МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

На рейді: 6
Під обробкою: 16

Для запобігання техногенних, терористичних, інших загроз, а також за наявності фактів корупції в порту. Цілодобова Гаряча Лінія (048) 706-57-96 Адміністрації Одеського морського порту. З решти питань звертатися за телефонами у контактному довіднику

«Порт є саме існування Одеcи»

— Граф А.Ф.Ланжерон

ship-handling-uahandling-railway-transport-uae-procurement-uspa-uae-procurement-ocsp-ua

РОЗДІЛИ

agency-company-ukr

Investment

resolution-ukr

anti-corruption-ukr

comment-ukr

procurement-ukr

recommendation-ukr

70,52 МгЦ областное радио

Порт у соціальних мережах

 

n-an-an-an-a

ГАЗЕТА «ОДЕСЬКИЙ ПОРТОВИК»


       2019.08.15


                        Архів за 2015 рік

                        Архів за 2016 рік

                        Архів за 2017 рік

                        Архів за 2018 рік

                        Архів за 2019 рік

archival-photos-ukr

АНАЛІТИКА

ОГОЛОШЕННЯ

Авторизація

Адміністрація Одеського порту дбає про розвиток відомчої поліклініки

Шляхи зменшення збитковості медико-санітарної частини порту та покращення умов роботи персоналу МСЧ обговорювались учора, 14 серпня, підчас робочої наради за участю керівництва Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ»). Приводом до проведення наради стали проведені нещодавно заходи з модернізації системи теплопостачання портової поліклініки і укомплектування кабінетів лікарів сучасними меблями.

 

- В цьому році в рамках програми підготовки до нового опалювального сезону комунікації теплопостачання портової поліклініки будуть обладнані вузлом обліку спожитого тепла і системою регулювання температури у приміщеннях, - коментує подію начальник ОФ ДП «АМПУ» Ігор Ткачук. – Відповідне обладнання придбане, монтажні роботи розпочато. За нашими підрахунками, вже з цієї осені медико-санітарна частина буде економити на опаленні десь 30-40 % коштів. Водночас, за рахунок кооперації з нашими партнерами у особі ДП «Одеський порт» та кількох стивідорних компаній ми знайшли можливість зробити ремонти у деяких приміщеннях поліклініки і укомплектувати заклад пристойними меблями. На додачу, дирекція ДП «Одеський порт» прийняла рішення передати поліклініці чотири одиниці апаратів для проведення фізіотерапевтичних процедур. Усе це дасть змогу колективу поліклініки менше витрачати і більше заробляти, а отже зменшить збитковість утримання соціального об’єкту на балансі Одеської філії АМПУ. Щодо суттєвого покращення умов праці наших лікарів і медичних сестер, то я прямо скажу – воно заслужене. Сьогодні МСЧ Одеського порту входить до розряду «чесних» медичних закладів міста, послуги яких користуються високим ступенем довіри. Тому логічно, що вже багато років на базі нашої поліклініки проходять первинні і регулярні медогляди працівники іногородніх компаній і навіть регіональних філій всесвітньо відомих міжнародних корпорацій…

 

Як зазначалося на нараді, незважаючи на кілька хвиль скорочень персоналу і інші заходи економії, у МСЧ порту зберегли колектив професіоналів, завдяки чому портовики і ветерани порту мають доступ до високоякісного медичного обслуговування. Високу «марку» портової медицини вдається тримати за рахунок укомплектованості діагностичного блоку сучасною апаратурою, величезного досвіду спеціалістів у лікуванні професійних захворювань і реабілітації пацієнтів після виробничих травм, завжди достовірної інформації, яку МСЧ надає роботодавцям про результати медогляду їх співробітників. Наразі послугами поліклініки Одеського порту користуються більше 30 державних і приватних компаній, включаючи стивідорні компанії порту. На регулярному обслуговуванні - більше 10 тисяч працівників, за рік фіксується до 100-120 тисяч відвідувань лікарів. При цьому штатна кількість персоналу МСЧ, включно з технічними працівниками складає усього 61 чоловік.

 

- В умовах, коли філіям АМПУ рекомендовано оптимізувати витрати на утримання об'єктів соціальної сфери, ми намагаємося максимально відшкодовувати кошти (приблизно дві третини) на утримання поліклініки порту за рахунок надання платних послуг стороннім організаціям, - говорить головний лікар МСЧ ОФ ДП «АМПУ», кандидат медичних наук Жанна Путієнко. – Водночас на покращення умов праці лікарів і медсестер коштів об’єктивно не вистачало ніколи. Що й казати, у нас деякі меблі у кабінетах і коридорах були випущені у 1960-х роках минулого століття. Зараз, дякуючи увазі з боку адміністрації порту ми укомплектували поліклініку сучасними шафами, столами, стільцями – отримано 160 одиниць меблів. Це і для зручності медперсоналу, і водночас для підвищення комфорту перебування у поліклініці відвідувачів.

 

Довідково: Медико-санітарна частина Одеського порту веде свою історію з весни 1944 року, коли після визволення міста від німецько-румунських окупантів в порту був організований шпиталь для поранених бійців радянської армії. Згодом шпиталь було перепрофільовано у портову поліклініку, яка входила у орбіту закладів Чорноморської центральної клінічної лікарні на водному транспорті, яка у свою чергу була структурним підрозділом Чорноморського морського пароплавства. Після розпаду СРСР і розвалу ЧМП завдяки турботам адміністрації і профспілкової організації порту поліклініка зберегла свої можливості з надання широкого спектру медичних послуг. На початку 1990-х заклад обслуговував до 5 тисяч працівників порту і до 1,5 тис. непрацюючих ветеранів. З розвитком відношень державно-приватного партнерства і утворенням приватних стивідорних компаній поліклініка ОМТП почала заключати угоди на медичне обслуговування працівників новоутворених структур на платній основі. У 2013 році після реорганізації порту і утворення ДП «АМПУ» медико-санітарна частина адміністрації Одеського порту пройшла повторну процедуру ліцензування у Міністерстві охорони здоров’я (Ліцензія МОЗ України серія АЕ № 282818 від 17.10.2013 р.) і продовжила свою діяльність у якості відомчого лікувально-профілактичного закладу. На даний момент заклад надає послуги за трьома напрямками: амбулаторно-поліклінічна допомога, проведення усіх видів медичних оглядів, психофізіологічні дослідження.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

 

 

 

 

Детальніше...

Члени молодіжної організації Одеського порту пройшли курс першої домедичної допомоги за програмою МОЗ України

14 серпня під час диспетчерської наради у головному офісі адміністрації Одеського морського порту групі членів Молодіжної організації Одеського порту (МООП) були вручені офіційні Сертифікати про проходження курсу першої домедичної допомоги на робочому місці.

 

На минулому тижні за ініціативи МООП (голова Ольга Галаджян) молоді працівники з різних підрозділів Одеської філії ДП «АМПУ» прослухали теоретичний курс та пройшли практичний тренінг з першої домедичної допомоги. У відповідності з програмою підготовки першої домедичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України навчання провели фахівці навчального центру SAR (Security and Rescue). Про успішне опанування знаннями та навичками свідчать Сертифікати, які молоді працівники отримали з рук начальника адміністрації Одеського морського порту Ігоря Ткачука. 

 

- Я дуже вдячний нашій молоді за її активну життєву позицію. При підтримці всього колективу реалізується маса добрих справ, відбувається чимало цікавих і корисних заходів. Мабуть, ні в одному з інших портів немає такої згуртованої молодіжної команди, - зауважив І.Ткачук. - Все, що ви робите, важливо для порту і для вашої особистої самореалізації. Так тримати, і не зупинятись на досягнутому…

  

Громадська організація «Молодіжна організація Одеського порту» була створена у 2007 р. Участь в роботі МООП приймають працівники Одеської філії ДП «АМПУ», ДП «Одеський порт» та стивідорних компаній віком до 35 років. Останніми роками активісти організації відзначились проведенням цілого ряду гуманітарних акцій з метою допомоги вихованцям інтернатів, хворим дітям та ветеранам, покращення екологічного стану приморських схилів Одеси, заходами профорієнтаційного та просвітницького характеру, а також направленими на популяризацію історії і традицій Одеського порту. 

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

  

 

Детальніше...

Адміністрація Одеського порту заощадила у першому півріччі 3 мільйони гривень при закупівлях через систему ProZorro

Економія державних коштів при здійсненні публічних закупівель товарів, послуг та робіт для потреб адміністрації Одеського порту у першому півріччі 2019 року склала 3 мільйони 197 тисяч гривень. Заощадити вдалось головним чином завдяки користування системою електронних аукціонів ProZorro. Про це розповів на виробничій нараді у липні Віталій Горобчук – заступник начальника адміністрації порту, голова Тендерного комітету Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ»).

 

Усього, за словами В.Горобчука, у січні-червні ц.р. з використанням автоматизованої інформаційної системи було оголошено 127 процедур закупівель (відкриті торги та переговорна процедура) та 157 допорогових закупівель на загальну суму понад 272,4 мільйони гривень. 42 % від загальної кількості оголошених процедур успішно завершені.

 

Зокрема укладено договори, які мають важливе значення для функціонування виробничої і транспортної інфраструктури Одеського порту. Мова йде про закупівлі робіт та послуг у рамках здійснення реконструкції 1-ї черги транспортної естакади, капітального ремонту 3-ї черги естакади, ремонту асфальтобетонного покриття 4-ї, 5-ї та 6-ї черг естакади,  реконструкції причалу №7 Карантинної гавані, реконструкції з відновленням несучої спроможності і герметичності концертно-виставкового комплексу на морському вокзалі, капітального ремонту пішохідного мосту по вул. М.Гефта, 3 та ін. Надважливою позицією з точки зору стабільної роботи порту є також укладення угоди на закупівлю електричної енергії.

 

Виконання плану закупівель ОФ ДП «АМПУ» за 1-е півріччя 2019 року складає 79,2%, що на 10,0% перевищує аналогічний показник 2018 року. Як стверджує голова Тендерного комітету, в існуючих реаліях роботи вітчизняного ринку публічних закупівель це є досить високим показником і свідчить про виконання відповідальними особами відділів і служб ОФ ДП «АМПУ» значного обсягу роботи з підготовки тендерної документації, сумлінне відношення до організації закупівель та відстоювання інтересів підприємства перед контролюючими органами на високому фаховому рівні.

 

У своєму звіті за I півріччя В.Горобчук також зазначив, що членами Тендерного комітету систематично ведеться робота з підрозділами, які ініціюють закупівлі, з метою покращення ефективності виконання річного плану закупівель та своєчасному забезпеченню виробничих потреб підприємства. Завдяки злагодженій  колективній роботі  усіх підрозділів ОФ ДП «АМПУ»  досягнуто результату, який в порівнянні із 1 півріччям 2018 року є кращим за основними показниками, а саме: показник укладених договорів від планової суми річного плану закупівель ОФ ДП «АМПУ» за 1-е півріччя 2019 року складає 44,0%, що на 20,0% перевищує аналогічний показник 2018 року, та в свою чергу в грошовому виразі на 48,0 млн. грн. з ПДВ більше за аналогічний період минулого року.

 

Також фахівцями відділу організації процедур закупівель постійно вивчаються зміни в чинному законодавстві, у ІІІ кварталі 2019 року для них заплановані заходи з підвищення кваліфікації за проблематикою здійснення закупівель в галузі будівництва.

 

Головними пріоритетами ОФ ДП «АМПУ», як замовника закупівель товарів робіт і послуг за державні кошти, є неухильне дотримання вимог Закону України «Про публічні закупівлі» і максимально прозоре проведення зазначених у Законі процедур, підкреслив насамкінець своєї доповіді голова Тендерного комітету.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

Детальніше...

Одеський порт: зусилля по відродженню круїзного туризму не були марними. «Білі пароплави» повертаються

Якщо перевалка вантажів - це основа фінансової стабільності адміністрації Одеського порту і портових операторів, то круїзний напрямок діяльності підприємства  - це його імідж, розвиток туризму в Україні. Не випадково на скайп-конференції АМПУ, яка відбулася 30 липня, присутніх журналістів найбільше цікавило питання: коли ж, нарешті, повернуться круїзні судна в Одеський порт?

 

-  Нагадаємо, що через геополітичну ситуацію в Чорноморському регіоні Одеський порт, як і наші колеги з інших чорноморських портів, постраждали через відсутність суднозаходів. Однак ми робили зусилля по відродженню круїзного судноплавства в Чорному морі. Зауважу, що курізний бізнес дуже чутливий до будь-яких змін в плані безпеки пасажирів. Крім того, лінії планують розклад на кілька років вперед. І ось зараз можу сміливо сказати, що "білі пароплави" вже почали повертатися в наше місто. На цей рік заплановано два суднозаходи. Однак через поломки британське судно Aegean Odyssey не зайшло в наш порт, як це планувалося в травні. Тепер очікуємо судно в кінці сезону - в жовтні. Зате на 2020 рік вже отримано 11 заявок на суднозаходи круїзних лайнерів. На 2021- десять (до недавнього було 8. - Ред.). На 2022 г. - два, - відповів на це запитання начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук.

 

Далі керівник повідомив журналістам про те, що в червні в рамках традиційного Тижня судноплавства в Генуї відбулося вручення нагород Mare Nostrum MedCruise Awards. У номінації «Кращий порт Чорноморського регіону» авторитетне журі присудило нагороду Одеському порту.

 

У той же час при відсутності круїзних лайнерів пасажирські причали порту не пустують. Як зазначив начальник служби круїзної інфраструктури та зовнішніх зв'язків Ігор Панченко, в нинішньому році планується 15 суднозаходів річковиків - «Червона Рута» і «Вікінг-Сінеус». Станом на 31 липня пасажирський термінал вже обслужив 8 заходів річковиків. За словами начальника служби, крім круїзних суден, в 2020 р. Одеський порт розраховує на прийом такої ж кількості суден типу ріка-море.

 

Прес-служба адміністрації Одеського порту

 

Детальніше...

Адміністрація Одеського порту звернулась до мерії Одеси з проханням виділити землю під облаштування альтернативного в’їзду

Інформація про це була озвучена вчора, 30 липня, підчас скайп-конференції в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ») Райвіса Вецкаганса, який звітував про підсумки роботи відомства у першому півріччі 2019 року. Відповідаючи на чергове запитання журналістів, Р.Вецкаганс зокрема зупинився на проблемі облаштування альтернативного автомобільного в’їзду в Одеський порт, про який говорив Президент України Володимир Зеленський підчас свого відвідання порту 13 липня ц.р.

 

Зокрема, Р.Вецкаганс повідомив, що після візиту Президента створено робочу групу, яка щотижня збирається у мерії Одеси для обговорення усіх питань, пов’язаних з будівництвом т.зв. «альтернативного в’їзду». Головне, підкреслив очільник ДП «АМПУ» - адміністрація порту, мерія, стивідорні компанії і перевізники повинні узгодити маршрут майбутнього відрізка дорожнього полотна, який з’єднає шляхопровід порту (естакаду) з Об’їзною дорогою Одеси. Отримавши узгоджений варіант, депутати міської ради на своїй сесії зможуть прийняти рішення про виділення земельної ділянки, а це, в свою чергу, дасть законні підстави усім зацікавленим сторонам приступати до проектування і будівництва дороги.

 

Одеська філія ДП «АМПУ» разом з компаніями-операторами портових терміналів займається питанням облаштування альтернативного в’їзду з осені 2017 року і вже зверталась до міськради з проханням про виділення земельних ділянок під будівництво нових об’єктів транспортної інфраструктури. Сьогодні сформоване нове звернення. Начальник філії Ігор Ткачук, який також взяв участь у скайп-конференції, доповнив інформацію Р.Вецкаганса наступним (цитата): «Після чергового засідання робочої групи за участю керівництва міської ради і АМПУ, ми 25 липня провели позачергове засідання Ради Одеського порту, на якому ухвалили рішення звернутися до міської ради (це вже вдруге) з проханням відвести земельну ділянку для будівництва дороги (альтернативного в’їзду). Ми також звернулись до компанії «Євротермінал», щоб вони виконували зобов’язання, які вони на себе брали, стосовно зниження ціни на проїзд через територію ТОВ «Євротермінал»… Якщо діалог між усіма сторонами буде продовжуватись так інтенсивно, як зараз, вважаю, що найближчими роками нам вдасться вирішити проблему, якій вже десять років»…

 

Спілкуючись далі з журналістами, І.Ткачук уточнив: адміністрація Одеського порту звернулась до мерії з проханням розглянути питання про виділення у постійне користування ДП «АМПУ» земельної ділянки для будівництва нової дороги, яка з’єднає існуючу транспортну естакаду порту (5 чергу) з Об’їзною дорогою Одеси, а також земельних ділянок для облаштування двох спеціальних демпферних майданчиків для можливості повного звільнення прилеглих до порту вулиць міста від стихійних стоянок великовантажного транспорту.

 

Нагадаємо, що 13.07.2019 Президент України В.Зеленський на нараді в Одеському порту підтримав ініціативу ДП «АМПУ» і бізнесу та звернувся до мера Одеси Геннадія Труханова з проханням терміново вирішити питання надання земельної ділянки для облаштування альтернативного в'їзду на територію Одеського морського порту. У заяві прес-служби Офісу Президента України з цього приводу було акцентовано увагу на тому, що сьогодні функціонує тільки один в’їзд великовантажного транспорту на територію Одеського порту, який проходить через приватну територію. «Президент вважає таку ситуацію неприпустимою і наголошує, що це створює монополію, яка шкодить великій кількості підприємців», - йшлося у заяві.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

Детальніше...

Новий термінал в Стамбулі - позитивний досвід для подальшого розвитку пасажирського комплексу Одеського порту

18 липня в штаб-квартирі адміністрації порту Галатапорт (Стамбул) відбулося чергове засідання робочої групи MedCruise по Чорному морю (MedСruise Black Sea Working Groop Meeting). Нагадаємо, що робоча група, до якої увійшли представники круїзних портів Чорного моря, була створена за ініціативою адміністрації Одеського порту на 52 Генасамблеї на Мальті, щоб об'єднати ці порти для просування загальної маркетингової стратегії розвитку круїзного бізнесу в регіоні. Оскільки ініціаторами створення Black Sea Cruise були одесити, перше засідання робочої групи відбулося в Одесі в жовтні 2018 року за участю директора MedCruise по Чорному морю Теодора Патричі. Друге - в лютому ц.р. в Констанці.

 

- Засідання, що проходило в Стамбулі, можна назвати знаковим, оскільки цей порт по праву вважається воротами в Чорне море для круїзних лайнерів. Тому участь турецької сторони в роботі Black Sea Working Groop Meeting - позитивний сигнал для представників чорноморських портів, зусилля яких спрямовані на відновлення круїзного судноплавства в регіоні, - прокоментував подію начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук.

 

У засіданні робочої групи, крім керівництва порту Стамбул, взяли участь представники портів Одеса, Бургас, Констанца, Варна, генеральний секретар MedCruise Джорді Кабальє.

 

В рамках заходу турецька сторона ознайомила своїх колег з проектом пасажирського терміналу в Галатапорт в Стамбулі, який ще будується і буде здано в експлуатацію в другому кварталі 2020 р. Примітно, що облаштуванню підлягає не тільки пасажирський термінал протяжністю причальної лінії 1,2 км, але і прилегла територія, яка охоплює кілька кварталів загальною площею близько 165 тис. кв. м Цікаво, що на цьому терміналі передбачається новітня технологія обслуговування круїзного судна і пасажирів.

 

Один з найважливіших підсумків заходу в Стамбулі - це бажання турецької сторони бути повноправним учасником робочої групи, брати участь в презентаційному ролику круїзних портів Чорного моря, який був показаний на всесвітній виставці-конференції Seatrade Cruise Global в Майамі, включити Стамбул в буклет круїзних чорноморських портів.

 

В ході засідання робочої групи обговорювалися такі важливі питання, як маркетингова стратегія Black Sea Working Groop Meeting, участь представника Чорноморського регіону в панельній дискусії, яка пройде напередодні Генеральної Асамблеї Асоціації MedCruise восени 2020 р. в м Малага (Іспанія) спільно з компанією UBM (організатор самого глобального заходу в світі круїзної індустрії - Seatrade Cruise Global). Обговорювалася можливість створення спільного стенду Чорноморського регіону в павільоні Асоціації MedCruise під час виставки Seatrade Cruise Med в Малазі, підготовка порту Бургас до Генеральної Асамблеї MedCruise, яка пройде в 2021 році.

 

Крім цього, було піднято питання тарифної політики для круїзних суден при проході через Босфор. Головний менеджер з круїзних операцій порту Галатапорт Фіген Аян повідомила, що це питання має вирішуватися на урядовому рівні країн чорноморського регіону.

 

Прес-служба адміністрації Одеського порту

 

Детальніше...

ВИРОБНИЧІ І ФІНАНСОВІ ПОКАЗНИКИ – «У ПЛЮСІ»: Ігор Ткачук відзвітував про підсумки роботи адміністрації Одеського порту у I півріччі 2019 року

У січні-червні ц.р. на причалах Одеського порту перероблено 12084 тис. тонн вантажів, що на 1325 тис. тонн або на 12 відсотків вище від аналогічного показника у першому півріччі минулого року; фінансовий результат роботи адміністрації порту у звітному періоді зафіксовано на позначці 247 млн. грн., що перевищує план на 31 % («плюс» 59 млн. грн.) Ці та інші цифри озвучив сьогодні, 25 липня, на засіданні Ради Одеського порту начальник Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ») Ігор Ткачук у своєму звіті за результатами роботи підприємства у першому півріччі 2019 року.

 

- Дякую колективам усіх стивідорних компаній порту, які у несприятливих конкурентних умовах змогли забезпечити якісний сервіс для клієнтів, завдяки чому ми наростили перевалку зерна, металопродукції, контейнерних вантажів, що позитивно відобразилося на фінансовому результаті, - зазначив у своєму виступі І.Ткачук. – Збільшення доходів дозволяє нам бути сумлінними платниками податків і підтримувати на високому рівні соціальні стандарти у колективі. Так, за звітний період сплачено податків до бюджетів всіх рівнів 78 млн. грн, що більше плану на 7 %, а середня заробітна плата на підприємстві у порівнянні з 2018 роком виросла на 19% і становить 19 тис. грн…

 

Окремо звітуючий зупинився на капітальних інвестиціях і реалізації проектів розвитку – двох напрямках діяльності адміністрації порту, які визначають можливості стивідорів виконувати свої зобов’язання перед клієнтами і нарощувати вантажопотік. За словами керівника підприємства, виконання капінвестицій у першому півріччі 2019 року складає 129 млн. грн., що на 39 млн. грн., або на 44% перевищує аналогічний показник перших шести місяців 2018 року.

 

З найбільш значимих проектів І.Ткачук виділив наступні:

Магістральний шляхопровід естакадного типу. На 3-6 чергах головної транспортної артерії порту відновлено дорожнє покриття на площі 8900 кв. м. Також укладено договір на реконструкцію вантової ділянки 1-ї черги шляхопроводу. Роботи планується завершити до кінця поточного року. Будівництво причалу 1-«з» для нового зернового перевантажувального комплексу на Андросівському молу. На об’єкті на 100 % виконаний комплекс випробувань та підготовчих робіт перед облаштуванням верхньої будови причалу. Будівництво причалу планується завершити до кінця поточного року. Реконструкція причалу №7 Карантинної гавані. На 90% влаштовано пальову основу на ділянці пускового комплексу №1 і на 100% завершено влаштування знов утвореної території.

 

Представники стивідорного бізнесу схвально оцінили результати фінансово-господарської діяльності адміністрації порту у I півріччі 2019 року, що було закріплено протоколом Ради порту. Також керівнику адміністрації І.Ткачуку особисто була висловлена подяка за відстоювання інтересів стивідорів на всіх рівнях і сприяння оперативному вирішенню питань, від яких залежить конкурентоспроможність компаній.

 

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про морські порти України», стратегія розвитку підприємств галузі формується на підставі узгодженої позиції членів Ради порту - дорадчого консультативного органу, до складу якого входять начальник порту (керівник філії ДП «АМПУ»), капітан порту, керівники компаній-портових операторів, а також представники адміністрації залізничного транспорту, державних контролюючих органів та органів місцевого самоврядування. Практика звітування керівника адміністрації порту по результатах діяльності підприємства за рік (півріччя) на засіданні Ради порту була введена в Одеському порту у 2018 році за ініціативи Профспілки робітників морського транспорту «ОМП».

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

 

Детальніше...

Проти адміністрації Одеського порту здійснено інформаційну провокацію

Сьогодні, 18 липня, ряд ЗМІ розповсюдив інформацію про агітаційний передвиборчий захід, який провела на території Одеського морського порту одна з політичних партій. Автори публікацій наголошують на тому, що адміністрація порту, яка до цього ніколи й нікому не дозволяла проводити на території держпідприємства політичну агітацію, раптом зробила виняток і тим самим порушила Закон.

 

З огляду на вищесказане, офіційно заявляємо, що допуск на територію порту партійних лідерів і супроводжуючих їх журналістів було оформлено у відповідності до діючого «Положення про пропускний режим…» на прохання керівництва стивідорної компанії ТОВ «Бруклін-Київ», викладене у офіційному листі, яким сповіщалось про наміри провести зустріч з трудовим колективом у обідню перерву 17.07.2019 р. Означений лист було відповідним чином завізовано і скріплено мокрою печаткою органу Державної прикордонної служби, який здійснює контроль за порядком перебування і пересування всіх осіб і транспортних засобів в пункті пропуску через державний кордон України для міжнародного морського сполучення «Одеський морський торговельний порт».

 

Адміністрація Одеського порту взаємодіє з компаніями-операторами вантажних терміналів (їх в порту налічується 15) на основі двосторонніх типових угод, форма яких затверджена Адміністрацією морських портів України і узгоджена профільним міністерством. Дані угоди не передбачають втручання держпідприємства у господарчу діяльність і внутрішні справи будь-кого з портових операторів. Відповідно, адміністрація порту не мала формальних підстав для відмови у допуску зазначених у листі осіб на ТЕРИТОРІЮ причалу №39 Хлібної гавані, яку ОРЕНДУЄ ПРИВАТНА КОМПАНІЯ, для проведення ВНУТРІШНЬОГО заходу У КОЛЕКТИВІ ПРИВАТНОЇ КОМПАНІЇ. Ніхто з працівників державного підприємства до участі у заході не залучався.

 

Викладені у пресі звинувачення з приводу поблажливого ставлення з боку посадових осіб порту до тієї чи іншої політичної сили вважаємо безпідставними і провокаційними. У своїй діяльності адміністрація Одеського порту керується виключно Законом, за останні 3 роки у колективі держпідприємства жодного разу не проводилось політичних зібрань, а очільник ОФ ДП «АМПУ» Ігор Ткачук багато років займає тверду проукраїнську державницьку позицію, що видно з його громадської діяльності і дописів на власній сторінці у мережі Facebook.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

Детальніше...

Одеський порт та AB KLAIPEDOS NAFTA домовились про обмін інформацією в галузі проектування, будівництва та експлуатації LNG-терміналів

Попередні домовленості про співробітництво у даній сфері були досягнуті кілька місяців тому на теренах міжнародної конференції KLAIPEDA LNG FORUM 2019 (м. Клайпеда, 14-17 травня 2019 р.). На днях вони були закріплені Меморандумом про співробітництво між Одеською філією ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ») та AB KLAIPEDOS NAFTA - однією з провідних компаній Литовської Республіки, яка спеціалізується на перевалці нафтопродуктів і експлуатує один з найефективніших у Європі терміналів з прийому та регазифікації зрідженого газу (LNG-термінал).

 

Підписання цього документу начальник ОФ ДП «АМПУ» Ігор Ткачук назвав першим кроком на шляху освоєння Одеським портом нового напрямку діяльності, який віддзеркалює загальноєвропейські тенденції розвитку портового господарства.

 

І.ТКАЧУК: - У відповідності до положень стратегії EUROPA-2020, країни Європейського Союзу сьогодні активно впроваджують інноваційні технології з метою зменшення шкідливих викидів у атмосферу. Промислове виробництво, транспорт, інші галузі переводяться на альтернативні види енергії, головним чином на зріджений природний газ. А це в свою чергу спричинило повсюдне будівництво морських LNG-терміналів, які вже експлуатуються більш ніж у десяти країнах. Одеський порт, який знаходиться у центрі великого міста, також послідовно проводить політику екологізації виробничого циклу, відмови від шкідливих вантажів. То ж цілком природньо, що адміністрація порту ініціювала переговори про інформаційний обмін за цією тематикою з компанією, яка спорудила і вже чотири з половиною роки експлуатує морський LNG-термінал у Клайпедському порту і надає увесь комплекс послуг логістики зрідженого природного газу…

 

За інформацією І.Ткачука, на даний момент Сторони-підписанти «Меморандуму» визначилися з контактними особами та форматом обміну інформацією у галузях, пов’язаних з організацією виробничого циклу LNG-терміналу: проектне планування, технологічні процеси, управління програмним забезпеченням, аналіз впливу на навколишнє середовище, будівництво об’єктів супутньої інфраструктури та ін. Вказана інформація слугуватиме спеціалістам ОФ ДП «АМПУ» для професійної оцінки можливостей впровадження нової технології перевалки зрідженого природного газу в Одеському порту, у складі якого функціонує потужний комплекс з перевалки нафтогазових вантажів.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

Детальніше...

До уваги представників агентських компаній

У зв’язку з передачею повноважень Служб капітанів морських портів ДП «АМПУ» до Морської Адміністрації, починаючи з 01.07.2019 р. була організована та почала свою діяльність Служба безпеки мореплавства та екологічної безпеки (СБМ та ЕБ) функціоналом якої передбачено:

 

1) безпека мореплавства;

2) екологічна безпека;

3) оперативне регулювання

 

у т.ч.:

- здійснення цілодобового контролю за порядком заходу/виходу суден до/з Одеського морського порту та виконанням вимог Обов'язкових постанов по морському порту Одеса;

- координація та здійснення контролю за роботою підрозділів служби регулювання руху суден в морському порту та наданням послуг суднам для їх безпечного мореплавства, маневрування та стоянки;

- ведення обліку суднозаходів;

- та інше.

 

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням вимог розділу №5 Обов’язкових постанов по морському порту Одеса та на підставі умов Договору №367-П-АМПУ-18 від 03.12.2018 р. про взаємодію сторін під час агентування суден у морських портах України (пп. 2.1, 3.3.3, 3.3.7, 3.3.17), що укладається безпосередньо ДП «АМПУ», просимо Вас для ведення обліку суднозаходів своєчасно надавати у паперовому вигляді та/або на електронну адресу \n Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. :

на прихід:

 - загальна декларація;

- обмірне свідоцтво;

- свідоцтво про вантажну марку;

- класифікаційне свідоцтво;

- синопсис судна.

на вихід:

- загальна декларація;

 

Контактні дані:

- відділу з оперативного регулювання ОФ ДП «АМПУ»:
тел. (048)729-44-22;

- начальника відділу оперативного регулювання ОФ ДП «АМПУ»:
тел. (048) 729-41-16, електронна адреса: \n Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Детальніше...

Облаштуванням альтернативного в’їзду в Одеський порт опікуватиметься робоча група створена АМПУ та Одеською міською радою

Будівництво альтернативної дороги, яка має з’єднати Об’їзну дорогу Одеси з магістральним шляхопроводом Одеського морського порту необхідне, щоб розвантажити житлові квартали Одеси від вантажного автотранспорту, який прямує в/із порту. 17 липня було прийняте рішення про створення робочої групи за участі фахівців Адміністрації морських портів України та Одеської міської ради, які будуть займатися реалізацією цього проекту. АМПУ наполягає, що однією з головних проекту є наявність альтернативного в’їзду в порт поза межами житлових кварталів, який не буде належати приватній компанії.

 

Проблема будівництва альтернативного в’їзду до Одеського порту знову була винесена на порядок денний, після наради з питань розвитку морських портів, яка відбулась у минулу суботу за участю Президента України Володимира Зеленського в Одесі. Голова держави тоді підтримав ініціативу АМПУ і бізнесу та звернувся до мера Одеси Геннадія Труханова з проханням терміново вирішити питання надання земельної ділянки для облаштування альтернативного в'їзду на територію Одеського морського порту.

 

«Необхідно знайти можливість вирішити проблему надання Одеському морському порту земельної ділянки для облаштування в'їзду на територію порту», ― процитувала заяву Володимира Зеленського прес-служба Офісу Президента, додавши, що на сьогодні функціонує тільки один в’їзд великовантажного транспорту на територію порту, який проходить через приватну територію. «Президент вважає таку ситуацію неприпустимою і наголошує, що це створює монополію, яка шкодить великій кількості підприємців», - йдеться у повідомленні прес-служби.

 

Пошуку вирішення ситуації що склалася була присвячена нарада, яка відбулася у Одеській міськраді 17.07.2019. Питання облаштування альтернативного в’їзду у порт обговорювалось безпосередньо Одеським міським головою Геннадієм Трухановим, керівником ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) Райвісом Вецкаганасом, начальником Служби автомобільних доріг в Одеській області Олегом Вариводою, начальником адміністрації Одеського морського порту Ігорем Ткачуком, представниками Асоціації стивідорних компаній Одеського морського порту, головного управління Держгеокадастру в Одеській області, заступниками Одеського міського голови, депутатами Одеської міськради та ін.

 

Під час дискусії зокрема відзначалось, що проблема відведення великовантажного транспорту з вулиць міста почала вирішуватись ще в середині 1990-х шляхом будівництва автотранспортної естакади порту. Однак дорога, що сполучає естакаду з Об'їзною дорогою, до теперішнього часу не побудована. То ж сьогодні маршрути великовантажного транспорту, який заїжджає у порт, проходять, по-перше, через зону житлової забудови, від чого страждають жителі кількох вулиць, і, по-друге – сходяться на території приватного транспортно-логістичного комплексу у Сухому порту (ТОВ «Євротермінал»), за проїзд по якому потрібно платити. Наявні інші в’їзди до порту не можуть використовуватись через те, що під’їзди до них пролягають через житлові квартали.

 

- Стаття 4 Закону України «Про морські порти» передбачає рівність прав усіх суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у морському порту, у доступі до об’єктів портової інфраструктури загального користування, - коментує проблему в.о. голови АМПУ Райвіс Вецкаганс. - Тому наша позиція однозначна і принципова: в Одеський порт має бути вільний альтернативний автомобільний в’їзд. Наші партнери по перемовинах у особі представників міської влади піднімають питання про фінансування будівництва альтернативної дороги. Ми готові розглянути питання про інвестування такого проекту зокрема й за рахунок дивідендів АМПУ, але за умови, що контроль за підтримкою дороги в експлуатаційному стані візьме на себе або міська влада, або АМПУ. Але ні в якому разі це не повинна бути приватна структура...

 

Представники адміністрації Одеського порту відзначили, що питання виведення потоків великовантажного транспорту за межі житлової забудови повинно вирішуватись комплексно і включати три складові: будівництво альтернативної дороги, з’єднання транспортної магістралі Одеського морського порту з цією дорогою, а також будівництво спеціального накопичувального демпферного майданчика для відстою автотранспорту в очікуванні проїзду в порт.

 

- Знайти компромісний варіант, який би влаштував АМПУ, міську владу, бізнес, спроектувати, знайти фінансування і побудувати в’їзд – на все це потрібен час, - висловлюється з цього приводу начальник адміністрації порту Ігор Ткачук. – А люди страждають вже сьогодні. У мешканців вулиці Хутірської і селища Усатове вантажівки їздять під вікнами, від чого тріскаються стіни їх будинків. Водії-дальнобійники, які везуть вантажі у порт за сотні кілометрів, не гарантовані від того, що сьогодні чи завтра обурені одесити не перекриють дорогу. Я вже не кажу про бізнес – експедиторські і стивідорні компанії, які також повинні мати гарантії безперешкодного завозу вантажів на термінали і елеватори, щоб витримувати строки своїх зобов’язань за контрактами. Ми повинні знайти інструментарій, щоб вже сьогодні якось збалансувати інтереси усіх цих категорій і зняти напруженість…

 

На нараді в Одеській мерії сторонами створена робоча група, яка має розробити дорожню карту вирішення проблеми облаштування альтернативного в’їзду на територію порту та зняття соціальної напруги, викликаної його відсутністю. Найближче засідання комісії відбудеться на наступному тижні.

 

Прес-служба адміністрації Одеського морського порту

 

 

 

 

Детальніше...