkretan učinak. Bez ocene.

TRENER

DEJAN STANKOVIĆ

Nekako volšebno je, gotovo preko noći, malodušnu ekipu pretvorio u mašinu za mlevenje. Znao je da je to stvar trenutka. Verovao je istim tim igračima i oni su mu uzvratili sjajnom predstavom. Verovao je i Dioniju. I Francuz mu se zahvalio golom. Nekako je sebi nabacio dodatnu odgovornost, jer je Zvezda ovom utakmicom postavila standard koji navijači očekuju. Jer, oni žele da je gledaju ovakvu, moćnu i razigranu. Ocena: 8.

Moćna Zvezda pred decom “petardom” raznela Kairat!