Інструктор Фонду "Повернись живим" розробив нову модель саперної сумки

Інструктор Фонду "Повернись живим" розробив нову модель саперної сумки


Мінно-вибухові травми є однією з найпоширеніших причин бойових втрат Збройних Сил України у зоні проведення Операції Об'єднаних Сил. За такого стану справ, коли ворог у позиційній війні використовує в тому числі і заборонені боєприпаси для ураження українських воїнів, підготовка саперів та оснащення їх сучасними засобами виявлення, транспортування та знешкодження мін та саморобних вибухових пристроїв є життєво необхідною. 

Український сапер, який виконує бойові задачі на лінії фронту, має два шляхи до того, аби отримати комплект необхідного для роботи спорядження. Перший шлях очевидний: сподіватися на штатну сумку сапера, яку видає держава. Проте і самі набори, і витратні матеріали, що зберігаються на складах ще з радянських часів, давно застаріли і морально, і фізично. Шлях другий - збирати спорядження самому, комплектуючи свою укладку більш сучасними необхідними інструментами за власний кошт.

Інструктор Фонду "Повернись живим" зі спеціальної інженерної підготовки Євгеній Антипенко віддав роки життя службі у спеціальному саперному підрозділі. Досвід та розуміння того, наскільки незручно користуватися штатним набором, наскільки застаріло спорядження, яке видає армія, змусило його замислитись і спільно з професіоналами саперної справи розробити укладку, яка б повністю відповідала сучасним технічним викликам, а ще була б зручною у використанні.

Перший варіант цієї сумки було розроблено та передано до практичних випробувань саперами ще 2018 року. Тоді це була індивідуальна сумка сапера, що зручно кріпилася на стегні. Вона містила основний набір інструментів для розв'язання оперативних задач одного фахівця: визначити та знешкодити вибухові пастки на своєму шляху, розчистити дорогу для проходу бойової групи.

Зараз, з урахуванням досвіду та переваг першого варіанту саперної сумки, інструктор Фонду, враховуючи потреби, поради та рекомендації військових фахівців з саперних підрозділів, воїнів-розвідників та спецпризначенців, розробив вже наступний: саперну сумку повного замкненого циклу. Вона містить укладку для роботи вже цілої саперної групи. Інструменти можна умовно поділити на декілька категорій: для виявлення мінних пасток, встановлення власних інженерних боєприпасів та утилізації усього виявленого.

До укладки входять 46 предметів: різноманітні ручні інструменти для базової роботи з виявлення та тонкої ювелірної роботи з розмінування. Декілька моделей "кішок", стропи, шнури, дроти та інші засоби для знешкодження мін та розтяжок. Маркери, прапорці та інше, щоб позначити виявлену небезпеку чи вже безпечний прохід. За потреби, сапер може доповнити сумку компактною підривною машинкою звичної для себе моделі та будь-яким іншим спорядженням: все це можна припасувати до сумки за допомогою системи молле.

Вага такої сумки складає близько трьох кілограмів. Її можна носити на плечі, або ж приєднати до інших елементів спорядження. Звісно, кожен із саперів буде доукомплектовувати цей набір відповідно до власних потреб та звичок, проте базовий повний комплект необхідних інструментів представлений у груповій сумці.

Читайте наш матеріал про те, чому радянська міна ПОМ-2 є серйозним викликом для української армії на Донбасі

 

Її вартість складає 19 600 грн/одиницю. Наразі Фонд "Повернись живим" закупив 10 таких сумок, а вже перший комплект потрапив у підрозділи, що виконують завдання на лінії фронту. Загальна потреба бойових бригад, полків та окремих батальйонів у групових сумках сапера становить близько 120 одиниць. Це 1 мільйон 992 тисячі гривень, які необхідні аби рятувати життя українських воїнів в умовах позиційної війни на сході України. 

Підтримати проєкт Фонду "Повернись живим" для саперів Збройних Сил ви можете за посиланням або натиснувши кнопку "Долучитись" у верхньому правому кутку сайту. 








 


Переглядів: 5186

Останні новини