SKENER MAXBET SPORTA Zvezda nema bekove, Kangu treba kazniti, a Nikolića nagraditi!

Strahinja Milicevic

Objavljeno

,

Veljko Nikolić (Foto: Starsport)

Crvena zvezda se plasirala u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom nad Tiranom (1:0) i to je najvažnije. Igra u Albaniji je bila izuzetno slaba i crveno-bele je praktično spasilo blamaže samo to što je nekoliko pojedinaca uspelo da iskoči iz sivila.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Kvota u MaxBetu na pobedu Dinamo Zagreba protiv Kluža je 2.25.

Upravo to je razlog zašto ocene u skeneru MaxBet sporta nisu ravnopravne, jer ni ekipa nije igrala jednako dobro. Kao da su se Beograđani podelili na dve grupe, oni koji nisu bili raspoloženi za igru i oni koji jesu. Krenimo redom…

Milan Borjan – Imao je više posla u Tirani nego što se to očekivalo. U 30. minutu umalo nije primio gol, pošto se loše postavio kod slobodnog udarca. Ipak, na vreme je reagovao i paradom je “izvadio” loptu iz gola. Spasao je Zvezdu i u 58. minutu, kada je Muči predriblao Pankova i šutirao iz peterca. Doduše, tu je pomogla Borjanu i stativa. Imao je sreće u 94. minutu. Kao i ranijih godina, Borjan je najbolji Zvezdin igrač u kvalifikacijama. Ocena: 8.

Marko Gobeljić – Prosto je neverovatno da šampion Srbije godinama ne može da pronađe bolje rešenje na desnom beku od Gobeljića, kojem to ni nije bila primarna pozicija nikada ranije u karijeri. Da je dobar dečko, važan za atmosferu u svlačionici, nije sporno. Međutim, loš je bek i to se ponovo videlo i u Tirani. Za 90 minuta nijedan precizan centaršut, nijedan prodor, a uz to i loša kretnja u odbrani. Sve to protiv skromnog rivala. Ocena: 5,5.

Radovan Pankov – Bio je najbolji igrač u poslednjoj liniji Zvezde do 58. minuta, kada ga je Muči lako driblingom izbacio i potom pogodio stativu. Posle toga je mladi štoper počeo da paniči, a samim tim i da greši. Neodlučan je bio i u 68. minutu, kada je posle njegove greške Tirana imala zicer. Previše grešaka je napravio za jednu evropsku utakmicu. Srećom po Zvezdu, one su prošle nekažnjeno. Ocena: 6.

Nemanja Milunović – Verovatno je bio igrač sa najviše uspešnih dodavanja na terenu. Najčešće je lopta bila kod njega kada je Zvezda u napadu, samo zato što je u nedostatku rešenja morao da se dodaje sa saigračima iz odbrane. I uvek bi se lopta vraćala njemu, kao najiskusnijem. Defanzivno je odradio sve kako treba. Ocena: 6,5.

(Foto: Starsport)

Miloš Degenek (do 59. minuta) – Australijanac nije levi bek, nikako! Ne ume to da igra, ne ume da se kreće… Za Dejana Stankovića bi bilo najbolje da više nikada ne pokušava tako da nadomesti Rodićevo odsustvo. Svesni su bili i njegovi saigrači da on ne može da krene u napad, niti da centrira. Zato su izbegavali da napadnu po toj strani. Kada bi lopta i došla na levom krilu do Kataija, on bi odmah sa njom pokušavao da uđe u sredinu. Jedino gde se Degenek snašao jeste u dva navrata, kada su Albanci pokušavali dugim loptama da napadnu preko njegove strane. To je pokupio glavom bez problema. Stanković ga je izmenio kada je shvatio da mora da napadne što jače. Ocena: 5,5.

Seku Sanogo – Najbolji deo Zvezdine odbrane u Tirani je bio Sanogo. Sjajno je ispravljao sve Kangine greške, pokrivao sve rupe koje su nastajale u tranziciji. Čak je pokušavao i da se priključi u napadima, kada je shvatio da njegovi saigrači nemaju dovoljno ideja i kreativnosti. Što više igra, to je bolji i definitivno će da bude izuzetno važan šraf u Zvezdinoj postavci u nastavku sezone. Ocena: 7,5.

Aleksandar Katai – Fenomenalnim slalomom u sedmom minutu, kada je nanizao četvoricu albanskih fudbalera, Katai je nagovestio da će ovo da bude njegovo veče. Kasnije se međutim utopio u sivilo Zvezdinog napada. Tek je na momente umeo da povuče loptu, da napravi neki atraktivan potez i tako se oslobodi rivala. Ruku na srce, nedostajala mu je i pomoć levog beka, pošto je konstantno morao sam da napada po tom boku. Kada je ušao Rodić u igru, i on je malo prodisao. Kasnije je upisao i asistenciju. Mogao je još koju, da je Rodić šutirao bolje ili da je Tomane imao dovoljno snage u završnici meča. Ocena: 7.

Gelor Kanga (do 83. minuta) – Ubedljivo najlošiji igrač na terenu stadiona Er Albanija. Za partiju kakvu je pružio, zaslužio je da bude kažnjen procentima od plate. Stalno je tražio loptu i konstantno je grešio sa njom. Bilo bi zanimljivo videti statistički podatak koliko je imao nepreciznih dodavanja. Ovako, nezvanično – mnogo! Lošom reakcijom u odbrani u 34. minutu je naterao Sanoga da napravi faul i dobije žuti karton. Toliko od njegovih defanzivnih kapaciteta. Moraće Gabonac mnogo, mnogo bolje, ako želi da opravda ogromnu platu koju ima u Zvezdi. Ocena: 5.

Veljko Nikolić – Najveća greška u Zvezdinoj kreaciji napada je što lopta nije išla više na mladog Nikolića. Ono malo što nije prisvojio Kanga, Nikolić je pretvarao u šanse. Sjajno se kretao, nudio. Kasnije je posle gola imao i više prostora da pokaže potencijal. Šteta što mu saigrači nisu više verovali i češće mu davali loptu, jer je bio najraspoloženiji za igru iz ofanzive Zvezde. Zaslužuje pohvale za igru. Ocena: 7,5.

Srđan Spiridonović (do 46. minuta) – Nije planirao Dejan Stanković da mu Spiridonović počne utakmicu u Tirani. To je međutim ispalo tako samo zato što se El Fardu Ben nije oporavio od povrede. Kako je odigrao krilni fudbaler prvo poluvreme, bolje da je ostao na klupi. Očajna igra, kada bi i imao loptu, nije znao šta će sa njom. Jedan napad je upropastio tako što je “ubio” Nikolića umesto jednostavnog dodavanja. Drugi napad je propao zato što je Spiridonović faulirao igrača Tirane bez lopte, iako je Gobeljić već bio u poziciji da centrira. Desno krilo nije postojalo tokom prvog poluvremena i Stanković ga je apsolutno zasluženo ostavio u svlačionici. Ocena: 5,5.

Tomane – Iznudio je žuti karton neopreznog Čelake u finišu prvog poluvremena, potom i Najdovskog u 53. minutu. Portugalac nije tip napadača koji će da uzme loptu i da sam sebi stvori šansu. Nije ni igrač koji će svaku šansu da pretvori u gol. Međutim, u Tirani je bio dovoljan za prolazak. Njegov šut glavom posle kornera je bio jedini koji je završio u okviru gola Tirane, ali i u mreži. U finišu meča ostao bez snage, što je bilo i razumljivo pošto je često vodio borbu na protivničkoj polovini. Ocena: 7,5.

IZMENE:

Mirko Ivanić (od 46. minuta) – Uneo je svežinu u napad Zvezde. Počeo je malo slabije, ali kasnije se opustio i barem je tražio brza rešenja. Možda nije napravio nijedan potez koji je doneo konkretnu priliku, ali je bio važan u kreaciji. Svakako neuporedivo bolji od Spiridonovića, kojeg je zamenio. Ocena: 6,5.

Milan Rodić (od 59. minuta) – U 87. minutu imao jako lošu procenu i dozvolio gostima da stvore šansu iz naizgled bezopasne situacije. Pre toga se našao u jednoj prilici, ali je glavom šutirao preko gola. Samo taj potez je bio dovoljan da bude bolje ocenjen od Degeneka. Ocena: 6.

Njegoš Petrović (od 83. minuta) – Prekasno zamenio Kangu, premalo vremena na terenu da bi bio ocenjen.

TRENER:

Dejan Stanković – Trener Crvene zvezde nije dobro postavio utakmicu. Odnosno, njegova igra je bila pročitana, a on nije uspeo da nešto promeni i iznenadi rivala. S jedne strane je za pohvalu to što ne dozvoljava svojim igračima da rano počnu da paniče i da se okrenu ispucavanju dugih lopti. Međutim, čini se da je preveliku slobodu dao evidentno nedovoljno spremnom Kangi. Gostovanje u Tirani će biti izuzetno važno iskustvo za njega, ukoliko bude spreman da prizna svoje greške i izvuče pouke. Ne može da se oslanja samo na kreaciju Kange i Kataija, mora da ima i plan B, ako su oni zatvoreni. Pa i plan C, D, E… Ocena: 6.